سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

کمک هزینه 100میلیون یورویی به دانشگاه‌ها تعلق گرفت کد مطلب : 15925 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کمک هزینه 100میلیون یورویی به دانشگاه‌ها تعلق گرفت

با دستور مقام معظم رهبری و درخواست وزارت علوم سال گذشته 100 میلیون یورو برای خرید تجهیزات به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وزارت علوم اختصاص داده شد.
تاریخ خبر 1403/01/07

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از مهرنیوز، معاون پژوهشی وزارت علوم از اختصاص کمک هزینه ۱۰۰میلیون یورویی به دانشگاه‌ها در سال گذشته و بخشی دیگر در سال جدید خبر داد.

پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم تصریح کرد: با دستور مقام معظم رهبری و درخواست وزارت علوم سال گذشته ۱۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای خرید تجهیزات به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وزارت علوم اختصاص داده شد که ۱۰ درصد این مبلغ برای خرید هزینه اشتراک در پایگاه‌های اطلاعاتی و ۹۰ درصد این مبلغ نیز برای خرید تجهیزات اختصاص می‌یابد.

وی افزود: تاکنون ۵۰ درصد این مبلغ به دانشگاه‌ها پرداخت شده است و تا اوایل سال جدید مابقی این مبلغ به دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: اختصاص این میزان پول برای حوزه تحقیقات و فناوری، حمایت خیلی بزرگی بود ولی اگر تداوم پیدا نکند ممکن است دوباره دچار مشکل شویم.

صالحی گفت: بر اساس سیاست‌هایی که وزارت علوم دارد همواره به بحث تولید علم و جایگاه علمی توجه ویژه ای شده است، دغدغه‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که آیا تحقیقات دانشگاهی پاسخگوی مسائل و نیازهایی که در کشور داریم است یا خیر؟ اما بحث تولید علم جایگاه خاص خود را دارد، اگر به ابلاغیه‌های مقام معظم رهبری در برنامه هفتم توسعه توجه کنیم متوجه می‌شویم که تاکید بسیار زیادی بر رشد شیب علمی داشته اند و فرموده اند که شیب رشد علمی کشور باید حفظ شود. البته باید به این نکته نیز توجه کنیم که در بعضی از رشته‌ها پیشرفت‌های ویژه ای داشته ایم.

وی با اشاره به بحث نظام مسائل در تحقیقات، گفت: باید بدانیم که چطور می‌شود بیش از ۶۰۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و بیش از ۱۶۰ هزار دانشجوی دکتری که در کشور در حال تحصیل هستند را به سمت نظام مسائل سوق دهیم. وزارت علوم در این زمینه ایده جدیدی برای نظام مسائل به نام «سامانه نان» تدوین کرده است. این سامانه اکنون وارد مرحله اجرا شده است و در بسیاری از آئین نامه‌ها، قانون بودجه امسال و بودجه سال آینده و همچنین قانون برنامه هفتم توسعه به این سامانه توجه ویژه ای صورت گرفته است.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود: سامانه «نان» به گونه‌ای تنظیم شده است که تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و بازار نیاز و مسائل خودشان را در این سامانه اعلام می‌کنند و پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان به منظور حل این موضوعات نوشته خواهند شد.

وی افزود: کسانی که از طریق سامانه «نان»، رساله و پژوهش خود را انتخاب کنند پژوهانه بیشتری می‌گیرند. از این رو این سامانه برای تبدیل وضعیت و ترفیع افراد در آینده مؤثر خواهد بود.

 

منبع: مهر نیوزنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1461 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان فرزندان برتر
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم