سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

فرآیند نظام مراقبت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی‌ آغاز شد کد مطلب : 14507 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

فرآیند نظام مراقبت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی‌ آغاز شد

شناسایی و غربالگری دانش‌آموزان در فرآیند نماد در پایه‌های هفتم، هشتم و دهم از 25 آبان ماه در سراسر کشور آغاز خواهد شد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از آغاز مرحله اول غربالگری روانشناختی دانش‌آموزان در سامانه نماد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، اصغر باقرزاده در این‌باره عنوان کرد: شناسایی و غربالگری دانش‌آموزان در فرآیند نماد در راستای ارزیایی و شناسایی به موقع دانش‌آموزان نیازمند دریافت خدمات راهنمایی و مشاوره با غربالگری پایه روانشناختی در پایه‌های هفتم، هشتم و ده از ۲۵ آبان ماه در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: هدف از غربالگری روانشناختی در نماد، شناسایی دانش‌آموزان در معرض خطر و ارائه خدمات به موقع و موثر به دانش‌آموزان نیازمند دریافت خدمات راهنمایی و مشاوره است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: مدیران مدارس موظفند از ۲۵ آبان با مراجعه به سامانه my.medu.ir و ورود به سامانه نماد در قسمت برنامه‌های پرورشی ابتدا نسبت به معرفی خود (در مدارسی که آمار دانش‌آموزی زیر ۴۰ نفر دارند) یا معرفی یکی از کارکنان مدرسه (در مدارس با آمار بالای ۴۰ نفر دانش‌آموز) بر اساس شرایط درج شده در سامانه اقدام کنند. همچنین نسبت به فعال‌سازی آزمون‌های غربالگری برای پایه‌های ذکر شده، اطلاع‌رسانی به موقع و مناسب به تمامی دانش‌آموزان و کارکنان مدرسه و ترغیب دانش‌آموزان به شرکت در آزمون‌ها اقدام کنند.

باقرزاده عنوان کرد: دانش‌آموزان نیازمند دریافت خدمات راهنمایی و مشاوره پس از ارزیابی برای دریافت خدمات حمایتی‌–‌تخصصی به مراکز مشاوره آموزش و پرورش و دستگاه‌های عضو ائتلاف نماد ارجاع داده می‌شوند.

وی در پایان افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ مرکز مشاوره منطقه‌ای و ۳۲ مشاوره استانی در حال ارائه خدمات تخصصی به دانش‌آموزان و اعضای خانواده آنان هستند. در صورت وجود هر گونه سوال، خط ملی ۱۵۷۰ از ۸ صبح تا ۸ شب پاسخگوی سئوالات دانش آموزان، والدین و فرهنگیان است.

لازم به ذکر است مراحل اجرایی برنامه نظام مراقبت‌ها در سامانه پرورشی قابل دسترس است.

 

منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1757 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

ششم به هفتم
مجموعه مدارس سرای دانش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم