سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

انتشار کارت ورود به جلسه آزمون های مدارس سمپاد کد مطلب : 12597 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

انتشار کارت ورود به جلسه آزمون های مدارس سمپاد

معاون برنامه ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام کرد: داوطلبانی که قبلا در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی 1402-1401 ثبت نام کرده اند، می‌توانند از تاریخ 18 تا 25 خردادماه 1401 با مراجعه به سامانه azmoon.medu.ir کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.
تاریخ خبر 1401/03/19

. . . . . . . . . . . . .

انتشار کارت ورود به جلسه آزمون های مدارس سمپادبه گزارش تیزلند، فرهاد فتحی‌نژاد معاون برنامه‌ریزی و مدیریت مدارس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از فعال شدن سامانه دریافت کارت آزمون ورود به مدارس سمپاد خبر داد.

فتحی‌نژاد گفت: داوطلبانی که قبلا در آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند از ۱۸تا ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱ با مراجعه به azmoon.medu.ir کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت مدارس سمپاد گفت: آزمون‌ ورودی پایه هفتم ۲۶خراد و پایه دهم ۲۷خرداد ماه برگزار خواهد شد که در آزمون امسال، برای پایه هفتم در سطح کشور، حدود ۱۹۰هزار نفر و پایه دهم حدود ۱۰۴هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که در مجموع حدود ۲۹۵ هزار نفر از دانش‌آموران داوطلب در 2300 حوزه اجرایی به رقابت خواهند پرداخت که نهایتاً جهت ورود به پایه هفتم حدود ۱۸هزار نفر و در پایه دهم حدود ۱۳هزار نفر و در مجموع حدود ۳۱هزار نفر پذیرفته خواهند شد.

 

بیشتر بخوانید: اعلام ضوابط ثبت‌نام مدارس خاص

 

فتحی‌نژاد درباره سوالات و محتوای آزمون ورودی بیان کرد: در آزمون پایه هفتم، داوطلبان به ۱۲۰ سوال در دو دفترچه پاسخ می‌دهند. محتوای آزمون نیز، سنجش استعداد تحلیلی داوطلب است همچنین سهم امتیاز کل دفترچه اول، دوسوم و سهم امتیاز کل دفترچه دوم، یک سوم تعیین شده است

وی گفت: محتوای آزمون پایه دهم مشتمل بر دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است که 50 درصد امتیاز مربوط به استعداد تحلیلی و 50 درصد مربوط به استعداد تحصیلی است. به 50 سوال استعداد تحلیلی 50 دقیقه و به 50 سوال استعداد تحصیلی 70 دقیقه زمان اختصاص می یابد. لازم به ذکراست در آزمون امسال، حدود ۴۷۰۰ نفر در رشته علوم تجربی،۴۸۰۰ نفر در رشته ریاضی فیزیک و ۳۳۰۰ نفر در رشته علوم انسانی و ۳۹۳ نفر در سمپاد مهارتی پذیرش می‌شوند که پذیرفته‌شدگان هر دو دوره تحصیلی، در حدود ۷۰۰ مدرسه استعدادهای درخشان به تحصیل می پردازند.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1268 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
آکادمی هوپا
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران