سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مروری بر حذفیات منابع کنکور 1400 و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها کد مطلب : 9068 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مروری بر حذفیات منابع کنکور 1400 و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها

حذفیات منابع کنکور که ناشی از وضعیت آموزش در شرایط همه گیری کووید 19، همچنین میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1400 بر اساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو اعلام شد.
تاریخ خبر 1400/01/19

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، طبق روال هر ساله سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ابتدای سال جاری حذفیات محتوای کتاب‌های درسی برای کنکور 1400 را در اختیار سازمان سنجش قرار داده و اعلام کرد که منابع کنکور 1400 و حذفیات دروس ناشی از وضعیت آموزش درشرایط همه گیری کووید 19 تنظیم و به سازمان سنجش ارسال شده است.

بر این اساس حذفیات آزمون سراسری سال 1400 (قسمت‌هایی از کتاب درسی که در آزمون سراسری سال 1400 نباید از آن‌ها سوال طرح شود شامل دروس مشترک کلیه رشته‌های متوسطه نظری، دروس اختصاصی رشته علوم انسانی، دروس اختصاصی رشته علوم و معارف اسلامی، دروس مشترک رشته‌های علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی، دروس اختصاصی رشته علوم) در هفته ابتدایی فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، تجربی و ... می‌توانند بخش‌های حذف شده منابع کنکور را در ادامه این گزارش مشاهده کنند.

همچنین بر اساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1400 همانند سال 1399 حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس موثر سوابق تحصیلی آزمون سال 1400 همانند سال 1399 است.

 

حذفیات منابع امتحانی آزمون سراسری سال جاری کلیک کنید.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1668 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نمونه دولتی  class=
علامه طباطبایی  class=
نمونه سوال های تیزلند  class=

مروری بر حذفیات منابع کنکور 1400 و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها

حذفیات منابع کنکور که ناشی از وضعیت آموزش در شرایط همه گیری کووید 19، همچنین میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1400 بر اساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو اعلام شد.