سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

طرح ملی مستورا و جزئیات اجرای آن کد مطلب : 14524 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

طرح ملی مستورا و جزئیات اجرای آن

طرح ملی مستورا در راستای اجرای حفظ موضوعی قرآن از 27 آبان برگزار شده و تا 12 آذر ادامه دارد.
تاریخ خبر 1402/08/28

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش جزئیات اجرای طرح ملی مستورا را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی ‌معاونت پرورشی و فرهنگی، میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز درباره طرح ملی مستورا اظهار کرد: این طرح در راستای اجرای حفظ موضوعی قرآن کریم برگزار می‌شود؛. برای ترویج فرهنگ حفظ قرآن کریم در بین جامعه، دانش‌آموزان و فرهنگیان، مصمم شدیم که حفظ موضوعی قرآن را به‌عنوان یکی از شیوه‌های حفظ ترویج دهیم تا دانش‌آموزانی که توان حفظ ترتیبی قرآن را ندارند به حفظ موضوعی قرآن بپردازند. معتقدم این شیوه کاربردی‌تر برای استفاده در زندگی است.

وی افزود: در این راستا سازمان دارالقرآن، اقداماتی را به‌صورت فرایندی و مرحله‌ای انجام می‌دهد که این اولین گام در اجرای این طرح است. این طرح حول محور حجاب و عفاف برای اقشار مختلف اجرا می‌شود.

باقری بیان کرد: در گام اول آیات عفاف و حجاب خانواده مد نظر است. از بین 14 آیه قرآن که درباره پوشش و عفاف و حجاب است 12 فراز در طی 12 روز انتخاب شده است و دانش‌آموزان می‌توانند در شبکه شاد ، محتوای تصویری و متنی را پیرامون این امر که در کانال مستورا در شبکه شاد منتشر می‌شود ملاحظه و در پایان هر روز در مسابقه مربوطه شرکت کنند، در پایان هر روز و در پایان فرایند به افراد به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

وی اظهار کرد: از27 آبان تا 12 آذر هر روز آزمون فرآیندی و در پایان دوره آزمون کلی از این 12 فراز گرفته می‌شود که در این راستا نیز به افراد برگزیده‌ جوایزی اهدا می‌کنیم.

به گفته این مدیرکل، حفظ موضوعی قرآن کریم در چندین بخش انجام می‌شود که بخش اول این امر در قالب طرم ملی مستورا، موضوع عفاف و حجاب است.

 

منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1814 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم