سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

عمومی‌سازی محتوای مدارس استعدادهای درخشان مهمترین رویکرد سمپاد است کد مطلب : 11116 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

عمومی‌سازی محتوای مدارس استعدادهای درخشان مهمترین رویکرد سمپاد است

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) گفت عمومی سازی محتوای مدرسه‌های سمپاد برای تقویت مشارکت بین این دانش‌آموزان و سایر دانش‌آموزانی که از استعداد خوبی برخوردار هستند از مهمترین رویکردهای این سازمان است که در آینده نزدیک انجام می‌شود .
تاریخ خبر 1400/10/09

. . . . . . . . . . . . .

مدارس استعدادهای درخشان مهمترین رویکرد سمپادبه گزارش تیزلند، الهام یاوری روز چهارشنبه در آیین تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده مدارس سمپاد استان بوشهر افزود: در همین ارتباط همه کلاس‌های درس دوره اول متوسطه ضبط شده و به محض اینکه مشکل فنی سایت برطرف شود این کلاس‌های درس در اختیار همه دانش‌آموزان کشور قرار داده می‌شود.

وی ضمن اشاره به تولید الگوی آموزش و پرورش کارآمد و قابل تعمیم افزود: سمپاد می‌خواهد دیوارهای بین خود و سایر مدارس را برچیند تا در یک تعامل دو سویه تمامی مدارس از این الگوی ارائه شده بهره‌مند و رشد و توسعه یابند.

یاوری گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی المپیادهای علمی برای استفاده تمامی دانش آموزان صورت گرفته است و در این راستا تولید دوره‌های آموزشی المپیادهای علمی در تمامی ١٢ رشته موجود با بهره‌گیری از ظرفیت بهترین استادان کشوری بزودی آغاز خواهد شد و با هماهنگی‌های صورت گرفته از طریق صدا و سیما پخش خواهد شد.

وی با تاکید براینکه دانش‌آموزان سمپاد تک ساحتی نیستند، بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و ادبی برای دانش‌آموزان استعدادهای درخشان در کنار سایر برنامه‌های درسی آنان ارائه می‌شود و حضور و رتبه آوری این دانش‌آموزان بیانگر استقبال آنان از این برنامه‌ها است.

 

بیشتربخوانید: مقایسه مدارس تیزهوشان با مدارس نمونه دولتی و عادی

 

یاوری اضافه کرد: افزون براین برنامه‌های متمرکز مرکزی و استانی نیز در راستای تقویت تربیت همه ساحتی دانشآموزان استعدادهای درخشان طراحی و اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در زمان حاضر مطابق استاندارد جهانی ۲درصد جمعیت دانش‌آموزان کشور در مدرسه‌های استعدادهای درخشان مشغول به تحصیل هستند و هیچ علاقه‌ای برای پوشش درصد بیشتری از دانش‌آموزان در این مدرسه‌ها نداریم.

یاوری یادآور شد: در زمان حاضر ۱۲۰هزار دانش‌آموز در مقطع اول و دوم متوسطه دختران و پسران در ۶۸۰مدرسه در رشته‌های تجربی، انسانی و هنرستان در قالب سمپاد مهارتی مشغول به تحصیل هستند.

وی درباره مدرسه‌های سمپاد مهارتی گفت: دانش آموزانی که در مدرسه‌های سمپاد مهارتی تحصیل می‌کنند به سمت حضور و مشارکت در جشنواره ها و مسابقه‌های بین‌المللی سوق داده می‌شوند و موفقیت آنها به سایر دانش‌آموزان نشان داده می‌شود.

به گفته یاوری تلاش می‌شود به دانش‌آموزان سمپاد ثابت شود با حرکت درست در مسیر مهارتی افراد می‌توانند همانند عرصه‌های علمی موفقیت‌هایی کسب کنند.

وی با بیان اینکه ورود به مدرسه‌های سمپاد مهارتی برای دانش آموزان سمپاد و خارج از این مجموعه اختیاری است اضافه کرد: در کنار ابزارهای تشویقی برای شناسایی ظرفیت‌ها و فرصت‌های ارزشمند تحصیلی در مدرسه‌های سمپاد مهارتی و سوق دادن دانش‌آموزان بیشتر از ابزارهای اطلاع رسانی استفاده می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: ویژگی‌‌ها، مزایا و معایب مدارس تیزهوشان

 

یاوری تاکید کرد: مدرسه‌های سمپاد استان بوشهر از نظر امکانات و استعدادهای درخشان جایگاه خوبی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تربیت دانش آموز تراز انقلاب اسلامی یکی از مهمترین برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است .

علی موحدی اضافه کرد: برای داشتن دانش‌آموزانی در تراز انقلاب اسلامی باید سه مولفه شامل مدرسه خوب یا مدرسه تراز انقلاب اسلامی، مربی محبوب و تربیت مطلوب داشته باشیم.

وی اظهار کرد: امروز برای داشتن نیروی انسانی متعهد و کارآمد باید کارهای عمیق و ریشه‌ای در بحث تربیت اسلامی انجام شود.

موحدی تاکید کرد: اگر به فکر آینده ایران هستیم باید در کنار آموزش به تربیت نسل آینده توجه داشته باشیم و در کنار آموزش به بحث مهارت‌های زندگی وتربیت آنان نیز توجه شود.

در این آیین از ۶۰دانش‌آموز برگزیده در مسابقه های علمی، فرهنگی، هنری، پژوهشی و فناوری تقدیر شد.


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1852 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
مدرسه مجازی کلاسیکو
دبیرستان خاتم
انتخاب رشته نهم