سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آزمون المپیاد علمی جغرافیا برای اولین بار در کشور برگزار شد کد مطلب : 6297 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آزمون المپیاد علمی جغرافیا برای اولین بار در کشور برگزار شد

آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور از امروز با المپیاد علمی جغرافیا آغاز شد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور از امروز با المپیاد علمی جغرافیا آغاز شد و فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از محل برگزاری این آزمون در مدارس موفقیان و مدرس بازدید کرد.

وی با بیان اینکه امسال المپیادهای علمی دانش آموزی با استقبال بسیار خوبی همراه بوده است، تصریح کرد: حدود چهار و نیم درصد از دانش آموزان پایه‌های دهم و یازدهم و قریب به 84 هزار نفر در این آزمون‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

مهاجرانی با اشاره به برگزاری المپیاد جغرافیا برای اولین بار، افزود: امروز شاهد برگزاری المپیاد جغرافیا در کشور هستیم و با اعزام دانش‌آموزان به کشور هنگ‌کنگ، اولین حضور دانش‌آموزان ایرانی در این مسابقات را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: المپیادهای ادبی، ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، نجوم، اخترفیزیک و سلول‌های بنیادی، 9 المپیادی هستند که به صورت معمول اجرا می‌شوند و به جز المپیاد ادبی و المپیاد سلول‌های بنیادی که به صورت ملی برگزار می‌شود، بقیه در سطح جهانی است یعنی دانش‌آموزان به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به عنوان یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت، برگزاری المپیادهای علمی دانش‌آموزی را برشمرد و گفت: مفتخریم بگوییم حضور دانش‌آموزان در المپیادها به طور کل فرآیندی است که بعد از انقلاب اسلامی آغاز شده و این فرآیند در قبل از انقلاب به هیچ عنوان سابقه نداشته و ما این را مدیون انقلاب اسلامی هستیم.


منبع: خبرگزاری فارسبرنامه مطالعات هفتگی

برنامه مطالعاتی ویژه دانش آموزان که توسط مهندس جلال سلیمی مشاور برتر مدارس تدوین شده است در سایت میم قابل دسترس است.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم تجربی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی متعادل ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


چرا تعطیلات تابستان برای یادگیری دانش آموزان مخرب است؟

فراموشی اطلاعات و آموخته ها در تعطیلات طولانی مثل تابستان بیشتر رخ می دهد . این تعطیلات گاهی عملکرد ذهنی فرد در حیطه یادگیری را کاهش می دهد.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1782 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

آزمون المپیاد علمی جغرافیا برای اولین بار در کشور برگزار شد

آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور از امروز با المپیاد علمی جغرافیا آغاز شد.