سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی (99-1398) کد مطلب : 6511 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی (99-1398)

شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی (99-1398)
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

 

1- داشتن حداقل معدل کل سالانه 19  پایه هشتمم در خرداد سال تحصیلی 97-1396

توجه: دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند. پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در پایه دهم، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 98-1397 مدارس استعدادهای  درخشان مطابق ماده 15 آیین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی دوره اول متوسطه مصوب جلسه 16 کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 1397/07/04 است.

 

 

ضوابط و شرایط پذیرش اختصاصی در مدارس استعدادهای درخشان

 

 

1- پذیرش دانش آموزان برای ورود به دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبه مبتنی بر امتیاز کل آزمون ورودی خواهد بود.

2- با توجه به ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس استعدادهای درخشان، لازم است داوطلبان، دبیرستان های استعداد های درخشان مورد نظرشان را با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی 99-1398 و با عنایت به منطقه/ ناحیه آموزش و پرورش محل استقرار مدارس استعدادهای درخشان انتخاب کنند.

3- حوزه امتحانی داوطلبان آزمون، بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیلی سال تحصیلی 98-1397 آنان تعیین خواهد شد.

توجه: حوزه امتحانی داوطلبان مدارس خارج از کشور بر اساس منطقه محل آزمون در یکی از حوزه های امتحانی داخل کشور که توسط داوطلب تعیین می شود، خواهد بود.

4- در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان در انتخاب مدرسه مورد نظر خود در سطح شهرستان، اختیار کامل دارند و هر داوطلب می تواند حداکثر سه دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان (همگی در یک شهرستان واحد) را به ترتیب اولویت در نمون برگ تقاضانامه ی خود انتخاب نماید.ضمناً، داوطلبان آزمون ورودی دوره دوم متوسطه در اولویت های انتخابی خود در زمان ثبت نام در آزمون، صرفاً مجاز به انتخاب رشته تحصیلی هستند.

توجه 1: در شهرهایی که دارای چند ناحیه و منطقه می باشند ضروری است داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستانهای مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام نمایند. ضمناً بعد از قبولی داوطلب در رشته مورد تقاضا، انتقالی ممنوع می باشد.

توجه 2: در صورت انتخاب مدارس شهرهای  مختلف یک استان یا رشته های تحصیلی متفاوت در اولویت های سه گانه، فقط شهر، مدرسه و رشته ای که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است، ملاک قبولی یا عدم قبولی داوطلب خواهد بود.

 

 

**دانلود دستور العمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی 99-1398**

 

 

کلمات کلیدی: آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی | ثبت نام آزمون ورودی پایه نهم به دهم تیزهوشان | ثبت نام آزمون ورودی پایه نهم به دهم مدارس نمونه دولتی  | شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس استعدادهای درخشان | شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس استعدادهای درخشان 99-98 دستور العمل ثبت نام پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی  | شرایط ثبت آزمون پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان 

 

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1239 را در این کادر وارد کنید:

   خانم زهرا هوشمند
چند نفر در آزمون تیزهوشان نهم به دهم انتخاب خواهد شد؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
ظرفیت پذیرش در دبیرستان های دخترانه و پسرانه در هر سال متفاوت می باشد .


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

سلام سبز دوره دوم متوسطه  class=
دبستان سلام سبز  class=
مدرسه مروا  class=
مدرسه سلام سرو  class=

شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی (99-1398)

شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی (99-1398)