سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

دانش‌آموزان سمپاد باید دانش، مهارت و ویژگی‌های شخصیتی را در خود تقویت کنند کد مطلب : 13099 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

دانش‌آموزان سمپاد باید دانش، مهارت و ویژگی‌های شخصیتی را در خود تقویت کنند

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان معنادار بودن زندگی را یکی از ملاک‌های مهم زندگی سعادتمندانه انسان در کنار تامین نیازهای اولیه و آسایش دانست.
تاریخ خبر 1401/07/30

. . . . . . . . . . . . .

دانش‌آموزان سمپاد باید دانش، مهارت و ویژگی‌های شخصیتی را در خود تقویت کنندبه گزارش تیزلند، الهام یاوری در مراسم اختتامیه پنجمین کارسوق مهندسی ژنتیک درباره ترسیم مسیر آینده و در نظر گرفتن ملاک‌های آن برای دانش‌آموزان بیان کرد: یکی از ملاک‌های مهم زندگی سعادتمندانه در دهه‌های بعدی زندگی فراتر از تامین نیازهای اولیه زندگی، آسایش و زندگی روزمره، معنادار بودن آن است.

وی ادامه داد: این معنادار بودن کمک می‌کند تا فرد هر روز صبح به امید گام برداشتن برای آرمانی بزرگ تلاش کند؛ اما افرادی که این آرمان بزرگ را ندارند تا آنها را به هیجان درآورد، خیلی زود به پوچی می‌رسند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان خطاب به دانش‌آموزان گفت: سنین امروز شما، دوران طلایی افراد برای انتخاب آرمان بزرگ و مفهوم زندگی است؛ افرادی که در دوران جوانی این آرمان طلایی را طراحی کنند در ادامه زندگی وقتشان صرف تحقق این آرمان می‌شود؛ البته در مسیر تحقق این زندگی باید خردمندانه از همه ابزارها استفاده کنید که یکی از مهم‌ترین این ابزارها مهارت‌ها و توانمندی‌های علمی و تکنولوژیکی است که باید خود را به آن مجهز کنید.

یاوری با اشاره به شعار «هر نیاز کشور، یک سمپادی آماده اثرگذاری» بیان کرد: برای این اثرگذاری باید هدف والا داشته باشیم و به دنبال آن مهارت‌ها، دانش و ویژگی‌های شخصیتی را در خود تقویت کنیم تا بتوانیم به آن هدف غایی دست یابیم.

وی اضافه کرد: این اثرگذاری ممکن است نه فقط زندگی خود بلکه اطرافیان را هم در برگیرد اما در نهایت ارزشی که در این میانه خلق می‌شود بیشتر از هر کسی متوجه خود فرد است و احساس رضایت قلبی از کاری که در طول زندگی داشته برای آن فرد کفایت می‌کند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اظهار داشت: شما دانش‌آموزان امروز در معرض دو راهی بی‌نهایت مهمی هستید؛ یکی آسایش و کسب درآمد برای زندگی که در زمانه ما بسیارهم پرطرفدار است و دیگری مربوط به موضوعی فراتر از ظواهر حیات دنیا می‌شود؛ یعنی توجه به باطن و آنچه ما را شایسته انسان بودن می‌کند.

یاوری گفت: اگر واقعا به این فضای دوم فکر کنیم مسیر متفاوتی است که چندان آسان نیست و حتما صبوری، انرژی، پشتکار، استعداد و تعهد می‌خواهد؛ اما پایان بسیار شیرینی دارد و افراد کوتاه‌بین، راحت طلب، ضعیف نمی‌توانند مسیر دوم را انتخاب کنند. اگر عزم، استعداد و توان ویژه‌ای در خود می‌بینید به مسیر دوم فکر کنید.


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1787 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع مشکوه
دبستان ستارگان زمین
شب امتحان
هوپا آکادمی
بسته های آبان و آذر 1401