سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مربیان کودکستان‌ها رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند کد مطلب : 12780 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مربیان کودکستان‌ها رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با تاکید بر اینکه بنا بر اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، کودکستان‌ها مراکز غیردولتی هستند و نیروهای آنها هیچ رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند گفت: در ماده 15 اساسنامه تاکید شده که به‌کارگیری این نیروها در ستاد و بخش‌های مشابه ممنوع است.
تاریخ خبر 1401/05/05

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، مجتبی همتی‌فر درباره برنامه این سازمان برای احراز صلاحیت و شایستگی مربیان اظهار کرد: حدود ۱۶ ماه از زمان تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گذشته است.

وی ادامه داد: شکل‌گیری سازمان، فرایندها و چارچوب‌هایی دارد، از پیگیری بودجه گرفته تا تامین نیرو و شناساندن این هویت و ریل‌گذاری محتوایی و برنامه‌ای؛ این اقدامات در حال انجام هستند و زمانبرهستند.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی از اقدامات ما است گفت: البته ابتدا باید خود مراکز را ساماندهی کنیم تا بتوانیم در گام بعدی به سراغ نیروی انسانی مراکز برویم، چه همکارانی که تاکنون به عنوان موسس، مدیر و مربی فعالیت داشته‌اند و چه در سایر نقش‌ها و با عناوین مختلف فعالیت می‌کردند و همچنین کسانی که از این پس می‌خواهند به عنوان کادر جدید وارد این فرایند شوند.

همتی‌فر با بیان اینکه نیروی انسانی شاغل در کودکستان‌ها باید مجموعه صلاحیت‌های عمومی و تخصصی که اقتضای مربی‌گیری یا مدیریت است را احراز کنند گفت: به‌زودی جزئیات و مراحل طی کردن این فرایندها اعلام می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای برای جذب نیرو از طریق آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش دارید؟ عنوان کرد: بنا بر اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، کودکستان‌ها مراکز غیردولتی هستند و نیروهای آنها هیچ رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند. در ماده ۱۵ اساسنامه تاکید شده که به‌کارگیری این نیروها در ستاد و بخش‌های مشابه ممنوع است.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1943 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

لیست رشته های علوم انسانی
لیست رشته های علوم ریاضی
لیست رشته های علوم تجربی
دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران