سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

چند توصیه امنیتی برای استفاده از شبکه «شاد» کد مطلب : 13186 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

چند توصیه امنیتی برای استفاده از شبکه «شاد»

تیم پشتیبانی شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) به منظور حفظ امنیت و صیانت از حریم خصوصی دانش‌آموزان، معلمان و کاربران شاد و جلوگیری از سوء‌استفاده از حساب کاربری آنها توصیه‌ها و نکاتی را مطرح و منتشر کرد.
تاریخ خبر 1401/08/26

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، تیم پشتیبانی شاد به منظور حفظ امنیت و صیانت از حریم خصوصی دانش آموزان، معلمان و کاربران شاد و جلوگیری از سوء‌استفاده از حساب کاربری مخاطبانش، نکات زیر را متذکر شد:

- طبق ماده ۱ قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به طور غیرمجاز به حساب کاربری شخص دیگر در هر پیام‌رسان از جمله شاد، وارد شود مجرم شناخته شده و به حبس و یا پرداخت جزای نقدی محکوم می‌شود.

- هرگونه پیام جهت دریافت کد تایید، تقلبی و برای دسترسی به حساب شما و سوء‌استفاده از آن است. تحت هیچ‌شرایطی نباید پیامک‌های ارسالی از شبکه شاد برای دیگران ارسال شود.

- هیچ یک از مسئولین آموزش‌وپرورش و مدیران و متصدیان شاد، تحت هیچ‌شرایطی از مخاطبین و کاربران تقاضای ارسال کد تایید شما جهت ورود به حساب کاربری شاد را نمی‌کنند. کد تایید شخصی و صرفا متعلق به شماست و هرگونه پیام برای دریافت آن قطعا برای کلاهبرداری و سوء استفاده است.

- در صورت مشاهده این گونه پیام‌ها ضمن گزارش تخلف از طریق شاد، نسبت به مسدود کردن کاربر اقدام کنید.

- برای اطمینان از عدم دسترسی دیگران به حساب شما و یا در صورت ورود شخص دیگر به حساب‌تان، لازم است از قسمت تنظیمات حریم خصوصی و امنیت/ امنیت/ دستگاه‌های فعال، گزینه غیرفعال کردن سایر دستگاه‌ها را بزنید.

- به منظور افزایش سطح امنیت حساب خودتان، اکیدا توصیه می‌شود از طریق مسیر زیر تایید دو مرحله‌ای فعال شود:

تنظیمات/ حریم خصوصی و امنیت/ تایید دو مرحله‌ای/ تنظیم گذرواژه اضافی

- در صورتی که امکان دسترسی به حساب کاربری مقدور نبود، از طریق مرکز تماس شبکه شاد به شماره زیر (بدون پیش‌شماره برای تهران و با پیش‌شماره ۰۲۱ برای سایر استان‌ها) اقدام کنید: مرکز تماس شاد ۴۳۰۸۱


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1925 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع مشکوه
دبستان ستارگان زمین
شب امتحان
هوپا آکادمی
بسته های آبان و آذر 1401