سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جشنواره فیلم مدرسه رویداد استعدادیابی است کد مطلب : 13188 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جشنواره فیلم مدرسه رویداد استعدادیابی است

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: هنرمند در جامعه امروزی کسی است که حرف‌ها و دریافت‌های خود را از واقعیت‌های جامعه و حقیقت‌هایی که پشت سر آن است، برای افراد ارائه کند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، از دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم مدرسه، امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه در مراسم اختتامیه این جشنواره که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: خدارا شاکر هستیم در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره در جمع ۷۰۰ نفره دانش‌آموزان هستیم. این رویداد فقط یک جشنواره نیست، بلکه یک رویداد استعدایابی است که دانش آموزان برگزیده از کل کشور شناسایی می‌شوند. دانش‌آموزان در کارگاه‌های مختلفی توانمند می‌شوند تا به نقطه بالندگی برسند.

وی افزود: برگزیدگان این جشنواره از دل مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده است. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای این کار بسیار زحمت کشید همچنین شبکه امید در این سال‌ها همواره همراه جشنواره بود. حوزه هنری، شهرداری تهران و تشکل‌های دانش‌آموزی و در راس آن سازمان هلال احمر از حامیان برگزاری این جشنواره بودند.

ارسال ۷۰۰اثر به دبیرخانه/ تجلیل از ۵ اثر شایسته

الهام یاوری معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز در این مراسم اظهار داشت: هنرمند در جامعه امروزی کسی است که حرف‌ها و دریافت‌های خود را از واقعیت‌های جامعه و حقیقت‌هایی که در پشت سر آن است برای افراد ارائه کند.

وی افزود: فهم هنر، نقد و توانایی تولید اثر هنر سه گانه‌ای است که این جشنواره به دنبال آن است که کنارهم بودن دانش‌آموزان به تحقق این موضوعات کمک می کند.

یاوری گفت: در دو محور خودباوری و گزارشگری از فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری مدارس مسابقات سمپاد را داشتیم که ۷۰۰ اثر به دبیرخانه واصل شد و ۵ اثر شایسته تقدیر شناخته شده است.

دانش‌آموزان راویان نظم نوین جهانی

علی جانباز رئیس حوزه هنری نیز در این مراسم به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانش آموزان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار دو اتقاق مهم معطوف به نگاه نوجوان را مطرح می‌کنند. ایشان می‌فرمایند «در این شرایط آنکه تولید محتوا و تولید روایت می کند شما نوجوانان هستید»

وی افزود: رهبر معظم انقلاب می فرمایند «مسئولیتی به دانش‌آموزان سپرده شده است که در این شرایط که دنیا در آستانه نظام نوین جهانی است شما راوی و روایت‌گر این نظم باشید» لذا از شما دانش‌آموزان درخواست دارم تولیدکننده و روایت کننده نسلی باشید که آینده انقلاب را به نتیجه می‌رساند.

سمیه شیخ‌محمدی معاون پیش دبستانی و دبستان سازمان جوانان هلال احمر نیز در این مراسم گفت: دانش‌آموزان شرکت کننده در جشنواره فیلم مدرسه، با نگاه و هنر خود پیام‌های خوبی به جامعه منتقل می‌کنند. در یکصد سالگی جمعیت هلال احمر و ۷۵ سالگی سازمان هستیم در بحث ترویج بشردوستی فیلم‌های خوبی برای ما ارسال شده است.


منبع: خبرگزاری ایرنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1117 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم