سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

. . . . . . . . . . . . .

 «اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99-98»

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

سال گذشته نتایج آزمون تیزهوشان با تاخیر و در تاریخ 21 شهریورماه اعلام شد اما طبق اعلام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان، زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پایه دهم 99-98، نیمه دوم مردادماه است و نتایج آزمون پایه هفتم امروز، 13 مردادماه، اعلام شد. اعلام نتایج برای پایه هفتم از طریق سایت Hoosh.medu.ir و برای پایه دهم از طریق سایت Azmoon.medu.ir اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

کانال سرزمین تیزهوش ها

 

 نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان

1- پس از ورود به سایت مذکور، در مرحله اول کد ملی و رمز عبور همگام را وارد کنید:

2- در این مرحله، نقش خود (دانش‌آموز) و عنوان سازمان (محل تحصیل کنونی) را انتخاب کرده و تایید نمایید:

3- در این قسمت اطلاعات دانش‌آموز به همراه وضعیت قبولی و محل پذیرش نمایش داده شده است. در صورت قبولی در آزمون تصویری مانند تصویر زیر را مشاهده می‌کنید:

4- و در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره قبولی نشده باشد، تصویر زیر نمایش داده می‌شود:

*در ساعات اولیه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 99-98، هنگام ورود به سایت برای مشاهده نتایج، ممکن است با پیام‌هایی مانند خطا در هنگام درج اطلاعات و عدم دریافت کارنامه مواجه شوید. این مشکل به دلیل تعداد زیاد استفاده‌کنندگان از سایت برای مشاهده کارنامه است.

 

 

 نکاتی برای پذیرفته‌شدگان در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

1- در سال اول پذیرش، انتقال دانش‌آموز بین مدارس استعدادهای درخشان در داخل یک شهرستان در دوره اول متوسطه (حتی در صورت دارا بودن امتیاز پذیرش مدرسه مقصد) ممنوع است.

2- داوطلبانی که پس از پذیرش در آزمون تیزهوشان، تصمیم به اقامت در شهرستانی غیر از شهرستان محل سکونت فعلی داشته باشند، تنها در صورت پذیرش در یکی از مدارس انتخاب‌شده خود در شهرستان مبدا و دارا بودن امتیاز پذیرش مدرسه شهرستان مقصد و در صورت داشتن ظرفیت، با کسب موافقت اداره کل آموزش و پرورش استان‌های مبدا و مقصد، مجاز به انتقال و ثبت‌نام در سایر مدارس استعدادهای درخشان خواهند بود.

 نکاتی برای پذیرفته‌شدگان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم

1- پذیرفته‌شدگان در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، صرفا در همان رشته‌ای که پذیرفته شده‌اند، مجاز به ادامه تحصیل هستند.

2- چنانچه دانش‌آموزان بر اساس ضوابط هدایت تحصیلی، شرایط ثبت‌نام در رشته‌ی تحصیلی مورد نظر را نداشته باشند، قبولی ایشان در آزمون لغو و بی‌اثر خواهد شد.

3- هیچ فهرست ذخیره‌ای برای برای دبیرستان‌های دوره دوم استعدادهای درخشان اعلام نخواهد شد.

4- چنانچه پس از پذیرفته شدن در آزمون تیزهوشان، قصد تغییر مدرسه خود را داشته باشید، با توجه به ضوابط نقل‌وانتقال تیزهوشان و نمونه دولتی 99-98، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید.

 پاسخ‌نامه آزمون تیزهوشان

 پاسخ‌نامه اولیه‌ی آزمون تیزهوشان از طریق سایت مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان قابل مشاهده است و پاسخ‌نامه نهایی برای پایه هفتم از طریق سایت Hoosh.medu.ir و برای پایه دهم از طریق سایت Azmoon.medu.ir منتشر خواهد شد.

 

دفترچه سوالات و پاسخنامه آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم  

دفترچه سوالات و پاسخنامه آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم 

 

کانال نمونه سوال ششم به هفتم

 کانال نمونه سوال نهم به دهم

 

 

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

برای داوطلبانی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، حداکثر 1 هفته پس از اعلام نتایج آزمون، کارنامه عدم قبولی شامل تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط، نمره کسب شده در هر درس، امتیاز کل داوطلب و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس موردتقاضای او صادر خواهد شد.

 نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 

1- ورود به سایت azmoon.medu.ir

2- وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام

3- انتخاب گزینه "مدیریت" در صفحه

4- تکمیل فرم تجدید نظر و نوشتن متن اعتراض شامل دلیل شما برای اعتراض.

5- انتخاب گزینه "ذخیره" و دریافت کد پیگیری از سایت.

*از آنجایی که تنها یک بار امکان ثبت اعتراض وجود دارد، در تکمیل فرم تجدید نظر دقت دقت فرمایید.

*پس از ثبت درخواست در تاریخ اعلام شده، نتایج رسیدگی به درخواست‌ها، حدود 10 الی 15 روز بعد از اتمام مهلت اعتراض، از طریق سایت مذکور، طی کارنامه‌ی جدید اعلام خواهد شد.

برای آگاهی از زمان دقیق اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان، عضو کانال تلگرامی سرزمین تیزهوش‌ها شوید.

موارد قابل قبول برای اعتراض به نتایج آزمون

1- عدم تطابق تعداد پاسخ‌های درست، نادرست و پاسخ داده نشده در کارنامه با پاسخ‌نامه موجود در سایت.

2- محاسبه‌ی نادرست نمره کل آزمون

3- عدم اعمال قانون پذیرش مربوط به دوقلو یا چندقلوها

4- عدم تطابق الویت‌های درج شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش‌آموز

5- سایر موارد

*حداکثر 3 مورد از موارد بالا می‌تواند در اعتراض به نتایج آزمون قید شود.

*در صورت تمایل به تکمیل بخش "توضیحات"، مجاز به درج 353 کارکتر می‌باشید.

 آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم

از آنجاییکه تحصیل در مدارس تیزهوشان از اهمیت زیادی برای دانش‌آموزان و والدین برخوردار است، برای دانش‌آموزانی که سال گذشته موفق به کسب نمره قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نشده‌اند، این امکان فراهم شده است که بتوانند آزمون تکمیل ظرفیت شرکت کرده و در صورت پذیرفته شدن پایه هشتم خود را در این مدارس بگذرانند.

این آزمون در تاریخ 8 شهریورماه برگزار خواهد شد و از تاریخ شنبه 12 مردادماه و پنج‌شنبه 17 مرادماه 98، سامانه مربوط برای ثبت‌نام باز خواهد بود. ثبت‌نام در این آزمون از طریق سایت Hoosh8.medu.ir امکان‌پذیر خواهد بود.

دروس در نظر گرفته شده برای این آزمون، زبان و ادبیات فارسی، ریاضی، علوم تجربی، پیام‌های آسمانی و استعداد تحلیلی بوده و با توجه به ملاحظات موجود، تعداد پذیرفته‌شدگان آزمون پایه هشتم 2500 نفر خواهد بود.

شرایط ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون، معدل 19 به بالا است که تمامی دانش‌آموزان پایه هشتم دارای شرط مذکور امکان شرکت در آزمون را خواهند داشت.

 درصورت پذیرفته نشدن در آزمون چه کنیم؟

قبولی در مدرسه تیزهوشان هدف اصلی نیست؛ بلکه صرفا ابزاری کمک‌کننده برای رسیدن به اهداف است. پذیرفته نشدن در این آزمون قطعا به معنای شکست نیست و شما می‌توانید با برنامه‌ریزی، از طریق راه‌های دیگر به هدف خود نزدیک شوید.

از جمله روش‌های کسب موفقیت برای دانش‌آموزان پس از عدم کسب نمره قبولی برای ورود به مدارس تیزهوشان، تلاش برای جست‌وجوی مدارس برتر و ثبت‌نام در این مدارس است.

مدارس غیردولتی متفاوتی در اکثر مناطق استان‌های مختلف وجود دارند که هرکدام با توجه به موقعیت و هدف غایی به نحوی می‌توانند شما را در رسیدن به مقصود و موفقیت نهایی یاری کنند.

سایت سرزمین تیزهوشان با معرفی مدارس برتر در شهر تهران کمک‌کننده شما در انتخاب بهترین مدرسه و تحصیل در آن است. شما می‌توانید با عضویت در این سایت از دیگر امکانات موجود در آن نیز بهره‌مند شوید.

راهنمای انتخاب مدرسخ مناسب

 

 

کلمات کلیدی: اعلام نتایج آزمون سمپاداعلام نتایج آزمون تیزهوشاناعلام نتایج آزمون ورودی مدارس تیزهوشاناعلام نتایج آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان | زمان اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس استعداد درخشانزمان اعلام نتایج آزمون های مدارس سمپاد و نمونه دولتیزمان اعلام نتایج آزمون های مدارس سمپاد اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون استعدادهای درخشاناعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون سمپاداعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون تیزهوشان | ازمون تیزهوشان | پذیرفته شدگان تیزهوشان 95پذیرفته شدگان تیزهوشاناعلام نتایج ازمون تیزهوشان | قبولی تیزهوشان | تیزهوشان | تیز هوشان | نتایج تیزهوشان 1. آزمون تیزهوشان در چه مقاطعی برگزار می شود؟
 2. چگونه در آزمون تیزهوشان ثبت نام کنم؟
 3. چگونه از نتایج آزمون تیزهوشان اطلاع پیدا کنم؟
 4. نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان چگونه است؟
 5. مدارس تیزهوشان آزمون میان پایه برگزار می کنند؟
 1. آزمون تیزهوشان در چه مقاطعی برگزار می شود؟  آزمون تیزهوشان در دو مقطع ششم و نهم برگزار می شود.
 2. چگونه در آزمون تیزهوشان ثبت نام کنم؟  با دنبال کردن کانال تیزلند از زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان مطلع شوید و یا از طریق سایت هایی که در این مطلب معرفی شده است از زمان آزمون باخبر شوید.
 3. چگونه از نتایج آزمون تیزهوشان اطلاع پیدا کنم؟  در زمان های اعلام شده به سایت های معرفی شده سر بزنید و مراحل گفته شده را طی کنید.
 4. نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان چگونه است؟  برای داوطلبانی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند کارنامه صادر می شود و در زمان اعلام شده به سایت وارد و اعتراض خود را ثبت کنید.
 5. مدارس تیزهوشان آزمون میان پایه برگزار می کنند؟  در صورتی که مدارس تیزهوشان ظرفیت داشته باشند تاریخی را جهت برگزاری آزمون میان پایه اعلام می کنند. جزئیات بیشتر را بخوانید.

منبع:


تبلیغات

با علامه حلی تیزهوشان قبول شو، کلیک کن
هوپا آکادمی
بسته های آبان و آذر 1401
مجتمع بامداد پارسی
مجتمع آموزشی موعود