سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

المپیاد جهانی فیزیک در اصفهان برگزار می‌شود کد مطلب : 16283 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

المپیاد جهانی فیزیک در اصفهان برگزار می‌شود

ایران میزبان 200 نخبه از 145 کشور دنیا در المپیاد جهانی فیزیک است.
تاریخ خبر 1403/04/20

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، رضا حسینی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران در محل باشگاه دانش‌پژوهان جوان، به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با مدال‌آوران المپیادی اشاره کرد و گفت: «رهبر انقلاب در این دیدار از مدال‌آوری بچه‌ها به‌ویژه در دو سال اخیر که ۳۰ مدال طلا کسب کردند قدردانی و تمجید کردند.»

 

وی در‌باره اعزام دانش‌آموزان ‌المپیادی به مسابقات جهانی اظهار کرد: «‌اعزام دانش‌آموزان نخبه به المپیادهای جهانی امسال از اواخر تیر آغاز و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت. اعزام به المپیاد جهانی زیست تقریبا ۱۷ تیر به قزاقستان صورت گرفت و اکنون در این کشور هستند. المپیاد جهانی ریاضی بعد از مسابقات بین‌المللی در چین، در کشور انگلستان برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان ما فردا به انگلستان می‌رسند.»

 

‌رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان از دو رویداد المپیادی در تاریخ 31 تیر خبر داد و افزود: «المپیاد جهانی فیزیک در تاریخ ۳۱ تیر به میزبانی ایران در اصفهان شروع می‌شود. میزبانی این المپیاد توسط دانشگاه صنعتی اصفهان صورت گرفته و برگزار خواهد شد. این المپیاد ۲۰۰ نخبه از ۱۴۵ کشور برگزار می‌شود. همچنین اعزام المپیاد جهانی شیمی حدودا ۳۱ تیر به کشور عربستان سعودی در همسایگی ایران خواهد بود.‌»

 

‌وی در ادامه افزود: «ایران امسال برای اولین بار در المپیاد جهانی زبان‌شناسی ویژه دانش‌آموزان رشته علوم انسانی حضور خواهد یافت. اعزام نخبگان دانش‌آموز ایرانی به این مسابقات ۲ مرداد به کشور برزیل خواهد بود.»

‌‌حسینی گفت: «المپیاد علوم زمین امسال در چین ‌برگزار می‌شود. اعزام دانش‌آموزان تیم المپیاد جهانی ایران در تاریخ 18 مرداد خواهد بود. همچنین ایران امسال برای اولین‌بار در المپیاد هوش مصنوعی شرکت خواهد کرد. اعزام دانش‌آموزان به این المپیاد 19 مرداد به کشور همسایه یعنی عربستان سعودی خواهد بود.»

وی همچنین گفت: «اعزام به المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک نیز در تاریخ ۲۷ مرداد به کشور برزیل خواهد بود. المپیاد جهانی جغرافیا نیز به میزبانی کشور ایرلند برگزار خواهد شد. اعزام دانش‌آموزان المپیاد جهانی جغرافیا از ایران تقریبا در تاریخ ۲۹ مرداد خواهد بود.»

 

‌رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان افزود: «المپیاد جهانی کامپیوتر امسال در مصر برگزار می‌شود. اعزام اعضای تیم المپیاد کامپیوتر ایران به مسابقات 2024 مصر ۱۱ شهریور خواهد بود. همچنین المپیاد جهانی اقتصاد امسال در هنگ‌کنگ چین برگزار می‌شود. تیم ایران در المپیاد جهانی اقتصاد و مدیریت به صورت برخط شرکت خواهد کرد.»

وی یک اقدام دیگر مهم این باشگاه را برگزاری دوره تابستانه عنوان کرد و گفت: «این دوره در رشته‌های مختلف از ۱۶ تیرماه آغاز شده است و تا پایان تابستان ادامه دارد.» 

حسینی با بیان اینکه تعاملات خوبی بین باشگاه و دستگاه‌های مختلف شکل گرفته است، افزود: «برای نمونه اخیرا با بانک پاسارگاد این تفاهم‌نامه را امضا کردیم و اکنون یک المپیادی ۲۰ ساله ما مشاور رئیس کل بانک پاسارگاد است.»

وی با بیان اینکه باشگاه در این دولت از ردیف بودجه مستقل و استقلال کامل برخوردار شد، گفت: «سال گذشته ۱۰۰ میلیارد بودجه به باشگاه اختصاص یافته بود ولی ۳۵ میلیارد آن محقق شد. امسال ردیف بودجه خوبی داشته‌ایم اما تاکنون چیزی اختصاص داده نشده است.» 

 

منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1881 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم