سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مقررات ثبت‌نام دانش‌آموزان تغییر کرد کد مطلب : 16272 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مقررات ثبت‌نام دانش‌آموزان تغییر کرد

ثبت‌نام دانش‌آموزان ساکن در محدوده مرزی به‌ویژه کلان‌شهرها با درخواست اولیا و هماهنگی کارگروه‌‌های کیفیت‌بخشی آموزشی و ثبت‌نام مناطق همجوار الزامی است.
تاریخ خبر 1403/04/19

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از تسنیم، طبق دستورالعمل ثبت‌نام دانش‌آموزان، ثبت‌نام دانش‌آموزان ساکن در محدوده مرزی مناطق آموزش‌و‌پرورش به‌ویژه کلان‌شهرها با درخواست اولیا و هماهنگی کارگروه‌‌های کیفیت‌بخشی آموزشی و ثبت‌نام مناطق همجوار برای رعایت حقوق والدین الزامی است.

 ثبت‌نام دانش‌‌‌آموزان در مدارس که از خرداد آغاز شده است، تا پایان مردادماه ادامه دارد.

ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم از اول تیر آغاز شده است و ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم بعد از انتخاب رشته تحصیلی انجام می‌شود.

امسال کنار ثبت‌نام حضوری امکان ثبت‌نام الکترونیک برای پایه‌های اول، هفتم و دهم فراهم است.

برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه‌های میانی نیازی به حضور والدین در مدرسه نیست، مگر آنکه قصد جابه‌جایی مدرسه را داشته باشند.

 

ثبت‌نام دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی به‌صورت مشروط

مدیر مدرسه می‌تواند از دانش‌آموز فاقد مدارک هویتی و تحصیلی با اخذ تعهد کتبی از ولی مبنی بر ارائه مدارک مربوط به‌صورت مشروط حداکثر برای مدت یک ماه ثبت‌نام کند ادامه تحصیل این قبیل از دانش‌آموزان در صورت عدم ارائه مدارک هویتی و تحصیلی، بعد از گذشت یک ماه صرفاً با موافقت کمیسیون خاص اداره آموزش‌‌‌و‌پرورش مربوط امکان‌پذیر خواهد بود.

ثبت‌نام دانش‌آموزانی که براساس مستندات کافی مشمول طرح شهید محمودوند "بازماندگان از تحصیل" هستند در هر زمان از سال تحصیلی بلامانع است.

 

مهلت بیشتر برای ثبت‌نام در مدارس غیردولتی

فرایند ثبت‌نام تا پایان مرداد به پایان می‌رسد، در موارد استثنا (مناطق عشایری به‌علت عدم‌دسترسی، مدارس غیردولتی به‌دلیل سیاست‌های حمایتی و تکمیل ظرفیت صندلی‌های خالی و دانش‌آموزان تجدیدی و...) این مهلت تا پایان شهریور قابل تمدید است.

محدوده‌بندی جغرافیایی با اولویت ثبت‌نام دانش‌آموزان در نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت آنان انجام می‌شود و ثبت‌نام از دانش‌آموزانی که والدین آنها هر دو شاغل هستند، در مدرسه نزدیک محل کار پدر یا مادر، بلامانع است.

 

ثبت‌نام در مدارس مناطق همجوار امکان‌پذیر است

ثبت‌نام دانش‌آموزان ساکن در محدوده مرزی مناطق آموزش‌و‌پرورش به‌ویژه کلان‌شهرها با درخواست اولیا و هماهنگی کارگروه‌‌های کیفیت‌بخشی آموزشی و ثبت‌نام مناطق همجوار برای رعایت حقوق والدین الزامی است.

ثبت‌نام هنرستان‌ها و مدارس خاص بدون لحاظ محدوده جغرافیایی انجام می‌شود.

ثبت‌نام دانش‌‌آموزان عشایر به‌صورت میهمان در نزدیکترین مدرسه مبدأ یا مقصد کوچ بلامانع است.

برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌‌آموزان به‌جز در مدارس دولتی خاص (سمپاد، نمونه دولتی، هیئت امنایی و وابسته) و هنرستان‌ها برای انتخاب رشته ممنوع است و نباید هیچ دانش‌آموزی به‌هردلیلی از ثبت‌نام و تحصیل محروم شود.

ثبت‌نام تمام دانش‌آموزان ورودی دوره‌های تحصیلی در مدارس دولتی و غیردولتی به‌صورت حضوری و الکترونیک و از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش‌و‌پرورش یا سامانه my.medu.ir انجام می‌شود.

ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه هر مدرسه بعد از اعلام نمرات توسط مدیر مدرسه انجام می‌شود و حضور والدین در مدرسه نیاز نیست.

مدیران مدارس ابتدایی و متوسطه اول به‌منظور حصول اطمینان از ثبت‌نام دانش‌‌آموزان در پایه هفتم و دهم موظفند ثبت‌نام دانش‌آموزان را در پایه بالاتر رصد و پیگیری کنند و اگر دانش‌آموزی ثبت‌نام نکرده است به‌منظور پیگیری‌های بعدی موضوع را به‌صورت رسمی به اداره مربوطه اعلام کنند.

 

 


منبع: خبرگزاری تسنیمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1734 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم