سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

گفت وگوی وزیر آموزش وپرورش با مدیران کل استانی و مناطق 760 گانه بر مدار تحول و بهبودِ یادگیری در شبکه شاد کد مطلب : 8000 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

گفت وگوی وزیر آموزش وپرورش با مدیران کل استانی و مناطق 760 گانه بر مدار تحول و بهبودِ یادگیری در شبکه شاد

مدیران آموزش وپرورش به عنوان جدی ترین عامل موثر در ترویج گفتمان و فرهنگ توسعه می توانند سهم موثر در پیشبرد و تحقق اهداف برنامه های کشور داشته باشند.
تاریخ خبر 1399/04/17

قبولی در کنکور با رایان کلاس
توصیه می‌کنیم همایش‌های رایان کلاس، نکته و تست و ویدئوهای آموزشی موجود در سایت www.rayanclass.com را ببینید، در این پکیج آموزشی آنلاین با کنارهم قرار دادن اساتید برتر کنکور مجموعه‌ای کامل و عالی برای آموزش شما دانش‌آموزان عزیز فراهم کرده‌است.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از خبرگزاری پانا - رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش از گفت‌وگوی وزیر آموزش‌وپرورش و مهمان ویژه با مدیران کل استانی و روسای760 گانه مناطق آموزش‌وپرورش سراسر کشور بر مدار تحول و بهبودِ یادگیری بر بستر شبکه شاد خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، فریبرز حمیدی با اشاره به تغییراتی که ناشی از شیوع بیماری کرونا در نحوه تعاملات و برگزاری جلسات به وجود آمده است؛ اظهار کرد: «مدیران آموزش‌وپرورش به‌عنوان جدی‌ترین عامل موثر در ترویج گفتمان و فرهنگ توسعه می‌توانند سهم موثر در پیشبرد و تحقق اهداف برنامه‌های کشور داشته باشند.»

وی افزود: تحقق شایسته فرآیند تعلیم و تربیت، به‌عنوان مهم‌ترین عامل اجتماعی زمینه‌ساز تحقق حیات طیبه، مستلزم مشارکت فعال تمامی عوامل اجتماعی سهیم و موثر در آن، به‌ویژه پشتیبانی موثر عناصر اصلی اجتماع (خانواده، دولت، رسانه و سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی) به‌منزله ارکان این فرآیند در دوران معاصر است.»

حمیدی گفت: «نهاد آموزش‌وپرورش با توجه به نقش و شکل فراگیر خود، با جامه عمل پوشاندن به کارکردهای تعریف ‌شده، اگر نگوییم سهام‌دار اصلی، مهم‌ترین سهامدار این فرآیند به‌حساب می‌آید.»

وی بیان کرد: «در جهان امروز، امنیت، استقلال، توسعه و تعالی کشورها و ملت‌ها به وجود انسان‌های شایسته و کارآمدی وابسته است که بتوانند در شرایط پیچیده و همواره متغیر، زمینه‌ساز توسعه شوند.»

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش اشاره کرد: «گفت‌وگو برمدار تحول، بهبود و یادگیری فرصتی ارزشمند و طلایی در جهت انسجام ملی، همسویی و هم‌آوایی در نیل به اهداف عالیه کشور و هموار نمودن مسیر نظام تعلیم و تربیت کشور است.»

وی، جریان سازی اجتماعی برای همسو نمودن اندیشه‌ها و ظرفیت‌های فردی و سازمانی درون و برون دستگاهی، ارتقای مهارت‌های مدیریتی مدیران در بستر گفت‌وگوهای کاربردی و مسئله محور، دسترسی به ظرفیت‌های دستگاه‌ها در جهت حل برخی مشکلات نظام تعلیم و تربیت و همچنین تبادل تجربیات و پیشنهاد‌ها در بستر تالارهای گفت‌وگو را از اهداف طرح گفتگو برمدار تحول و بهبود یادگیری برشمرد و اظهار کرد: «با بهره‌مندی از بستر گفت‌وگوی آنلاین در شبکه شاد با دعوت از اعضای محترم کابینه دولت و هم‌چنین مسئولین دیگر قوا، موضوع‌های دسته اول کشور و نظام تعلیم و تربیت در سطح ملی و استانی موردبحث و تحلیل قرارگرفته و ضمن بررسی مسائل و مشکلات پیش رو، راهکارهای عملیاتی پیشنهادی جهت تعامل دوسویه با سایر دستگاه‌ها بررسی و تحلیل می‌شود.»

حمیدی گفت: «مسئولان ارشد سایر دستگاه‌های اجرایی کشور پس از شنیدن نقطه نظرات کارشناسی و میدانی مدیران و متولیان نظام تعلیم و تربیت برای رفع موانع قانونی پیش رو در سیستم آموزش‌وپرورش اقدام خواهند نمود.»

وی ادامه داد: «این گفت‌وگوها به‌صورت هدفمند و برنامه‌ریزی ‌شده انجام خواهد شد تا در پایان مجموعه‌ای از مسائل بررسی، تحلیل و در جهت کمک به آموزش‌وپرورش احصاء شود.»

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مدیران کل استان‌ها و روسای 760 گانه آموزش‌وپرورش مناطق و شهرستان‌ها را از مدعوین این گفتگوها در فضای مجازی برشمرد و با تشریح جزئیات این نشست‌های مجازی، بیان کرد: «دست‌یابی به راه‌حل‌های مناسب جهت مسائل آموزش‌وپرورش، انتشار دیدگاه‌های به اشتراک گذاشته جهت ارتقای سطح مهارت و تجربه سایر مدیران و کارشناسان، انعقاد تفاهم‌نامه اجرایی و عملیاتی در موضوعات مشترک دو طرف از دستاوردهای مورد انتظار این گفتگوها خواهند بود


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1262 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سما4  class=
رایان کلاس  class=
مدرسه مهرماندگار  class=
مدرسه سما (مجتمع)  class=

گفت وگوی وزیر آموزش وپرورش با مدیران کل استانی و مناطق 760 گانه بر مدار تحول و بهبودِ یادگیری در شبکه شاد

مدیران آموزش وپرورش به عنوان جدی ترین عامل موثر در ترویج گفتمان و فرهنگ توسعه می توانند سهم موثر در پیشبرد و تحقق اهداف برنامه های کشور داشته باشند.