سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

شرکت بیش از 10 هزار دانش‌آموز در دهمین المپیاد هندسه ایران‌ کد مطلب : 14441 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شرکت بیش از 10 هزار دانش‌آموز در دهمین المپیاد هندسه ایران‌

امسال بیش از 10 هزار متقاضی در المپیاد هندسه ایران شرکت کردند که 3700 نفر مربوط به ایران و بیش از 7000 نفر از سایر کشورها بودند.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 178 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از برگزاری دهمین المپیاد هندسه ایران با حضور بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز از کشورهای مختلف دنیا به میزبانی ایران خبر داد.

الهام یاوری گفت: المپیاد هندسه در جهان به ابتکار ایران برگزار می‌شود و سوالات آن نیز در دبیرخانه المپیاد هندسه ایران توسط استادان ایرانی طراحی و به تمام کشورهای برگزار‌کننده این المپیاد ارسال می‌شود.

وی با اشاره به تعداد کشورهای شرکت‌کننده در دهمین دوره المپیاد هندسه ایران گفت: امسال علاوه بر ۴۹ حوزه آزمون در داخل کشور، ۵۹ کشور دیگر در این المپیاد شرکت کردند که به صورت همزمان، روز جمعه ۲۸ مهر فرایند آزمون آغاز شد.

یاوری ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار متقاضی در المپیاد هندسه امسال شرکت کرده بودند که از این تعداد ۳۷۰۰ نفر مربوط به ایران و بیش از ۷۰۰۰ نفر از سایر کشورها بودند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان افزود: المپیاد هندسه ایران(IGO) برخلاف بقیه المپیادها به صورت مقدماتی؛ بین دانش‌آموزان پایه‌های هفتم و هشتم‌ متوسطه؛ دانش‌آموزان نهم و دهم و مرحله پیشرفته؛ دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم و همچنین دانشجویان و علاقه‌مندان به هندسه برگزار می‌شود.

یاوری در مورد اعلام نتایج این المپیاد خاطرنشان کرد: با توجه به تشریحی بوده پاسخ‌ها روند تصحیح قدری طولانی‌تر است اما پس از مشخص شدن نتایج رتبه‌های برتر اعلام خواهد شد.


منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1628 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم