سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات کد مطلب : 5083 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از کتب کمک آموزشی و ورود موسساتی که به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می شدند همگی ممنوع شد گفت: همچنین دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزای ایسنا، رضوان حکیم زاده جزئیات ممنوعیت برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در پایه هفتم را تبیین و اظهار کرد: با توجه به مفاد سند تحول بنیادین و اهدافی که برای دوره ابتدایی مبنی بر محور بودن جریان تربیت در کلیه فعالیت‌های آموزش و پرورش مشخص شده، در شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گرفته شد در دوره ابتدایی مجالی را فراهم کنیم که این جریان مهم تحت الشعاع هیچ امر دیگری قرار نگیرد.

وی افزود: از این جهت قرار شد کلیه عواملی که باعث می‌شوند تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی تغییر جهت دهد و به یکسری آزمون‌های تستی تقلیل یابد و محورهای اساسی یاد شده از جمله مهارت آموزی، شاداب بودن و نشاط داشتن دانش آموزان به دست فراموشی سپرده شود را مورد توجه جدی قرار داده و بر آنها تمرکز کنیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر این اساس برگزاری آزمون‌های تستی در دوره ابتدایی و استفاده از کتب کمک آموزشی و ورود موسساتی که به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می‌شدند همگی ممنوع می‌شود گفت: همچنین دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی‌شود.

حکیم زاده ادامه داد: آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم اثرات مخربی روی دوره ابتدایی داشت و یکی از مطالبات جدی خانواده‌ها این بود زیرا با توجه به رقابت ناسالمی که شکل گرفته بود،‌ پروسه بسیار استرس زایی بود و هزینه‌های بسیاری نیز در برداشت. در این میان خانواده‌هایی که متمکن بودند می‌توانستند وارد کلاس‌های خاص شوند که زمینه سودجویی برخی موسسات را فراهم کرده بود. از سوی دیگر خانواده هایی که شرایط مالی نداشتند برچسب عدم توانمندی و باهوش نبودن به فرزندشان می‌خورد که به لحاظ تربیتی آسیب رسان بود.

وی با تاکید بر اینکه بازگرداندن نشاط به دوران کودکی و محور قرار دادن تربیت 7.5 میلیون دانش آموز ابتدایی از مزایای خوب این مصوبه است و اگر بگوییم فرزندان ما از این غول استرس زای آزمون ورودی رها شدند، سخنی به گزاف نگفته‌ایم ادامه داد: امروز می‌توانیم خوشحال باشیم یکی از مهمترین و ارزشمندترین تصمیمات گرفته شده که می‌تواند مقدمات اجرایی شدن سند تحول را به شکل صددرصدی در دوره ابتدایی فراهم کند و جا دارد به معلمان ابتدایی، دانش آموزان و خانواده‌ها برای ایجاد چنین فرصت ارزشمندی تبریک بگوییم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره نحوه ورود به مدارس سمپاد پس از اتخاذ این تصمیم گفت: با توجه به اینکه دیگر آزمونی برگزار نمی‌کنیم، دیگر ورودی به پایه هفتم در این مدارس نخواهیم داشت و دانش آموزان در آزمون دوره دوم شرکت می‌کنند لذا تمرکز برای شناسایی و جذب و دادن فرصت به این دانش آموزان منوط به زمانی می‌شود که سنشان بیشتر شده باشد.

حکیم زاده، ارزشیابی توصیفی را مغایر با برگزاری آزمون در پایه هفتم دانست و گفت: امیدواریم روی ابزارهای خوب در دوره دوم برای شناسایی استعدادها هم کار شود و بچه ها صرفا بر اساس یکسری مهارت های ریاضی برچسب تیزهوش بودن و یا نبودن نخورند. با حذف آزمون ورودی تربیت جانی دوباره در دوره ابتدایی می‌گیرد و فشاری که به خانواده ها وارد می‌شد، از بین می‌رود.

وی اضافه کرد: اکنون آنها که در دوره اول پذیرش شدند درسشان را ادامه می‌دهند و وارد دوره دوم می‌شوند، اما برای سال تحصیلی آینده پذیرش جدید در دوره اول متوسطه نخواهیم داشت.


منبع: خبرگزاری ایسنابرنامه مطالعات هفتگی پیشرو ویژه پایه دوازدهم تجربی - 12 الی 18 مرداد

برنامه مطالعاتی هفتگی پیشرو ویژه رشته تجربی را دریافت کنید.


برنامه مطالعات هفتگی متعادل ویژه پایه دوازدهم ریاضی و تجربی - 5 الی 11 مرداد

برنامه مطالعاتی پایه دوازدهم گروه ریاضی و تجربی متعادل را از اینجا دریافت کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


عوامل کاهش تمرکز در دانش آموزان

در دنیای امروز با توجه به هجوم ابزارهای الکترونیکی موضوع تمرکز حین یادگیری و مطالعه هر روز جدی تر می شود.نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1354 را در این کادر وارد کنید:

   خانم بازدیدکننده سایت
با سلام ببخشیدآزمون مدارس تیزهوشان برای دوره ی دوم برقراره؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، بله


   خانم یکتا اسدی عیدیوندی
خوب هستند


   آقای امیر ترابی
ببخشید
من که الان در دوره اول(پایه هشتم) هستم و در مدارس استعداد های درخشان درس می خونم دو سال بعد باید برای ورود به دوره دوم(دهم) آزمون بدم ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، آزمون ورودی برای دوره دوم اجرا می شود و شما می توانید در آزمون شرکت کنید.


   خانم بلادي نژاد
با سلام اول اينكه چرا به يكباره اين آزمون حذف شد دوم تكليف خانواده هايي كه مدتها و ماهها قبل هزينه كردندو زمان گذاشتند و جالبتر اينكه بر اساس سند اموزش و پرورش كار خود را داشتند ادامه ميداند و اين كار يعني اجحاف به اين افراد چون كار غير قانوني انجام نميدادند و مهمتر اينكه پس روش ورود به مدارس خاص البزر و نمونه دولتي چه جوري ميشود ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، تاکنون جایگزین آزمون ورودی استعدادهای درخشان و نمونه دولتی اعلام نشده است. لطفاً اخبار جدید را از طریق کانال تلگرام و سایت دنبال کنید.


   خانم زهرا نصیر
من خودم امسال پایه نهم در مدرسه تیزهوشان هستم.از نظر من ازمون نباید حذف میشد.ولی برای کاهش استرس خوبه.ولی تکلیف ما چیه؟
ماکه تو این مدرسه هستیم باید ازمون بدیم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، آزمون برای ورودی دوره اول حذف شده نه دوره دوم.


   خانم فوزیه نوری
لغو آزمون بدلیل استرس خوب است امابچه های ما که این چندماه تلاش کردن چی به نظرمن برای بچه های امسال شرط ثبت نام بزارید مثل مدارس شاهد که زحمات این دانش آموزان به هدر نره


   خانم آناهیتا عالم
بسیار مفید وبا ارزش هست.سپاسگزاریم .از زحمات شما .فقط لطفا اگر امکان داره نمونه سوال برای چهارم ابتدایی و پنجم هم بگذارید. باسپاس

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، برای دریافت نمونه سوال به بخش نمونه سوالات مراجعه کنید و پایه مورد نظرتون رو انتخاب کنید.


   خانم سیمین روزبهانی
با وجود اینکه دانش آموز بسیار درسخوان و ممتازی در منزل دارم و همواره در آزمون های مرآت و گاج موفق بوده ولی بسیار خوشحالم که برگزاری این آزمون های استرس زا لغو شد. بسیار روزهای نزدیک شدن به این آزمون ها و اعلام نتایج آن بار روانی منفی برای دانش آموزان دارد.سپاسگزارم برای این تصمیم مهم


   خانم ش
این طرح شهاب فقط مختص ابتدایی هاست؟؟؟بچه های ما که امسال میرن هفتم و آزمون ورودی هم ندارن چی میشن این وسط؟؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، لطفاً به آدرس http://tizland.ir/show/?id=1415 مراجعه کنید.


   خانم فاطمه
سلام ببخشید امسال از دانش آموزان پایه نهم مدارس تیزهوشان آزمون تیزهوشان رو دوباره میگیرن؟؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، آزمون فقط در دوره اول حذف شده است در دوره دوم آزمون فعلاً برقرار است.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
برنامه درسی ویژه دوازدهمی ها  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=
مجتمع شایستگان رازی  class=

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از کتب کمک آموزشی و ورود موسساتی که به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می شدند همگی ممنوع شد گفت: همچنین دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی شود.