سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مهلت سنجش کلاس اولی ها تا پایان این ماه کد مطلب : 5803 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مهلت سنجش کلاس اولی ها تا پایان این ماه

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: تاکنون یک میلیون کلاس اولی سنجش شدند و هنوز 400 هزار نوآموز ماندند که تنها تا پایان شهریور ماه فرصت دارند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

مهلت سنجش کلاس اولی ها تا پایان این ماهبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار آموزش‌ و پرورش خبرگزاری فارس، مجید قدمی رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی در نشست خبری هفته دولت که در نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای آموزش‌ و پرورش واقع در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد دانش‌آموزان با نیازهای ویژه 150 هزار نفر هستند که 75 هزار نفر در مدارس خاص تحصیل می‌کنند و مابقی دانش‌آموزان تحت پوشش آموزش تلفیقی و فراگیر هستند.

وی با بیان اینکه هدف ما شناسایی به‌هنگام دانش‌آموزان با نیازهای ویژه است، گفت: به دنبال این هستیم که به سرعت این دسته از کودکان را تشخیص دهیم و مداخله‌گری کنیم و بر این اساس حتی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان را به یک سال جلوتر برای پیش دبستانی‌ها بردیم و سال گذشته 300 تا 400 هزار کودک پیش‌دبستانی در سنجش شرکت کردند.

قدمی اضافه کرد: به عنوان مثال بچه‌های اوتیسمی قبل از 3 سالگی قابل شناسایی هستند و می‌توان تا قبل از مدرسه به آنها کمک کرد.

وی به ارائه خدمات، آموزشی و پرورشی متناسب با دانش‌آموزان است در سازمان آموزش و پرورش استثنایی اشاره کرد و افزود: در مدارس استثنایی، بیش از 55 هزار دانش‌آموز آسیب‌دیده ذهنی و بیش از 6 هزار دانش‌آموز دو معلولیتی حضور دارند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه توسعه آموزش فراگیر اولویت اول سازمان است، گفت: معتقدیم مدارس خاص بچه‌ها را برای زندگی آماده نمی‌کند؛ در مدارس فراگیر هم تربیت مدرس آموزش فراگیر و تولید فیلم‌های آموزشی را انجام دادیم.

وی ادامه داد: تمام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان چاپ شده و ارسال شده است تنها در پایه دوازدهم برای دانش‌آموزان نابینا منتظر ارائه این کتاب‌ها از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی هستیم تا به خط بریل تبدیل کنیم.

* ارائه 10 میلیارد تومان خدمات حمایتی به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه

قدمی درباره ارائه خدمات حمایتی به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه گفت: طی سه سال گذشته تعداد 16 هزار و 539 خدمات بالغ بر 10 میلیارد تومان مانند کاشت حلزون و سمعک به دانش‌آموزان ارائه شد و امسال پیش‌بینی 3 میلیارد تومان را داریم. البته سال گذشته تمام پرونده‌های ارسالی از مدارس را پوشش دادیم.

وی در خصوص تست هوش پایه هفتم مدارس سمپاد اظهار کرد: تمام تست‌ها در بازار وجود دارد البته تست درست کردن به راحتی امکان‌پذیر نیست و تنها تست استاندارد به زبان فارسی، تست ریون است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ادامه داد: تست ریون در بین 10 تست برتر هوشی قرار دارد و وابستگی به فرهنگ ندارد؛ ضمن اینکه خانه روان‌شناسان تست را تایید کرده است و اصلا وابستگی به دانش فرد ندارد و علمی بوده است.

* شناسایی 3200 کلاس اولی دارای نیازهای ویژه در سال‌جاری

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره تعداد سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال‌جاری، گفت: تاکنون یک میلیون کلاس اولی سنجش شدند و هنوز 400 هزار نوآموز ماندند؛ برخی خانواده‌ها نوبت‌گیری می‌کنند اما حضور نمی‌یابند که اینها هزینه برای پایگاه‌هاست.

قدمی ادامه داد: تعداد پایگاه‌های سنجش 1200 پایگاه است و 10 هزار نفر در این پایگاه‌ها حضور دارند که امیدواریم در مدت باقیمانده یعنی تا پایان شهریورماه، خانواده‌ها مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: تاکنون 3200 دانش‌آموز کلاس اولی در طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان به مدارس استثنایی معرفی شدند.

* تحصیل 68 هزار دانش‌آموز دیرآموز در مدارس

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره فرایند تست هوش برای جهش تحصیلی که در این سازمان انجام می‌شود، گفت: سال قبل 9591 نفر درخواست جهش داشتند که از این تعداد 4824 نفر موافقت شد که به پایه بالاتر بروند.

وی در خصوص تعداد دانش‌آموزان دیرآموز در مدارس اظهار کرد: حدود 68 هزار دانش‌آموز دیرآموز را شناسایی کردیم که نمره هوشی این دانش‌آموزان 15 نمره پایین‌تر از دانش‌آموز عادی و 15 نمره بالاتر از دانش‌آموز کم توان‌ ذهنی است؛ این دانش‌آموزان در مدارس عادی تحصیل می‌کنند و محتواهایی در قالب دی‌وی‌دی برای آموزش معلمان آنها ارائه می‌کنیم.

قدمی در پاسخ به کمپین "فرزندت ـ کجاست؟" گفت: سه فرزند دارم، یکی از آنها ازدواج کرده و خارج از کشور در کانادا تحصیل می‌کند که بورسیه بود؛ یک دخترم دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی و پسرم مهندس صنایع است و در داخل کشور هستند.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌شود؟»،افزود: بنده هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش هستم و این قانون مشمول بنده و همکاران مشابه شرایطم، نمی‌شود.


منبع: خبرگزاری فارسنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1294 را در این کادر وارد کنید:

   خانم شیما فرشادی
خب ما کلاس هفتمی ها چی؟
تا آخر شهریور وقت داریم برای پرکردن برگه سنجش؟........

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
نتایج سنجش و پذیرش پایه هفتم نیمه شهریور ماه از طریق سایت hoosh.medu.ir اعلام خواهد شد.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
مدرسه یاس  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

مهلت سنجش کلاس اولی ها تا پایان این ماه

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: تاکنون یک میلیون کلاس اولی سنجش شدند و هنوز 400 هزار نوآموز ماندند که تنها تا پایان شهریور ماه فرصت دارند.