سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

هشتمین دوره مسابقات دانش آموزی دانش مغز برگزار می‌شود کد مطلب : 11124 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

هشتمین دوره مسابقات دانش آموزی دانش مغز برگزار می‌شود

هشتمین دوره مسابقات دانش آموزی "دانش مغز (Brain Bee) 2022" ویژۀ دانش‌آموزان 13 تا 18 ساله مقطع متوسطه با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سراسر کشور برگزار می شود.
تاریخ خبر 1400/10/13

. . . . . . . . . . . . .

 به گزارش تیزلند، این رقابت‌ها با هدف علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در مورد ساختار و عملکردهای مغز، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب هر ساله برگزار می‌شود.

مسابقات دانش‌آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش‌آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت‌های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می‌کند، برای انتخاب فرد برگزیده دراین رقابت‌ها، دو مرحله آزمون انجام برگزار می‌شود و فرد منتخب برای شرکت در آزمون جهانی اعزام خواهد شد.

 

مسابقات دانش آموزی دانش مغز

 

نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز در سال‌های گذشته همواره در میان ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند، امسال نیز مسابقه جهانی " دانش مغز ۲۰۲۲" در فرانسه برگزار خواهد شد.

مرحله اول آزمون این رقابت‌ها بصورت آنلاین در ۱۳اسفندماه سال جاری برگزار و ثبت‌نام تا سی‌ام بهمن ماه امسال ادامه دارد.

در دوره هشتم این مسابقات، متولدین ۲۲ تیرماه ۱۳۸۳ تا ۲۲ تیرماه ۱۳۸۸ مجاز به شرکت در این رقابت‌ها هستند، منابع امتحانی مرحله اول شامل کتاب حقایق مغز (Brain Facts) چاپ ۹۸ و کتاب علوم اعصاب دانش مغز (Neuroscience science of the brain) است.

انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی برگزاری این مسابقات را برعهده دارد، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره از رقابت‌ها می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سایت (www.irsynapse.com/brainbee) مراجعه کنند.


منبع: خبرگزاری ایرنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1334 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
مدرسه مجازی کلاسیکو
دبیرستان خاتم
انتخاب رشته نهم