سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ضرورت اجرای طرح «پرستار مدرسه» در مدارس کد مطلب : 14526 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

ضرورت اجرای طرح «پرستار مدرسه» در مدارس

اجرای طرح «پرستار مدرسه» با هدف پیشگیری و ارتقای سلامت دانش‌آموزان در مدارس کشور ضرورت دارد.
تاریخ خبر 1402/08/28

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، دبیرکل خانه پرستار معتقد است که حضور پرستاران در مدارس نقش مهمی در ارتقای سلامت دانش‌آموزان دارد، گفت طرح «پرستار مدرسه» را می‌توان با هدف پیشگیری و ارتقای سلامت دانش‌آموزان در مدارس کشور اجرا کرد‌.

محمد شریفی‌مقدم در گفت‌وگو با پانا همزمان با روز پرستار با بیان اینکه پرستار مدارس دارند که نقش به‌سزایی در معرفی پرستاری به جامعه و همچنین سلامت دانش‌آموزان دارد، گفت: «پرستار مدرسه طرحی بود که به مسئولان پیشنهاد شد اما مورد توجه قرار نگرفت و ضرورت دارد با توجه به اهمیت مقوله سلامت دانش‌آموزان به حضور پرستار مدرسه نیز در کشور توجه شود. با توجه به اینکه رویکرد پیشگیری در دنیا مورد توجه قرار دارد، حضور پرستار در مدرسه می‌تواند اهمیت پیشگیری را برای دانش‌آموزان بازگو کند تا دانش‌آموزان به سلامت خود اهمیت دهند.»

وی افزود: «پرستاران گروهی هستند که بیشترین خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه می‌دهند و نقش بسیار موثری در نظام سلامت دارند. لازم است که دانش‌آموزان با این نقش آشنا شوند به ویژه آن‌دسته از دانش‌آموزانی که قرار است در آینده رشته پرستاری را انتخاب کنند.»

جامعه پرستاری خواستار اجرای درست قانون تعرفه‌گذاری است

دبیرکل خانه پرستار همچنین درخصوص اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری گفت: «جامعه پرستاری خواستار اجرای درست قانون تعرفه‌گذاری است زیرا اگر براساس قانون اقدام شود، مشکلات پرستاران برطرف خواهد شد اما هنوز پس از گذشت حدود 16 سال این مشکلات حل نشده و کاهش اختلاف در پرداختی‌ها نسبت به گذشته بیشتر نیز شده است.‌»


منبع: پانا


مطالب مرتبط::
» معرفی رشته پرستاری

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1892 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم