سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چرا هنرستان‌ها تئوری‌محور شدند کد مطلب : 13449 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چرا هنرستان‌ها تئوری‌محور شدند

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران معتقد است هنرستان‌ها با به‌روز نشدند محتوا و فرسودگی تجهیزات به سمت تئوری رفته‌اند و باید تدبیری شود تا دوباره کار عملی انجام دهند.
تاریخ خبر 1401/11/03

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، علی شریعتی‌ مقدم، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه باید از نظام آموزشی تئوری‌محور دور شد، گفت: «در سال‌های اخیر تجهیزات هنرستان فرسوده شده، محتواهایشان به روز نشده و درنهایت این شرایط نظام آموزشی هنرستان‌های ما را به سمت تئوری برده است.»

هنرستان‌های ما از تئوری به سمت عملی حرکت کنند

شریعتی مقدم افزود: «برای تربیت تکنسین متخصص کشاورزی ابتدا باید برای دانش‌آموزان انگیزه ایجاد کرد تا در رشته‌های کشاورزی ادامه تحصیل دهند. درواقع اگر دانش‌آموز بداند مسیر آموزشی که می‌بیند منجر به یک اشتغال پایدار و استخدام و فعالیت سودآور اقتصادی می‌شود، قطعاً از رشته‌های کشاورزی استقبال می‌کند اما ضعف سیستم آموزشی ما این است که به سمت کمی شدن رفته است و این شامل هنرستان‌ها هم می‌شود و تأثیرش را بر هنرستان‌ها می‌گذارد.»

دانش‌آموز هنرستانی باید بتواند روی آینده شغلی‌اش حساب باز کند

شریعتی مقدم با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید از رشته‌های کشاورزی حمایت کند، گفت: «مهم‌تر از این اتفاق، حمایت از آینده کشاورزی در ایران است. باید این شغل جایگاه و موقعیت اجتماعی مهمش شناسانده شود تا دانش‌آموز هم ترغیب شود تا در رشته کشاورزی ادامه تحصیل داده و روی آن به‌عنوان آینده شغلی‌اش حساب باز کند.»

در کشاورزی خرد سرمایه‌گذاری شود در کلان اثراتش مشخص می‌شود

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: «کشاورزی ما نیاز به دانش دارد و اگر فرآیند تولید دانش افزایش داده شود و به بخش فنی کشاورزی توجه ویژه شود قطعاً جوانی که وارد این حوزه شده است باانگیزه بیشتری علمش را به‌روز می‌کند.»

وی افزود: «در کشاورزی خرد باید تأثیرگذار و هدفمند حرکت کرد تا تأثیر آن را بر روی کشاورزی کلان هم ببینیم، درواقع اگر هنرستان کشاورزی ما ازنظر دانش و فنون و اجرا به‌روز در بلندمدت اثرش را در کشاورزی کلان هم خواهیم دید.»

مشوق‌هایی برای فرزندان کشاورزان در نظر گرفته شود

شریعتی مقدم اظهار کرد: «اگر تولیدات ما گواهی‌های بین‌المللی داشته باشد قطعاً صادرات آن‌هم رونق دارد و همین موضوع باعث جذب دانش‌آموزان به این رشته تخصصی می‌شود. اینکه دانش‌آ‌موزان هنرستانی و فارغ‌التحصیلان قرار باشد جذب رشته‌های کشاورزی شوند باید صنایع روستایی را تقویت کرد تا ارزش‌افزوده به داخل روستا برود. همچنین فرزندان خانواده‌هایی که شغل کشاورزی دارند وقتی حمایت‌ها از این شغل را ببینند به سمت این رشته آمده و بقیه را هم تشویق می‌کنند که به سمت این رشته بروند.»


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1743 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

ثبت نام وبینار 12 بهمن 1401
بسته های تبلیغاتی