سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

3000 دانش‌آموز نخبه در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند کد مطلب : 16277 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

3000 دانش‌آموز نخبه در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند

امسال وزارت آموزش‌و‌‌‌پرورش با همکاری دانشگاه فرهنگیان تصمیم به جذب 3000 دانش‌آموز نخبه در زمینه‌های مختلف دارد.
تاریخ خبر 1403/04/20

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، علی تیرگیر ‌در گفت‌وگو با پانا به جذب دانش‌آموزان نخبه ‌رشته‌های مختلف در دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: «امسال وزارت آموزش‌و‌‌‌پرورش با همکاری دانشگاه فرهنگیان تصمیم به جذب 3000 دانش‌آموز نخبه در زمینه‌های مختلف دارد که این موضوع فرصت مناسبی برای دانش‌آموزان نخبه و با‌استعداد است که ساکن مناطق کم‌برخوردار، مناطق عشایری و مناطق مرزی هستند.»

 

وی ادامه داد: «در پایه دوازدهم، دانش‌آموزان بااستعدادی داریم که در زمینه‌های فرهنگی هنری، دینی، ورزشی و علمی و... فعالیت‌های خوبی دارند و از این فرصت و موقعیت می‌توانند برای ورود به دانشگاه فرهنگیان استفاده کنند و به‌عنوان یک معلم کارآمد در منطقه خود مشغول به‌ کار شوند؛ در این بخشنامه دستورالعمل‌ها را به مدیران استان‌ها ابلاغ کردیم و از آن‌ها خواستیم که اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف را به دانش‌آموزان داشته باشند و برای معرفی دانش‌آموزان مستعد اقدام به عمل آورند که دانش‌آموزان مستعد و توانا بتوانند از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.»

 

تجهیز مدارس عشایری به سرویس‌های بهداشتی مناسب در تابستان امسال

 

تیرگیر در ادامه در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای نوسازی مدارس عشایری و تکمیل وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان مناطق عشایری خاطر‌نشان کرد‌: «‌طبق تفاهمی که با سازمان نوسازی و با همکاری معاونت تربیت‌بدنی انجام دادیم، دستورالعمل‌های لازم به اداره کل نوسازی استان‌ها ابلاغ شد که تمام سرویس‌های بهداشتی نامناسب یا مدارسی که فاقد سرویس بهداشتی هستند در مناطق عشایری و مرزی در این تابستان بازسازی و تعمیرات لازم صورت گیرد و مدارس، به سرویس‌های بهداشتی مناسب مجهز شوند‌ که از اول مهر دیگر شاهد این موضوع نباشیم و مشکل سرویس‌های بهداشتی مدارس در سال تحصیلی جدید حل شده باشد. این طرح در سال تحصیلی جدید اجرا خواهد شد؛ همچنین تجهیزات آموزشی لازم مانند میز و صندلی و وسایل آزمایشگاهی و...‌ در مدارسی که این امکانات محدود و با کیفیت پایین‌تری هستند با همکاری سازمان نوسازی مدارس تحت عنوان پروژه مهر و فراتر از آن صورت گیرد که توانسته باشیم در راستای تجهیز زیر‌ساخت‌های آموزشی در مدارس عشایری گام مهمی برداشته باشیم‌.» 

مدیر‌کل دفتر توسعه ‌عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش‌و‌‌‌پرورش درباره آیین‌نامه انسداد مبادی بی‌سوادی و جذب بازماندگان از تحصیل که در هیات دولت در حال بررسی است، گفت: «‌با توجه به وضعیت، پراکندگی و شرایطی که در جامعه عشایر داریم در این راستا برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان یا به تعبیر دیگر انسداد مبادی بی‌سوادی کارهایی در حال انجام است که هنوز جزئیات آن تصویب و ابلاغ نشده است. در این آیین‌نامه، خواسته‌ها و مطالباتی داریم که حتما در این دستورالعمل گنجانده می‌شود و پس از تصویب به مدارس ابلاغ خواهد شد که در مناطق مرزی، عشایری و مناطق کم‌برخوردار به‌عنوان یک اصل آن هم انسداد مبادی بی‌سوادی به‌صورت ویژه و خاص مورد پیگیری قرار می‌گیرد‌.»‌

 

همچنین شما عزیزان می‌توانید لیست مدارس تهران را در سایت تیزلند مشاهده فرمایید.


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1966 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم