سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

 شرایط ثبت نام  داوطلبان در مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی (99-1398) کد مطلب : 6509 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی (99-1398)

ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی (99-1398)
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

 

1- تمامی دانش آموزانی که در سال تحصیلی 98-1397 در پایه نهم مشغول به تحصیل می‌باشند، مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

توجه: به استناد بخشنامه شماره 3583 مورخ 95/1/16 ملاک شرکت در آزمون ورودی، کسب حداقل معدل 17 برای فارغ التحصیلان پایه نهم می‌باشد.

2- در محدوده‌هایی که امکان ثبت نام در واحد آموزشی (دبیرستان‌های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه) وجود داشته باشد، دانش‌آموزان می‌توانند در فرم تقاضانامه ثبت نام، هر دو اولویت (اول و دوم) را انتخاب نمایند.

3- رقابت علمی برای ورود به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی، در بین دانش‌آموزان شهر و شهرستان، بدون در نظر نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

4- دانش‌آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هرمنطقه‌ای در سطح استان مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می‌باشند.

 

ضوابط و شرایط پذیرش اختصاصی در مدارس نمونه دولتی

 

 

1- مطابق با تبصره یک ماده 11 دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی گزینش دانش‌آموزان در آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه د رشته‌های نظری و یا هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، بر اساس میانگین امتیاز کل آزمون ورودی و معدل کتبی ارزشیابی نوبت دوم پایه نهم به نسبت مساوی ( 50% امتیاز کل آزمون ورودی و 50% معدل کتبی ارزشیابی نوبت دوم پایه نهم) خواهد بود.

توجه: مطابق با تبصره یک ماده 11 از دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی به شماره 227195 مورخ 10/10/1390، ملاک محاسبه امتیاز تراز شده بر اساس معدل کتبی ارزشیابی نوبت دوم حداقل 17 می‌باشد.

2- 10% از پذیرش دبیرستان‌های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه و هنرستان‎‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی، در صورت وجود داوطلب، به دانش‌آموزان شاهد تعلق دارد. دانش‌آموزان با شرایط زیر، به ترتیب اولویت می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند:

الف) اولویت اول: فرزندان شاهد؛

ب) اولویت دوم: فرزندان جانباز 50 درصد به بالا و آزادگان با بیش از 3 سال سابقه اسارت؛

ج) اولویت سوم: فرزندان جانباز 25 درصد تا 49 درصد و آزادگان با بیش از 6 ماه سابقه اسارت؛

د) اولویت چهارم: فرزندان جانباز زیر 25 درصد و آزادگان با کمتر از 6 ماه سابقه اسارت.

توجه1: متقاضی استفاده از سهمیه شاهد در مدارس نمونه دولتی می‌بایست در نمون برگ ثبت نام اولویت خود را مشخص نماید.

توجه2: دانش‌آموزان سهمیه شاهد با توجه به اولویت‌های فوق به شرط کسب حداقل هفتاد درصد امتیاز کل آخرین فرد پذیرفته شده ( 50% امتیاز کل آزمون ورودی و 50% معدل کتبی ارزشیابی نوبت دوم پایه نهم) مدرسه مورد تقاضای خود پذیرش می‌شوند.

توجه3: در صورت عدم احراز سهمیه شاهد در رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش‌آموز مطابق ضوابط، قبولی داوطلب لغو و بی‌اثر خواهد بود.

توجه4: به مدارک ارائه شده پس از مهلت ثبت نام ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3- در اجرای ماده 12 دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی به شماره 227195 مورخ 10/10/1390، ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها می‌توانند نسبت به تعیین سهمیه روستایی اقدام و به دفاتر ذیربط پیشنهاد نمایند.

4- قبولی در آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه نمونه دولتی، اختصاص به منطقه برگزاری آزمون داشته و دانش‌آموزانی که در آزمون یک مدرسه پذیرفته شده‌اند، مجاز به ثبت نام در دیگر مدارس نمونه دولتی نخواهند بود.

5- مطابق ماده 18 دستورالعمل اجرایی مدارس دوره دوم متوسطه نمونه دولتی و تبصره آن در خصوص برگزاری آزمون جایگزینی و تکمیل ظرفیت پایه‌های میانی مدارس نمونه دولتی اقدام گردد.

 

**دانلود دستور العمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی 99-1398**

 

 

کلمات کلیدی: ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان مدارس نمونه دولتیشرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 98 - 99دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی | ثبت نام آزمون پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی | ثبت نام آزمون پایه نهم به دهم مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1797 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

سلام سبز دوره دوم متوسطه  class=
دبستان سلام سبز  class=
مدرسه مروا  class=
مدرسه سلام سرو  class=

شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی (99-1398)

ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان در مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی (99-1398)