سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آغاز عملیات اجرایی طرح شهاب از هفته آینده کد مطلب : 7251 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آغاز عملیات اجرایی طرح شهاب از هفته آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح شهاب را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع کردیم و در هفته آتی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

آغاز عملیات اجرایی طرح شهاب از هفته آیندهبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری مهر، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه هیات امنای سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان که در دفتر وزیر برگزار شد، با اشاره به اینکه برای رسیدن به وضع مطلوب تلاش می‌کنیم تا بودجه آموزش و پرورش مورد توجه بیشتری قرار گیرد، اظهار کرد: طرح شهاب را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع کردیم و در هفته آتی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و امیدواریم کیفیت آن بهتر شود چراکه از اهداف آموزش‌وپرورش توسعه طرح شهاب است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای حفظ رابطه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان و با حفظ جایگاه قانونی غیردولتی باشگاه از سازمان امور اداری خواهیم خواست که چگونگی امکان برقراری ارتباط و هماهنگی با سازمان را تعیین کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه هیات امنای سازمان مرجع مشورتی اساسنامه باشگاه دانش‌پژوهان جوان است، گفت: در حال حاضر سازمان مسئولیت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری امور آموزشی و پرورشی مربوط به دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان را دارد و باشگاه مجموعه‌ای تخصصی در کنار سازمان است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمایز تصدی و سیاست‌گذاری برای سازمان و باشگاه در نظر گرفته شود، گفت: باید دو رویکرد را از هم تفکیک کنیم؛ رویکرد اول اینکه هر کاری در مورد استعدادهای برتر انجام می‌دهیم منحصراً سیاست‌گذاری، نظارت، برنامه‌ریزی و پشتیبانی بر عهده سمپاد باشد.

در ادامه این نشست فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان اظهار کرد: در اساسنامه جدید باید چهار شخص حقیقی به مجموعه علمی هیات امنا افزوده گردد.

مهاجرانی با اشاره به ساختار پیشنهادی برای سازمان، اظهار کرد: نمی‌خواهیم ساختار سازمان بزرگ شود و طبق اساسنامه‌ای که داده‌شده است باشگاه دانش‌پژوهان جوان باید به‌صورت غیردولتی و هیات امنایی اداره شود.

وی افزود: اساسنامه باشگاه دانش‌پژوهان جوان باید پس از تایید در هیات امنا تا دو ماه دیگر به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

مهاجرانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه سمپاد فقط دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان موردتوجه قرار می‌گیرد اما در باشگاه دانش‌پژوهان جوان تمامی دانش آموزان مدنظر هستند.


منبع: خبرگزاری مهر
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1728 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

آغاز عملیات اجرایی طرح شهاب از هفته آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح شهاب را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شروع کردیم و در هفته آتی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.