سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ظرفیت هر رشته برای پذیرش دانش‌آموزان در آزمون ورودی مدارس سمپاد اعلام شد کد مطلب : 12617 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

ظرفیت هر رشته برای پذیرش دانش‌آموزان در آزمون ورودی مدارس سمپاد اعلام شد

به گفته معاون برنامه ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی استعدادهای درخشان، بر اساس ظرفیت پذیرش اعلام شده در حدود 18 هزار نفر در پایه‌ هفتم و 13هزار نفر در پایه دهم پذیرش خواهند شد که در دوره‌ دوم، 4700 نفر در رشته علوم تجربی، 4800 نفر در رشته ریاضی، 3300 نفر در رشته‌ علوم انسانی و 393 نفر در رشته مهارتی سمپاد تحصیل خواهند کرد.
تاریخ خبر 1401/03/23

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، فرهاد فتحی نژاد، معاون برنامه ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی استعدادهای درخشان، پس از تبیین شعار محوری سمپاد درباره تربیت سمپادی‌های اثرگذار متناسب با نیازهای جامعه، به تشریح اهداف این سازمان پرداخت.

وی حضور معلمان و مدیران مجرب و علاقه مند، دانش آموزان برجسته و فارغ التحصیلانی که حامی و پشتیبان مدارس سمپاد هستند، را از نقاط قوت این سازمان معرفی کرده و گسترش هرچه بیشتر برنامه های تربیتی و بسته‌های یادگیری چند ساحتی را یک نیاز اساسی در مدارس سمپاد دانست.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی استعدادهای درخشان گفت: طبق آخرین آمار در حدود ۵۳ هزار نفر دانش‌آموز در دوره اول متوسطه و حدود ۷۱ هزار نفر در دوره دوم متوسطه و جمعاً ۱۲۴ هزار نفر در مدارس سمپاد مشغول به تحصیل هستند.

وی افزود: امسال آزمون ورودی مدرسه سمپاد با حضور حدود ۲۹۵ هزار نفر شرکت کننده برگزار خواهد شد که در ۲۳۰۰ حوزه‌ اجرایی تعیین شده به رقابت می پردازند. بر اساس ظرفیت پذیرش اعلام شده در حدود ۱۸ هزار نفر در پایه‌ هفتم و ۱۳هزار نفر در پایه دهم پذیرش خواهیم داشت که در دوره‌ دوم، ۴۷۰۰ نفر در رشته علوم تجربی، ۴۸۰۰ نفر در رشته ریاضی، ۳۳۰۰ نفر در رشته‌ی علوم انسانی و ۳۹۳ نفر در رشته مهارتی سمپاد تحصیل خواهند کرد.

 

بیشتر بخوانید:  بررسی مدارس سمپاد مهارتی در کشور

 

معاون برنامه ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی استعدادهای درخشان، بر لزوم توجه به تحقق شعار محوری «هر نیاز کشور یک سمپادی آماده‌ی اثرگذاری» اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است که متناسب با هر نیاز کشور، یک سمپادی آماده‌ی اثرگذاری داشته باشیم و برای تحقق آن باید مشخص کنیم چطورمی‌توانیم با طراحی برنامه‌های خوب و مؤثرتر در سطح ادارات سمپاد این چالش مهم را پاسخ دهیم؛ هر نیاز کشور یک سمپادی آماده‌ی اثرگذاری یعنی مسیر حرکت طرح و برنامه‌های مدارس باید به سمتی باشد که سمپادی‌هایی تربیت و آماده شوند که برای هر زمان و نیاز در هر بخش و هر حوزه فعالیتی در کشور آماده‌ی اثرگذاری مثبت باشند. 

فتحی نژاد در ادامه ضمن برشمردن نقاط قوت مدارس سمپاد بیان کرد: حضور معلمان و مدیران علاقه‌مند و مجرب در سمپاد که به کار خود بسیار علاقمند هستند از نقاط بسیار مثبت است. نقطه مثبت دیگر، وجود اساسنامه و ابلاغ آیین‌نامه مدارس سمپاد است که اخیراً مصوب و ابلاغ شده است. همچنین کارسوق ها، طرح ها و برنامه های متعدد موفقی که با پیشنهاد و توصیه‌های شما در سازمان در حال برنامه‌ریزی و اجرا هستند از جمله نقاط قوت قابل توجه مدارس سمپاد به شمار می‌آیند.

 

بیشتر بخوانید: بررسی ظرفیت مدارس تیزهوشان در سال جاری

 

وی دانش‌آموزان برجسته و فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند و اولیا و مربیان متخصصی که آماده هر نوع حمایت و پشتیبانی هستند را نیز از مزیت های خانواده سمپاد دانست و افزود: یک فرصت مهم برای سمپاد، حمایت بی بدیل مقام معظم رهبری و همینطور وزیر آموزش و پرورش، از مدارس استعدادهای درخشان است. چه بسا اگر حمایت وزیر محترم نبود، احتمالاً این آیین‌نامه امروز تصویب و اجرایی نمی‌شد.

وی نیاز به پایگاه داده‌ی کامل و به‌روز را از نیازهای ضروری سمپاد دانست و گفت: لازم است بر اساس این داده‌ها برنامه‌های مدون و منظمی برای استعدادهای متنوع دانش‌آموزانی که وارد مدارس سمپاد می‌شوند، طراحی شود. همچنین متناسب با اهداف مورد نظر نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور خصوصا در ساحت‌های شش‌گانه‌ سند تحول، بسته‌های یادگیری در حوزه‌ی محتوای تکمیلی و فوق برنامه طراحی و تهیه شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، معاون برنامه ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، شناسایی هدایت و تربیت دانش‌آموزان استعدادهای برتر شبکه سازی و پیوند نسل‌های قبلی به نسل‌های بعدی، ایجاد فرصت‌های متنوع تربیتی، اعتلای هویت اسلامی ایرانی و تقویت حس دلبستگی، بستر سازی برای هدایت و توانمندسازی دانش‌آموزان در جهت پاسخگویی به نیازها و اولویت‌های کشور و ارتقاء عدالت آموزشی و پرورشی با افزایش دسترسی افراد به امکانات استعداد پروری را از اهدافی دانست که در سمپاد دنبال می‌شود و به تشریح تک تک این اهداف پرداخت.


منبع: خبرگزاری ایسنا


مطالب مشابه ومورد توجه بازدیدکنندگان
» بررسی ظرفیت مدارس تیزهوشان در سال جاری

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1859 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
آکادمی هوپا
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران