سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

دوره آموزش کسب‌وکار به نوجوانان کد مطلب : 11105 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

دوره آموزش کسب‌وکار به نوجوانان

دوره مدرسه کسب و کار با هدف ترسیم آینده‌ای متناسب با توانمندی‌‎ها و خصوصیات شخصی نوجوان‌ها برگزار می‌شود، برای مشاهده اطلاعات کلیک کنید.
تاریخ خبر 1400/10/05

. . . . . . . . . . . . .

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها برای پدر و مادر، داشتن نوجوان یا فرزند بی‌هدف و بدون برنامه‌ریزی است. نگرانی‌های زیادی برای اکثر خانواده‌ها وجود دارد که فرزندان از چه طریق می‌توانند سرمایه خود را در این سن و سنین بالاتر مدیریت کنند؟ به چه نحوه می‌توانند انگیزه انتخاب مسیر کاری و برنامه‌ریزی برای آیندۀ نزدیک را در فرزندان تقویت کنند؟ برای تربیت و پرورش فردی که هدفمند بوده و برای ایجاد ارزش برای خود و جامعه‌اش تلاش می‌کند، چه کارهایی باید انجام دهند؟ یکی از اقدامات لازم را می‌توان آموزش مهارت‌های مدیریت کسب‌وکار و کارآفرینی متناسب با شخصیت نوجوانان معرفی کرد. برای یادگیری راه‌های بسیاری وجود دارد، اما یکی از راه‌هایی که با سرعت و اطمینان بیشتری را می‌توان به نوجوانان آموزش داد، شرکت در دوره‌های آموزش کسب‌وکار به نوجوانان است. مدرسه کسب‌وکار ویژه نوجوانان، با هدف آموزش مفاهیم اولیه کسب‌وکار به نوجوانان و تاثیر مثبت در آینده این افراد برای اولین بار در ایران تشکیل شد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم.

معرفی دوره مدرسه کسب‌وکار ویژه نوجوانان

شاید سوال شود که در دوره مدرسه کسب‌وکار چه مواردی آموزش داده می‌شود؟ می‌توان گفت که این دوره برای آموزش اصولی سواد مالی، ارتباط موثر، سواد رسانه‌ای و کارآفرینی به نوجوانان، مسیر مشخصی را برای هر فرد شرکت‌کننده در نظر گرفته است. این دوره از سه مرحله تشکیل می‌شود:

  1. 1. مرحله اول (تعیین تیپ شخصیتی)

در گام اول از نوجوان تست‌هایی مانند  DISC و MBTI به‌صورت اختصاصی گرفته می‌شود، در این مرحله خانوادۀ فرد هم می‌توانند حضور داشته باشند و هدف از آن شناسایی مدل رفتاری و تیپ شخصیتی نوجوان است تا بر اساس آن رشته و کار مناسب خود را انتخاب نمایند. شناخت تیپ شخصیتی پیش‌نیازی برای تمرکز بر حوزه‌هایی از کارآفرینی است که با شخصیت فرد تطابق بیشتری دارند.

  1. 2. مرحله دوم (چهارکارگاه مهارت ارتباط موثر، سواد رسانه‌ای، سواد مالی و کارآفرینی)

گام دوم از چهار کارگاه تشکیل شده که در طول سال تحصیلی برگزار می‌شود. کارگاه اول تقویت مهارت ارتباط موثر است. افراد به‌ویژه از سنین نوجوانی باید نحوه ارتباط صحیح با همکار، مشتری، دوست و... را یاد بگیرند تا برای فضای کسب‌وکار موفق‌تر عمل کنند.

کارگاه دوم سواد رسانه‌است تا نوجوانان بتوانند استفاده مفیدتری از رسانه‌های اجتماعی داشته باشند و بعد از آن کارگاه جذاب سواد مالی برگزار می‌شود. متاسفانه گاهی افراد حتی در سنین بالا خیلی از مفاهیم عمومی و کاربردی مالی را نمی‌دانند. این بخش به همین هدف طراحی شده تا نوجوانان با مفاهیمی مانند سود، زیان، قیمت تمام‌شده و... آشنا شوند و اما کارگاه چهارم که کارآفرینی است، مسیر صفر تاصدی کاربردی کارآفرین به فرد آموزش داده می‌شود.

  1. 3. مرحله سوم (follow up)

بعد از گذراندن کارگاه‌ها، برای اینکه نوجوانان شرکت‌کننده از فضای کارآفرینی و کسب‌وکار فاصله نگیرند، طی جلساتی با استاد کارآفرینی و سایر هم‌سطح‌های خود، طرح اولیه کارآفرینی اختصاصی خود را که در طول کل دوره روی آن کار کرده‌اند را با هم بررسی می‌کنند تا پیشنهادها و انتقادات ارائه شود و اصلاحات لازم صورت بگیرد. نهایت هم طرح‌های تکمیل‌شده در هیئت ژوری با حضور نوجوان، سرمایه‌گذار، استاد کارآفرینی و والدین نوجوان توسط نوجوان ارائه می‌شود.

وجه تمایز و دستاوردهای دوره مدرسه کسب‌وکار برای نوجوانان چیست؟

 این دوره با هدف آماده‌سازی نوجوانان برای تفکر در خصوص آینده خود و ترسیم آینده‌ای که متناسب با توانمندی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی فرد است، طراحی شده و دستاورد آن برای نوجوانان آشنایی با فضای کسب‌وکار در ایرانف ایجاد تفکر در مورد مفاهیمی مثل کارآفرینی، خلاقیت، سودآوری و... است؛ البته انکارناپذیر است که این فرصت برای والدین هم دستاوردی مانند کمک به پرورش فرزندی آینده‌نگر و هدفمند دارد.

شرایط شرکت در دوره مدرسه کسب‌وکار

دوره مدرسه کسب‌وکار توسط موسسه بین‌المللی توسعه مدیریت ناجی به صورت حضوری برگزار می‌شود. این دوره براساس الگوبرداری از موسسات حرفه‌ای آموزشی فنلاند طراحی شده و در بازه‌های مشخصی از سال نوجوانان را جذب می‌کند.

  • مدت زمان دوره
مدرسه کسب و کار
  •  مخاطب

دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم مخاطبان اصلی این دوره هستند و علت تاکید برای این پایه‌ها کمتر بودن دغدغه کنکور در این پایه است. البته دانش‌آموزان سایر پایه‌ها می‌توانند در صورت تمایل در این دوره بدون هیچ مانع‌ای شرکت کنند.

  • نحوه ثبت‌نام و راه‌ارتباطی

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر دوره مدرسه کسب‌وکار ویژه نوجوانان، می‌توانند با شماره‌های  88502767 و 09333483053 تماس بگیرند.
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1864 را در این کادر وارد کنید:

   آقای علیرضا غوابش
سلام هزینه دوره چقده ؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز، نحوه ثبت‌نام و راه‌ارتباطی در مطلب قرار گرفته است.
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر دوره مدرسه کسب‌وکار ویژه نوجوانان، می‌توانند با شماره‌های 88502767 و 09333483053 تماس بگیرند.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
مدرسه مجازی کلاسیکو
دبیرستان خاتم
انتخاب رشته نهم