سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

شهریه سمپاد نصف شهریه مدارس غیردولتی است کد مطلب : 7078 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شهریه سمپاد نصف شهریه مدارس غیردولتی است

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه شهریه "سمپاد" نصف شهریه مدارس غیردولتی است، گفت: اگر انرژی که صرف حذف سمپاد شد برای تقویت مدارس ابتدایی می گذاشتیم، شاهد اتفاقات بهتری بودیم.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

شهریه سمپاد نصف شهریه مدارس غیردولتی استبه گزارش تیزلند، به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ فاطمه مهاجرانی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با بیان اینکه اگر انرژی که در این دو سال صرف حذف سمپاد شد، صرف تقویت مدارس عادی ابتدایی می‌شد شاهد اتفاقات بهتری بودیم، اظهار کرد: البته شک ندارم که مصوبه اخیر مجلس برای حذف تنوع مدارس از سر دلسوزی تدوین شده است.

وی افزود: کلمه عدالت دغدغه دوستان و بسیار مبارک است اما حضرت علی می‌فرماید "عدل، قرار دادن هر شی در جای خودش است" و وجود مدارس سمپاد به اندازه مدارس استثنایی به معنای عدالت است.

مهاجرانی با اشاره به اینکه پایش سیاست‌ها بسیار مهم است و این مدارس یک شبه خلق نشده‌اند و گروه هدفی دارند، گفت: تدریج‌گرایی منطقی، مهم است و نمی‌توان به یکباره رفتار کرد، نمی‌توان نهالی که بیش از 50 سال ریشه دارد را یکباره از جا بکنیم، سابقه کاری برخی مدارس تیزهوشان مربوط به دهه 40 است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان افزود: این مصوبه قانونی تعارضاتی با اسناد بالادستی دارد که سند ملی راهبردی نخبگان از این جمله است؛ اگر بتوانیم روزی به سمت تلفیق کامل حرکت کنیم حتما نباید مدرسه مجزا داشته باشیم و اگر آن روز برسد خرسند خواهیم بود اما سیاست‌گذاری باید متناسب با شرایط روز باشد.

وی با بیان اینکه دو درصد جامعه مخاطب ما هستند و معتقدم معاونت ابتدایی باید برای ما تعیین کند که چه دانش آموزانی می‌توانند وارد مدارس سمپاد شوند، گفت: امسال آزمون ورودی، آزمون هوش بود. روز شنبه دوهفته گذشته اساسنامه سازمان سمپاد ابلاغ شد و روز یکشنبه مصوبه مجلس برای حذف تنوع تصویب شد.

مهاجرانی در پاسخ به این پرسش اگر این مصوبه در شورای نگهبان تصویب شد چه باید کرد؟ گفت: ما مطیع قانون هستیم و باید آن وقت راهکاری پیدا کنیم که چه طور می‌توان موضوع را مدیریت کرد.

شهریه سمپاد یک دوم شهریه مدارس غیردولتی

وی درباره شهریه مدارس سمپاد عنوان‌ کرد: بخشی از مدارس سمپاد در مناطق محروم است و بسیاری بچه‌ها هیچگونه شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند؛ امسال در مدرسه شماره یک در ورودی پایه هفتم، 10 دانش‌آموز رایگان ثبت‌نام شدند؛ شهریه سمپاد یک دوم شهریه مصوب مدرسه غیردولتی است.

وی تاکید کرد: رهبری حداقل در هر دیدار نام سمپاد را نه با کلمه نخبگان بلکه با کلمه "سمپاد" آورده و ابراز نگرانی کرده‌اند؛ مدرسه سمپاد معنای مشخصی دارد و نباید تغییر کند.


منبع: خبرگزاری تسنیمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1356 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه نیکو  class=
مدرسه درخشان  class=
مدرسه سلام همت  class=
در چه شرایطی از معلم خصوصی استفاده کنیم؟  class=
خرید اینترنتی از کتابم کو  class=

شهریه سمپاد نصف شهریه مدارس غیردولتی است

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه شهریه "سمپاد" نصف شهریه مدارس غیردولتی است، گفت: اگر انرژی که صرف حذف سمپاد شد برای تقویت مدارس ابتدایی می گذاشتیم، شاهد اتفاقات بهتری بودیم.