سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مفاهیم قرآنی مهم‌ترین اصل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است کد مطلب : 14334 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مفاهیم قرآنی مهم‌ترین اصل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

دانش‌آموزان سمپاد از جایگاه برتر علمی برخوردار بوده و در هر رشته‌ای که تحصیل داشته باشند، اگر با قرآن مأنوس شوند، می‌توانند رابطه‌ای بین رشته تحصیلی با قرآن کریم پیدا کنند.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 60 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه قرآن کریم در سند تحول بنیادین گفت تلاش شده مفاهیم قرآنی در همه موارد این سند دیده شود و تفکر، تعقل و تدین در سراسر مأموریت ما مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، رضامراد صحرایی در پیامی تصویری به بیست و هشتمین کنگره قرآنی سمپاد که به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است، گفت: گردهمایی شما دانش‌آموزان در قالب این کنگره، سراسر برکت و خیر است زیرا قرآن کریم کتاب هدایت انسان‌ها در همه زمان‌ها و مکان‌ها است.

وی با اشاره به زنده بودن قرآن کریم بیان کرد: هیچ امری از زندگی ما نیست که قرآن کریم برای آن راهکاری ارائه نکرده باشد و دعاهای قرآنی گواه بر این مهم است. حقیقتاً درک و فهم ما از قرآن کمتر از آنچه است که در قرآن وجود دارد و البته درک شما دانش‌آموزان متفاوت با دیگران است.

صحرایی به جایگاه قرآن کریم در سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: تلاش شده قرآن و مفاهیم قرآنی در همه موارد این سند دیده شود و تفکر و تعقل و تدین در سراسر مأموریت ما در قالب سند تحول مورد توجه قرار گرفته است. هر چند جایگاه قرآن هنوز آن‌گونه که شایسته است، به جمع مدارس نرفته و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد لذا اهتمام بیشتری می‌طلبد.

وی با تأکید بر جایگاه قرآن در زیست عمومی و اجتماعی در فضای مجازی و حقیقی افزود: برای نجات از پلیدی‌ها و آلودگی‌ها که در اطراف جهان قرار گرفته، چاره‌ای نداریم خود را به دریای قرآن سپرده و خود را پاک نگه داریم. میزان انس و ارتباط با قرآن با میزان عاقبت بخیری و سعادت ما ارتباط دارد و لذا باید راه خود را پیدا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دانش‌آموزان سمپاد از جایگاه برتر علمی برخوردار بوده و در هر رشته‌ای که تحصیل داشته باشند، اگر با قرآن مأنوس شوند، می‌توانند رابطه‌ای بین رشته تحصیلی با قرآن کریم پیدا کنند و قرآن برای همه آنها حرف‌های ناب دارد.

صحرایی در پایان گفت: قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه سه ضلع مثلث معرفتی ما شیعیان است که هر چه به آنها توجه کنیم، درک عمیق‌تری از قرآن خواهیم داشت.


منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1474 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم