سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

پرونده غربالگری کلاس اولی‌ها اواسط شهریور بسته می‌شود کد مطلب : 12792 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

پرونده غربالگری کلاس اولی‌ها اواسط شهریور بسته می‌شود

معاون وزیر آموزش و پرورش از سنجش 495 هزار نوآموز خبر داد و گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم تا اواسط شهریور، پرونده سنجش کلاس اولی‌ها بسته شود.
تاریخ خبر 1401/05/10

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، حمید طریفی حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش درباره سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: 980 هزار نفر تاکنون نوبت‌گیری سنجش را انجام دادند و 495 هزار کلاس اولی تا امروز سنجش شدند البته در این آمار شاید درصد بسیار کمی از بچه‌های پیش‌دبستانی باشند.

وی با بیان اینکه عمدتا نوآموزان پیش‌دبستانی در شهریور و مهر ماه برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مراجعه می‌کنند، گفت: بنای ما بر این است که در ابتدا بچه‌های کلاس اول را سنجش کنیم و بعد نوآموزان پیش‌دبستانی را سنجش خواهیم کرد.

طریفی حسینی اضافه کرد: در سنوات گذشته، سنجش کلاس اولی‌ها طول می‌کشید و تا مهر و آبان هم ادامه پیدا می‌کرد ولی برنامه ما این است که تا اواسط شهریور سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کلاس اولی‌ها را به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه در حال افزایش تعداد پایگاه‌های سنجش هستیم و برخی پایگاه‌ها را دونوبته می‌کنیم، ادامه داد: ۱۲۰۰ پایگاه اولیه و ۸۰۰ پایگاه تخصصی داریم؛ همچنین حدود 400 پایگاه سیار داریم که عموما اواخر دوره سنجش فعال می‌شوند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با تأکید بر اینکه 200 مورد درخواست برگزاری پایگاه‌های سنجش در نوبت عصر داریم، گفت: تا اواسط شهریور ماه، پرونده سنجش کلاس اولی‌ها بسته می‌شود و بعد از آن سنجش پیش‌دبستانی‌ها ادامه می‌یابد.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1336 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

لیست رشته های علوم انسانی
لیست رشته های علوم ریاضی
لیست رشته های علوم تجربی
دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران