سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

نظارت سیستمی اولیا بر ثبت نام مدارس در سال جاری کد مطلب : 12651 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

نظارت سیستمی اولیا بر ثبت نام مدارس در سال جاری

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و رئیس ستاد ثبت نام مدارس گفت: در ثبت نام امسال، نظارت اولیا به صورت سیستمی و از طریق QR کد اختصاصی هر مدرسه انجام خواهد شد.
تاریخ خبر 1401/04/01

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، سید مجتبی هاشمی در جلسه ناظرین ستاد مرکزی ثبت‌نام، ضمن تقدیر و تشکر از حوزه هایی که امر ثبت‌نام را اولویت کار خود قرار داده اند و در تنظیم بخشنامه ثبت‌نام مشارکت فعال داشتند اظهار کرد: در خصوص تکریم اولیا و مراجعین و حفظ شأن ایشان باید همه اعضای ستاد ثبت‌نام طبق شعار دولت مردمی تلاش کنند.

وی همچنین با اظهار اینکه اختیارات کامل قانونی به مدیران کل در نظارت بر امر ثبت‌نام داده شده است گفت: در ثبت‌نام باید کل مدارس بازدید و نظارت شوند و حوزه‌های مرتبط در این خصوص باید تمام توان خود را به کار گیرند تا نظارت بر ثبت‌نام به صورت تیمی و مشارکت همه جانبه برای تحقق شعار «ثبت نام مطلوب، نظارت همگانی، نصیب برابر آموزشی» صورت گیرد.

وی افزود: علاوه بر نظارت کامل مدارس توسط ناظرین ستاد مرکزی ثبت‌نام و ستاد ثبت‌نام استان‌ها و مناطق، امسال نظارت اولیا نیز به صورت سیستمی و از طریق QR کد اختصاصی هر مدرسه انجام خواهد شد؛ لذا نصب آگهی QR کد مدارس بر روی تابلو اعلانات و در معرض دید اولیا ضروری است و یکی از ملاک های ارزیابی مدیران مدارس خواهد بود.

در ادامه سلیمی معاون نظارت اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در خصوص اخذ وجه در ثبت‌نام مدارس اظهار داشت : در مدارس دولتی اعم از عادی و هیأت امنایی، دریافت هرگونه وجهه به جز بیمه حوادث دانش آموزی و هزینه کتب درسی ممنوع است و جذب مشارکت‌های داوطلبانه مردمی پس از شروع سال تحصیلی و با مصوبه انجمن اولیا مربیان مدرسه انجام می‌شود.

وی افزود: در مدارس غیردولتی نیز شهریه طبق نرخ مصوب شورای نظارت منطقه قابل دریافت است. اخذ کمک سرانه مدارس شاهد و حق‌الثبت مدارس استعدادهای درخشان نیز در هنگام ثبت‌نام صورت می‌گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی ادامه داد:‌ دریافت وجوه فوق برنامه مدارس دولتی و هزنه خدمات دیگر مانند غذا و اردوها و ... در مدارس غیردولتی در هنگام ثبت‌نام ممنوع است و هزینه سرویس حمل و نقل مدارس با شروع سال تحصیلی دریافت خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1423 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
آکادمی هوپا
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران