سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به‌زودی اعلام می‌شود کد مطلب : 12725 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به‌زودی اعلام می‌شود

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی سوم تیر امسال برگزار شد و نتایج آن توسط استان‌ها اعلام می‌شود.
تاریخ خبر 1401/04/20

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: 296 هزار دانش‌آموز روز سوم تیر در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه تعداد متقاضیان ریاضی ـ فیزیک در این آزمون نسب به سال گذشته افزایش یافته بود، گفت: از تاریخ آزمون، دو هفته برای اعلام نتایج پیش‌بینی شده است که البته برخی استان‌ها یک کم زودتر و برخی دیگر یکی، دو روز دیرتر اعلام می‌کنند.

کاظمی با بیان اینکه نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی توسط ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها اعلام می‌شود، افزود: بیش از 60 هزار دانش‌آموز در پایه دهم مدارس نمونه دولتی پذیرش می‌شوند.

وی درباره نحوه ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول، اظهار کرد: چند سال پیش به استناد مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، آزمون مدارس نمونه دولتی در متوسطه اول، لغو شد و برخی مدارس نمونه دولتی با شرایطی، به مدارس هیأت امنایی تبدیل شدند؛ البته بعضی از مناطق کمتربرخوردار، مدارسی تحت عنوان نمونه دولتی دارند اما آزمون برای آنها برگزار نمی‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: برای ثبت‌نام در مدارس متوسطه اول نمونه دولتی، بخشنامه‌ای ارسال کرده و چند شاخص را اعلام کردیم معدل دانش‌آموزان، میانگین نمرات در دروس مختلف، سوابق تحصیلی و فعالیت‌های جانبی از جمله شاخص‌های قید شده در بخشنامه است.

وی ادامه داد: افراد متقاضی درخواستشان را به مدرسه می‌دهند و دانش‌آموزان بر اساس آن شاخص‌ها سنجش می‌شوند و در نتیجه در مدرسه نمونه دولتی پذیرش می‌شوند.


منبع: خبرگزاری فارسنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1656 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

لیست رشته های علوم انسانی
لیست رشته های علوم ریاضی
لیست رشته های علوم تجربی
دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران