سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

77 رشته کاردانش و فنی و حرفه‌ای به‌روزرسانی شدند کد مطلب : 11133 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

77 رشته کاردانش و فنی و حرفه‌ای به‌روزرسانی شدند

مدیرکل دفتر کاردانش و فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح جزئیات تدوین برنامه‌های درسی شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش، اسامی رشته‌های جدید این دو شاخه را اعلام کرد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

77 رشته کاردانش و فنی و حرفه‌ای به‌روزرسانی شدندبه گزارش تیزلند، سیدمصطفی آذرکیش در گفت‌وگو با پانا درباره جزئیات تدوین برنامه‌های درسی شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش اظهار کرد: «یکی از سیاست‌های اصلی ما این است که در تعامل و مشارکت با بحث‌های اجرایی و بازار کار بتوانیم آموزش‌ها را به نیازها نزدیک کنیم براین اساس رشته‌های جدیدی امسال به این دو شاخه اضافه شدند.»

وی با اعلام اسامی رشته‌های جدید افزود: «محیط بانی، حمل و نقل ریلی، خدمات فروشگاهی، بهداشت عشایر و روستا، بازیافت مواد و انرژی به دو شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای اضافه شدند.»

 

بیشتر بخوانید: معرفی رشته های تحصیلی شاخه کاردانش

 

آذرکیش با بیان اینکه امسال بیش از 77 رشته کاردانش و فنی و حرفه‌ای به روزرسانی شده‌اند ادامه داد: «جهت‌گیری ما در سال آینده توسعه مدارس وابسته است که در برخی از دستگاه‌ها تعداد این مدارس تقریبا به بیش از 5 برابر رسید؛ به طور مثال در بخش وزارت جهاد کشاورزی 8 مدرسه داشتیم که به 40 مدرسه، در بخش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 33 مدرسه به 49 مدرسه رسیدیم و در بخش وزارت راه و شهرسازی 6 رشته محل برای اولین بار ایجاد کردیم.»

مدیرکل دفتر کاردانش و فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: «اخیرا همایش و سمینار نقش آموزش هنرستانی در توسعه مناطق ویژه را برگزار کردیم تا بتوانیم هنرستان‌های وابسته و جوار کارخانه را توسعه دهیم.»

وی عنوان کرد: «در سال آینده استمرار فعالیت‌های کیفیت‌بخشی را در قالب مسابقات و جشنواره‌ها خواهیم داشت، همچنین مسابقات مهارت را نیز برگزار می‌کنیم که 31 تیم هنرجوی کشوری در حال رقابت در این مسابقات هستند. به زودی شیوه‌نامه برگزاری جشنواره الگوی برتر تدریس در قالب برنامه‌های کیفیت‌بخشی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.»

آذرکیش با اعلام اینکه بسیاری از برگزیدگان نشان طلا و نقره مهارت، از فارغ‌التحصیلان هنرستانی هستند افزود: «افزایش 1.6 درصدی توسعه کمی را امسال داشتیم این موضوع شامل بالغ بر 65 هزار هنرجو می‌شود که امسال وارد هنرستان‌ها شدند. این امر از استقبال خوب خانواده‌ها از هنرستان‌ها خبر می‌دهد.»

مدیرکل دفتر کاردانش و فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر توسعه بهترین هنرستان‌ها به ویژه با کمک جامعه خیرین مدرسه‌ساز گفت: «امسال شعار مجمع خیرین مدرسه‌ساز، ساخت و تجهیز هنرستان‌ها و افزایش مهارت‌آموزی هنرجویان است. در بودجه سال 1401 نیز تلاش بر این است که شرایط بهتری برای تجهیز و به روزآوری تجهیزات هنرستان‌ها داشته باشیم.»


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1632 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم