سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

طراحی سوالات امتحان‌های پایه ششم به صورت منطقه‌ای کد مطلب : 13868 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

طراحی سوالات امتحان‌های پایه ششم به صورت منطقه‌ای

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح نحوه ارزشیابی پایانی کلاس ششمی‌ها گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم را پیرامون برگزاری کلاس‌های آموزشی تقویتی در قالب گروه‌های جهادی، بسیج فرهنگیان و تشکل‌های مردمی انجام داده‌ایم تا به‌ویژه ضعف دانش‌آموزان روستایی و مناطق محروم برطرف شود.
تاریخ خبر 1402/03/02

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، محمد محمدی درباره نحوه ارزشیابی پایانی دانش‌آموزان پایه ششم اظهار کرد: طبق قانون، امتحانات پایه ششم با سوالات واحد منطقه‌ای برگزار می‌شود و تصحیح برعهده معلم به شیوه توصیفی خواهد بود.

وی افزود: معلم بعد از نتیجه آزمون را همانند مابقی تکالیف و ارزیابی‌های دانش‌آموزان در کارپوشه آنها قرار می‌دهد و اینطور نیست که این ارزشیابی به تنهایی تعیین‌کننده تکلیف نهایی دانش‌آموز باشد. بلکه در مقایسه با مابقی آثار، تکالیف، تمارین و مدارکی که در طول سال از هرکدام از دانش‌آموزان جمع‌آوری کرده قرار می‌دهد و درباره ارتقاء یا عدم ارتقای آنها به پایه بالاتر تصمیم‌گیری می‌کند.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش درباره تقویت یادگیری دانش‌آموزان ضعیف‌تر و کسب آمادگی برای ورود به دوره متوسطه اول گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم را پیرامون برگزاری کلاس‌های آموزشی تقویتی در قالب گروه‌های جهادی، بسیج فرهنگیان و تشکل‌های مردمی انجام داده‌ایم تا به‌ویژه ضعف دانش‌آموزان روستایی و مناطق محروم برطرف شود.

محمدی ادامه داد: برای اولین بار است که سامانه پایش با نام شهید زین‌الدین فعال شده و در خرداد که نتایج بچه‌ها ثبت شود می‌توانیم به طور دقیق مشاهده کنیم که کدام دانش‌آموز در کدام مدرسه و کدام درس احتیاج به آموزش‌های جبرانی دارد.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1249 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

آکادمی هوپا
شب امتحان
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
سرای دانش