سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مدارس موظف به ارائه خدمات آموزشی رایگان از طریق «شاد» به دانش‌آموزان شدند کد مطلب : 10999 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مدارس موظف به ارائه خدمات آموزشی رایگان از طریق «شاد» به دانش‌آموزان شدند

«دستورالعمل ضوابط اجرایی استفاده از شبکه آموزشی شاد در مدارس»، از سوی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.
تاریخ خبر 1400/09/04

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، با توجه به مصوبات نهمین جلسه ستادملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر الزام وزارت آموزش و پرورش به طراحی و استقرار شبکه دانش‌آموز و ارائه آموزش‌های غیرحضوری و اجرای کامل برنامه درسی مصوب برای دوره کرونا و همچنین مصوبات شورای عای آموزش و پرورش و شورای عالی فضای مجازی تحت عنوان «الزامات سامانه‌های الکترونیکی آموزش وپرورش وشبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد)»، از سوی تا زمان تمهید مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی کامل مدارس وارائه آموزش‌های حضوری به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

بر اساس این دستورالعمل، در راستای استمرار فعالیت وخدمات رسانی شبکه آموزشی دانش‌آموز(شاد)در زیست بوم جدید تعلیم وتربیت رسمی عمومی کشور، تمامی مدارس به استثنای مدارسی که بنا به دلایل موجه فنی و با تأیید آموزش و پرورش منطقه امکان دسترسی به سامانه شاد را ندارند، موظف به استقرار و استفاده از این سامانه اختصاصی و ارائه خدمات با کیفیت آموزشی و پرورشی پایه رایگان طبق برنامه رسمی مصوب، به جامعه هدف دانش‌آموزی خود هستند.

بر این اساس، معلمان ومربیان، مسئول ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش‌آموزان در فضای مجازی هستند. انجام وظیفه و ایفای نقش توسط معلمان و مربیان در آموزش‌های غیرحضوری در سامانه شاد، جزو فعالیت‌های رسمی (اعم از موظف وغیرموظف) آنان محسوب می‌شود.

مسئولیت نظارت رصد فعالیت ها وگواهی انجام کارمعلمان ،مربیان وعوامل اجرایی ذیربط مدرسه در سامانه شاد به عهده مدیر مدرسه و مسئولیت نظارت، پایش مستقیم و حصول اطمینان از اجرای فرایند رسمی تعلیم وتربیت و ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مصوب به دانش‌آموزان در شرایط تعیین شده مطابق سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های ابلاغی وزارت آموزش وپرورش و نیز تطبیق و تأیید عملکرد مدارس با برنامه‌های مصوب به عهده مدیریت آموزش وپرورش شهرستان /منطقه/ناحیه است.


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1219 را در این کادر وارد کنید:

   خانم سميرا ترکمن
عالی


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مقاله داخل سایت
معرفی سایت
آزمون های دانش آموزی