سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مهلت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی معلمان کد مطلب : 13028 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مهلت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان گفت: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چندبار از ما مهلت خواستند. فردا مهلت تمام می‌شود اما اگر افرادی جامانده باشند و دلیل هم داشته باشد برای آنها فرصتی را ایجاد می‌کنیم.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

مهلت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه‌بندی معلمانبه گزارش تیزلند، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فردا روز شکوفه ها برای دانش‌آموزان اول ابتدایی و روز شنبه مراسم بازگشایی مدارس را با حضور رئیس جمهور داریم. شاهد حضور میلیونی دانش‌آموزان در فرایند تعلیم و تربیت و یک میلیون معلم هستیم.

وی درباره رتبه‌بندی معلمان گفت: فرهنگیان در حال بارگذاری مدارک هستند و چندبار از ما مهلت خواستند. فردا مهلت تمام می‌شود اما اگر افرادی جامانده باشند و دلیل هم داشته باشد برای آنها فرصتی را ایجاد می‌کنیم. بعد از اینکه مدارک را بارگذاری و ثبت کردند ارزیابان نظر می‌دهند و به هیأت ممیزه ارسال می‌کنند تا احکام صادر شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: انتظار داشتیم مدارک زودتر بارگذاری شود اما به هر دلیلی از جمله تابستان و سفر، قدری با تاخیر مواجه شد و توقع ما این است که همکاران کار را تمام کنند تا ارزیابان نظر خود را بدهند تا رتبه افراد مشخص شود.

وی درباره تمهیدات بازگشت 900 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به مدرسه گفت: سال گذشته آمار بازماندگان، همین تعداد بود. سال گذشته در یک و نیم ماهی که مدارس باز شدند یعنی از 14 فروردین تا آخر خرداد توانستیم 164 هزار نفر از این تعداد را برگردانیم. دیروز در حضور معاون اول رئیس جمهور بودیم تا برنامه‌ای را داشته باشیم و هرتعداد از دانش آموزان بازمانده از تحصیل را بتوانیم برگردانیم مگر موارد نادری که دیگر امکان جذب آنها وجود نداشته باشد. به نظر می‌آید نباید فردی را داشته باشیم که جذب نشود. به عنوان نظام تعلیم و تربیت باید تلاش کنیم هیچ دانش‌آموزی محروم از تحصیل نماند.

وی درباره کمبود معلم گفت: کسری معلم داریم و سازوکارهایی را اتخاذ کردیم از جمله اضافه تدریس همکاران شاغل، تدریس بازنشسته ها، خرید خدمات، سرباز معلم و بخشی از طریق دانشجویان سال چهارم دانشگاه فرهنگیان که تعدادشان 6300 نفر است و مجوز آن را دریافت کرده‌ایم تا امسال را بدون کسری معلم طی کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که قرار بود کتب درسی تا 10 شهریور تحویل شود، اما برخی مدارس می‌گویند کتاب‌ها نرسیده است؟، اظهار کرد: هر مدرسه‌ای که اطلاعات را در سامانه ثبت کرده کتاب به دستش رسیده و 149 میلیون جلد کتاب درسی چاپ کرده‌ایم و مشکلی برای تامین کتاب درسی نداشتیم و هرکسی ثبت نام کرده باشد کتاب به مدرسه‌شان ارسال می‌شود.

نوری ادامه داد: حدود یکی میلیون نفر هنوز درخواست ثبت‌نام نکرده‌اند و عمدتا هدایت تحصیلی انجام نداده‌اند یا ممکن است خودشان کتاب درسی خواهر و برادر خود را می‌خواهند استفاده کنند.مابقی تامین شده است و برای آدرس های مشخص شده، ارسال شده است.

وی در خصوص غیر حضوری بودن کلاس‌های درس در برخی مدارس، گفت: تمام مدارس حضوری هستند. مدارس نمی‌توانند کلاس‌های درس را زوج و فرد و بچه ها را تقسیم‌بندی کنند یا اینکه بگویند دو یا سه روز در هفته‌ای بیایید. اصلا اینگونه نیست.

وی درباره تقویت مدارس دولتی عادی، گفت: از میان 122 هزار مدرسه‌ای که داریم 85 هزار مدرسه دولتی عادی است و 10 هزار مدرسه کمتر از 10 دانش‌آموز داریم. باید مدارس عادی دولتی را تقویت کنیم. برای آنها امسال 2000 میلیارد تومان تجهیزات فرستادیم و باید آنها را با سرعت بیشتری قوی کنیم و معلم از دانشگاه فرهنگیان برای آنها جذب کنیم که برنامه‌ریزی شده و سهمیه سال آینده دانشگاه فرهنگیان دو برابر خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین فضای فرسوده مدارس دولتی عادی را تخریب یا مقاوم سازی می‌کنیم. معلمان را در برنامه توانمندسازی از طریق دانشگاه فرهنگیان قرار می‌دهیم تا از روش های نوین آموزش استفاده کنند.

نوری درباره تراکم بالای دانش‌آموزان در مدارس دولتی، گفت: امسال بنا را بر این گذاشتیم 6300 دانشجوی جدید دانشگاه که وارد می‌شوند یعنی کاهش جمعیت کلاس‌های درس بالای 40 نفر است و باید به تدریج تراکم بالای جمعیت کلاس‌های درس را به استانداردهای تعیین شده در اسناد فرادستی برسانیم.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1978 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

موسسه علامه حلی
نواندیشان هیوا
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم