سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

پذیرش‌ 85 درصدی دانشگاه‌ها با استفاده از روش سوابق تحصیلی دانش‌آموزان کد مطلب : 12711 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

پذیرش‌ 85 درصدی دانشگاه‌ها با استفاده از روش سوابق تحصیلی دانش‌آموزان

رئیس مرکز سنجش و پایش وزارت آموزش و پرورش کیفیت از پذیرش‌ 85 درصدی دانشگاه‌ها با استفاده از روش سوابق تحصیلی دانش‌آموزان خبر داد.
تاریخ خبر 1401/04/16

. . . . . . . . . . . . .

پذیرش‌ 85 درصدی دانشگاه‌ها با استفاده از روش سوابق تحصیلی دانش‌آموزانبه گزارش تیزلند، محسن زارعی در حاشیه اولین نشست تصمیم‌گیری قطب چهارم کشور که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: مرکز سنجش کشور به عنوان محور فعالیت آموزش و پرورش تا سطح منطقه نفوذ پیدا کرده و طبق تصمیم‌گیری‌های انجام شده از سوی مرکز سنجش تقسیم‌بندی قطبی در سراسر کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به تقسیم‌بندی‌های قطبی مرکز سنجش در کشور، افزود: طبق این تقسیم بندی استان‌ها در چند قطب تقسیم بندی شده‌اند و در هر قطب چند استان همجوار عضویت خواهند داشت و چنانچه مشکلی در نظام آموزش و پرورش رخ دهد با قطب‌های تشکیل شده مشورت و تصمیم‌گیری‌های لازم انجام می‌شود.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در هریک از قطب‌های تشکیل شده محوریت‌های ویژه‌ای محول شده که در هر یک از موضوع‌ها بر حسب نیاز جلسه تصمیم‌گیری برگزار می‌شود.

زارعی با اشاره به جلسه تشکیل شده در استان کرمانشاه و مسائل مربوط به قطب غربی کشور، خاطر نشان کرد: محورهای مورد بررسی این قطب شامل آزمون‌های نمونه دولتی و بررسی و اصلاح مشکلات آن، برگزاری آزمون‌های سمپاد استعدادهای درخشان و طرح نظارت جامع است که طی جلسه امروز با مسئولان آموزشی ۶ استان عضو این قطب مورد بررسی و اصلاح قرار می‌گیرند.

وی به شرایط مورد نیاز از سوی آموزش و پرورش برای حذف کنکور اشاره کرد و ادامه داد: کنکور در شرایطی امکان حذف شدن دارد که آموزش و پرورش توان برگزاری آزمون‌های استاندارد مدرسه‌ای را داشته باشد و در حال حاضر آموزش و پرورش این آمادگی را داشته و آزمون‌ها نیز تا حد زیادی به استانداردها نزدیک است.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: طبق آمارهای دریافتی ۸۵ درصد پذیرش‌های آموزش عالی از طریق سوابق تحصیلی بوده و تنها ۱۵ درصد پذیرش از طریق کنکور انجام می‌شود که در همین راستا برای حذف کنکور آموزش و پرورش آمادگی ایجاد شرایط مورد نیاز برای حذف کنکور را به طور کامل خواهد داشت.


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1739 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

لیست رشته های علوم انسانی
لیست رشته های علوم ریاضی
لیست رشته های علوم تجربی
دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران