سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تعداد مدارس استعدادهای درخشان کاهش می یابد کد مطلب : 3644 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تعداد مدارس استعدادهای درخشان کاهش می یابد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اعضای شورا بر ضرورت عدم تفکیک دانش آموزان با استعدادهای برتر از سایر دانش آموزان و تقویت طرح «شهاب» تاکید کرده و تاسیس مدارس تیزهوشان را با ویژگی های خاص، در حد ضرورت و حداقلی تعیین کردند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

تعداد مدارس استعدادهای درخشان کاهش می یابدبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری تابناک، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری نهصد و چهل و یکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر  دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش آموزش و پرورش و اعضای شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شد.

وی ادامه داد: در ابتدای جلسه اعضای شورای عالی آموزش و پرورش از برگزاری نشست نمایندگان شورای عالی آموزش و پرورش به مناسبت صد و بیست سالگی تاسیس این شورا و بزرگداشت مدرسه دارالفنون تقدیر کردند.

نوید ادهم افزود: اولین موضوع بررسی آیین‌نامه مدارس  بود که این آیین‌نامه به استناد مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش تحت عنوان «کلیات نظام استعدادهای برتر» تدوین شده است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش استعدادهای درخشان یادآور شد: در این جلسه موافقان و مخالفان در زمینه ابعاد موضوع استعدادهای درخشان و دانش‌آموزان تیزهوش نظرات خود را بیان کردند که در جمع‌بندی این نظرات بر ضرورت عدم تفکیک دانش‌آموزان با استعدادهای برتر از سایر دانش‌آموزان و تقویت طرح «شهاب»‌ تاکید کرده و تاسیس مدارس استعدادهای درخشان را با ویژگی‌های خاص، در حد ضرورت و حداقلی تعیین کردند.

وی متذکر شد: بر اساس این اصل کلی، مقرر شد آیین‌نامه مدارس استعدادهای درخشان به ویژه «بند شرایط پذیرش دانش‌آموز» مورد بازنگری جدید قرار گرفته و در جلسات آینده مطرح شود.

نوید ادهم اضافه کرد: ماده واحده‌ای در خصوص «نحوه تطبیق کارنامه‌های دوره‌های تحصیلی سابق با ساختار آموزشی» به تصویب رسید که بررسی و تصویب این انطباق به کمیسیون معین شورای عالی واگذار شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: شورای عالی آموزش و پرورش در راستای تفویض اختیار،‌ بررسی و تعیین برخی آیین‌نامه‌ها از جمله آیین‌نامه آموزشی دوره سوم متوسطه، آیین‌نامه ارزشیابی دوره اول متوسطه و نحوه ادامه دروس انتخابی پایه یازدهم را به کمیسیون تلفیقی شورای عالی آموزش و پرورش واگذار کرد.


منبع: خبرگزاری تابناک
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1132 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

بازی استوژیت تخفیف 20%  class=
مدرسه شایستگان رازی  class=
برنامه درسی ویژه دوازدهمی ها  class=
روش های موثر یادگیری در کلاس درس  class=

تعداد مدارس استعدادهای درخشان کاهش می یابد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اعضای شورا بر ضرورت عدم تفکیک دانش آموزان با استعدادهای برتر از سایر دانش آموزان و تقویت طرح «شهاب» تاکید کرده و تاسیس مدارس تیزهوشان را با ویژگی های خاص، در حد ضرورت و حداقلی تعیین کردند.