سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

پیشنهاد تعطیلی مدارس تا «عید نوروز» کد مطلب : 8806 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

پیشنهاد تعطیلی مدارس تا «عید نوروز»

استاندار تهران با اشاره به جزئیات فعالیت مشاغل مختلف در دوران کرونا، گفت: 6 شهرستان استان تهران در وضعیت آبی قرار دارند.
تاریخ خبر 1399/10/24

. . . . . . . . . . . . .

پیشنهاد تعطیلی مدارس تا «عید نوروز»به گزارش تیزلند، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه ستاد کرونا استان تهران با محوریت طرح شهید سلیمانی، اظهار داشت: خوشبختانه با اهتمام و تلاش مسئولان و همکاری مردم شرایط استان در وضعیت زرد قرار دارد.

وی ادامه داد: البته شرایط استان تهران با توجه به ساختارهای مختلف، شکننده است؛ از این رو هرگونه عادی انگاری شرایط را دشوار خواهد کرد.

استاندار تهران با تاکید بر استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تصریح کرد: شهرستان‌های قدس، ملارد، قرچک، پیشوا، بهارستان و پردیس در وضعیت آبی کم خطر و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.

محسنی بندپی با تاکید بر همکاری شهروندان جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی،گفت: با دقت شرایط استان تهران مورد رصد و پایش قرار می‌گیرد تا دستاوردهای موجود حفظ شود.

وی عنوان کرد: طرح شهید سلیمانی در چهار محور شناسایی، رهگیری، قرنطینه و حمایت اقدامات ارزشمندی را مورد توجه قرار داده است.

استاندار تهران در مورد وضعیت رهگیری در این طرح، ادامه داد: با شناسایی یک بیمار باید 10 نفر از اطرافیان آنها رهگیری شوند که میانگین رهگیری در استان تهران یعنی به ازای یک نفر شناسایی شده،6.5 نفر رهگیری است.

تراکم دانش آموزی در استان تهران بیش از 40 نفر است

همچنین در ستاد کرونا استان تهران با اشاره به تراکم دانش آموزی بیش از 40 نفر در استان تهران، پیشنهاد تجدید نظر در بازگشایی مدارس به ستاد کرونا مورد اجماع قرار گرفت.

محسنی بندپی اظهار داشت: اقدامات انجام شده سبب شده تا در کشور و استان وضعیت مبتلایان، بستری‌ها و فوتی روند نزولی داشته باشد که این امر مرهون اقدامات چندگانه از جمله اجرای محدودیت‌های هوشمند، منع تردد و شروع طرح شهید سلیمانی است.

وی افزود:حفظ این دستاوردها منوط به استمرار اجرا و اعمال محدودیت‌های ستاد ملی و اجرای پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر اجرای آنها است که این اقدامات در استان تهران اجرایی می‌شود.

استاندار تهران عنوان کرد: در استانی هستیم که تراکم جمعیت 950 هزار نفر است، میانگین فاصله گذاری اجتماعی با در نظر گرفتن وضعیت مترو و اتوبوس 77 درصد است که نشان دهنده شرایط شکننده است و فاصله گذاری بالای 90 درصد اطمینان ایجاد می‌کند؛ از این رو باید راهبردهایی اتخاذ شود که این دستاوردها را از دست ندهیم.

محسنی بندپی گفت: پیشنهاد مشخص در مورد بازگشایی مدارس با توجه به اینکه میانگین سرانه دانش‌آموزی در کشور 23 نفر و در استان تهران بیش از 40 نفر است، تداوم تعطیلی تا ایام عید است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چند شهرستان در استان‌های شمالی در وضعیت قرمز هستند در ایام پیش رو به کمیته امنیتی و انتظامی پیشنهاد می‌کنیم که همچون ایام عید رفتار شود و مجوزی برای تردد به استان‌های شمالی صادر نشود.

فعالیت تالارها با 30 درصد ظرفیت

استاندار تهران با اشاره به فعالیت تالارها با 30 درصد ظرفیت از تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازگشایی تالارها خبر داد.

وی اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا در شهرهای زرد نماز جمعه در مصلی و مساجد با رعایت پروتکل‌های مربوطه برگزار می‌شود که اقدام ارزشمندی است تا مردم ضمن رعایت نکات بهداشتی از سلامت روانی مراسم عبادی، سیاسی و دینی استفاده کنند.

وی ادامه داد: نماز جمعه با 50 درصد ظرفیت در مصلی‌های برگزار می‌شود؛ البته تلاش این است که نسبت به رعایت پروتکل‌ها به صورت جدی اقدام شود.

استاندار تهران با اشاره به اینکه فعالیت گروه‌های 4 همچنان با محدودیت همراه است، افزود: در شرایط زرد بر اساس مصوبه ستاد ملی تالارها مشمول بازگشایی هستند که تالارها با 30 درصد ظرفیت، سینماها با 30 تا 50 درصد ظرفیت و رستوان‌ها هم با 30 تا 50 درصد ظرفیت می‌توانند فعالیت داشته باشند.

محسنی بندپی تاکید کرد: نظارت دقیق بر بازگشایی تالارها اعمال می‌شود؛ اینکه حتما با 30 درصد ظرفیت فعالیت داشته باشند و پروتکل‌ها باید جدی گرفته شود و مراکزی که رعایت نکنند طبق قانون و مصوبه ستاد ملی با آنها برخورد می‌شود.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1721 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

  class=
مدارس سلام  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
علامه طباطبایی  class=

پیشنهاد تعطیلی مدارس تا «عید نوروز»

استاندار تهران با اشاره به جزئیات فعالیت مشاغل مختلف در دوران کرونا، گفت: 6 شهرستان استان تهران در وضعیت آبی قرار دارند.