سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

هدایت تحصیلی بخش مهم و جدانشدنی پایه نهم مقطع متوسطه است کد مطلب : 11115 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

هدایت تحصیلی بخش مهم و جدانشدنی پایه نهم مقطع متوسطه است

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ری در جلسه هدایت تحصیلی با حضور معاون متوسطه و کارشناسان در اداره آموزش‌وپرورش ناحیه یک ری از ضرورت تشکیل کمیته هدایت تحصیلی خبر داد.
تاریخ خبر 1400/10/09

. . . . . . . . . . . . .

هدایت تحصیلی بخش مهم و جدانشدنی پایه نهم مقطع متوسطه استبه گزارش تیزلند، محسن نوروزیان رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه یک ری، با تشکیل اولین جلسه هدایت تحصیلی در رابطه با اهمیت این موضوع بیان کرد: هدایت تحصیلی بخش مهم و جدانشدنی پایه نهم مقطع متوسطه است که برای یکایک دانش‌آموزان نقش سرنوشت‌ساز و بسیار مهمی چه در آینده نزدیک و چه در آینده دور دارد.

نوروزیان با هدف بررسی چالش‌ها و آسیب‌شناسی هدایت تحصیلی سال گذشته، برنامه‌ریزی و بهبود فرآیند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مشغول تحصیل در سال تحصیلی 1401-1400 و تعیین اعضا و بررسی وظایف محوله بر اساس آیین‌نامه هدایت تحصیلی جهت تسهیل نظارت بر فرآیند هدایت تحصیلی در مدارس، با همراهی جمعی از معاونین و کارشناسان اداره خود این جلسه را تشکیل داد.

طی این جلسه، او درباره اهداف مهم هدایت تحصیلی گفت‌وگو کرد و در ادامه افزود: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را با علایق و گرایش‌های تحصیلی خود آشنا می‌سازد و ذهن آنان را برای انتخابی درست و عقلانی تواناتر می‌سازد; در این راستا، معلمین و کادر مدرسه نیز می‌بایست زمینه چنین انتخاب بجا و منطقی را فراهم کرده تا دانش‌آموزان ضمن پشت سر گذاشتن این مرحله، آینده شغلی و حرفه ای خوبی نیز در انتظارشان باشد. هدف اصلی هدایت تحصیلی، به عبارت دیگر، بالا بردن سطح آگاهی محصلین جهت آشنایی با رغبت‌ها و استعدادهایشان است، که در این میان مشاورین مدارس می‌توانند با در نظر گرفتن محدودیت‌های محیطی و دیگر فاکتورهای مهم انتخاب رشته و حرفه، کمک شایانی به دانش‌آموزان کنند.

او در ادامه نقش محوری خانواده را مورد هدف قرار داد و خطاب به والدین محصلین گفت: خانواده‌ها از تاثیر کلام خود غافل نباشند که میتواند به دو شکل بر دانش‌آموزان تاثیرگذار باشد: در حالت ابتدایی که منفی است، والدین و دیگر اطرافیان دانش‌آموز با بیان علایق خود و شکست‌هایی که در زمینه تحصیل و شغل تجربه کرداه‌اند می‌توانند فرزندشان را نسبت به محقق کردن آرزوهای دیرینه خود تحریک کرده و در انتخب رشته اشتباه جبران ناپذیری از جانب دانش‌آموزان صورت گیرد: در حالت دوم پدران و مادران می توانند با بالا بردن سطح آگاهی دختران و پسرانشان و در اختیار گذاشتن اطلاعاتی مفید، به صورت بی‌طرفانه، در جهت انجام انتخابی درست، فرزندشان را به سمت رشته و آینده شغلی مناسب محل زندگی و توانایی‌ها و علایق‌شان سوق دهند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ری در پایان جلسه، مسئولیت‌پذیرانه و دلسوزانه اظهار کرد: ما در اداره به همراه کارشناسان مربوطه و کادر اجرایی و معلمین مدارس جهت ارائه هرگونه خدمات هدایت تحصیلی در خدمت والدین عزیز و دانش‌آموزانمان هستیم تا با بهترین انتخاب از سوی آنها، شاهد آیندهای روشن و موفقیت‌آمیز برای سرمایه‌های کشور عزیزمان باشیم.


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1289 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
مدرسه مجازی کلاسیکو
دبیرستان خاتم
انتخاب رشته نهم