سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

کدام مدارس بازگشایی می‌شوند؟ کد مطلب : 10923 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کدام مدارس بازگشایی می‌شوند؟

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت بازگشایی مدارس بر مبنای الزامات بهداشتی و رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه ریزی شده است تا برای سلامت دانش آموزان مشکلی ایجاد نشود. بر این اساس مدارسی بازگشایی می شوند که این پروتکل ها را به درستی رعایت کرده باشند.
تاریخ خبر 1400/08/11

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، اعظم گودرزی در این خصوص توضیح داد: مناطق مختلف آموزش و پرورش رعایت پروتکل های بهداشتی را در مدارس بررسی می کنند؛ در صورتی که این موارد در مدارس به درستی رعایت شده باشد، به مدارسی که مورد تایید باشند، مجوزهای لازم برای بازگشایی داده می‌شود.

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بازگشایی مدارس منوط به رعایت این شرط و شروط از سوی مدارس است که امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق و با تاکید بر حفظ سلامت دانش‌آموزان در آینده‌ای نزدیک نسبت به بازگشایی مدارس اقدام شود.

وی برخی از الزامات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلاس‌های درس را اینگونه توضیح داد: به عنوان مهمترین موضوع باید کلاس‌های درس دارای تهویه مناسب باشند تا از این طریق از انتشار ویروس احتمالی در میان دانش‌آموزان به صورت جدی پیشگیری شود.

فاصله 1.5 متری بین دانش‌آموزان باید رعایت شود

گودرزی خاطرنشان کرد: رعایت فاصله 1.5 متری بین دانش‌آموزان و 2.25 مترمربع فضا برای هر دانش‌آموز ملاک‌ دیگر برای بازگشایی مدارس در کلاس‌های درس است تا از این طریق از انتقال ویروس به دانش‌آموزان جلوگیری شود و به یاری خداوند شاهد بازگشایی مطلوب مدارس با کمترین مشکل از نظر کرونا باشیم.

وی اضافه کرد: همچنین دانش‌آموزان باید برای حفظ سلامتی خود حتما رعایت بهداشت فردی را داشته باشند، از ماسک استفاده کنند تا امکان انتقال ویروس نیز به شدت کاهش یابد و ضمن آغاز سال تحصیلی، دوباره شور و نشاط به عرصه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نیز بازگردد.

تعداد دانش‌آموزان حاضر در کلاس‌ها باید کاهش یابد

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد افراد در کلاس درس نیز با توجه به فاصله فیزیکی تعداد دانش‌آموزان باید کاهش یابد. بر اساس دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های تنظیمی از سوی وزارت آموزش و پرورش، حداکثر 15 نفر برای هر کلاس درنظرگرفته شده است اما این مساله نیز بستگی به فضای کلاس درس، رعایت فاصله 1.5 متری بین دانش‌آموزان و 2.25 مترمربع فضا برای هر دانش‌آموز در هر کلاس دارد.

وی اضافه کرد: البته تعداد دانش‌آموزان در هر کلاس درس با توجه به این الزامات بهداشتی کمتر از 15 نفر می‌شود، اگرچه ممکن است در برخی کلاس‌های درس تعداد کمتری از دانش‌آموزان به دلیل شرایط کلاس درس حضور داشته باشند تا سلامت آنان به خوبی تضمین شود و مشکلی برای آنان ایجاد نشود.

گودرزی درباره زمان بازگشایی قطعی مدارس نیز گفت: تمامی اطلاعات و آمار مربوط به زمان بازگشایی مدارس باید از سوی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شود تا یک برنامه منسجم و با اطلاعات کامل با اولویت مهم و اساسی حفظ سلامتی دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شود.

4 میلیون و 729 هزار دانش آموز واکسینه شدند

به گفته وی، تا روز پنجم آبان ماه چهار میلیون و 729 هزار و 155 نفر از دانش‌آموزان 12 تا 18 ساله کشور واکسینه شدند که بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر بیش از 75 درصد از دانش‌آموزان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که دریافت این واکسن می‌تواند به عنوان مقدمه‌ای برای تامین ایمنی دانش‌آموزان و راهی برای تسهیل مراحل بازگشایی مدارس باشد.

گودرزی، همچنان 200 پایگاه تجمیعی واکسیناسیون وابسته به وزارت آموزش و پرورش با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال پوشش طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان در سراسر کشور هستند تا زمینه‌ای باشد که تعداد بیشتری از دانش‌آموزان واکسن کرونا را دریافت کنند.

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر واکسن سینوفارم به منظور تزریق به 6 میلیون و 305 هزار دانش آموز 12 تا 18 ساله از وزارت بهداشت مجوز دریافت کرده و به این تعداد دانش‌آموز تزریق شده است.


منبع: خبرگزاری پانا


مطالب مرتبط::
» منع مدارس جهت «اعمال محدودیت» و «شرط واکسن» برای دانش‌آموزان
» جزئیات بازگشایی مدارس از فردا؛ حضور در مدرسه اجباری است؟
» حضور همه دانش‌آموزان در مدارس از یکم آذر الزامی شد
» بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه با ظرفیت صددرصدی کلاس‌های درس نخواهد بود
» الزامات بازگشایی مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه از اول آذر
» تشریح الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه
» چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه
» قطعی شدن حضور دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول از ابتدای آذرماه
» تکلیف بازگشایی مدارس ابتدایی مشخص شد
» بازگشایی مدارس متوسطه دوم از امروز(شنبه 15ابان)
» زمان بازگشایی مدارس تغییر نمی‌کند
» زمان دقیق بازگشایی مدارس
» بازگشایی مدارس متوسطه دوم از 15 آبان و متوسطه اول از اول آذر
» نحوه بازگشایی مدارس براساس دوره‌های تحصیلی از نیمه آبان‌ماه
» زمان بازگشایی مدارس کشور اعلام شد
» آذرماه مدارس بازگشایی می شوند
» شرایط بازگشایی مدارس دارای 300 دانش آموز و بالاتر در آبانماه
» بازگشایی حضوری و ترکیبی مدارس شهری و پرجمعیت تا آخر آبان
» کدام مدارس از یکم آبان ماه بازگشایی می شوند؟
» مدارس بالاخره چه زمانی بازگشایی می شوند؟
» جزئیات بازگشایی مدارس از شنبه آینده
» صدور مجوز بازگشایی مدارس برای 3 گروه دانش آموزی تاکنون
» جزئیاتی جدید از بازگشایی مدارس از آبان ماه
» مدارس از اول آبان ماه بازگشایی می شوند

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1389 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مقاله داخل سایت
معرفی سایت
آزمون های دانش آموزی