سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

مهلت ثبت‌نام در «جشنواره جوان خوارزمی» تا آخر خرداد کد مطلب : 13869 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

مهلت ثبت‌نام در «جشنواره جوان خوارزمی» تا آخر خرداد

مهلت ثبت‌نام در جشنواره جوان خوارزمی که از اول دی ماه سال تحصیلی آغاز شده است، سی و یکم خردادماه سال تحصیلی به پایان می‌رسد. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای رتبه‌های اول تا سوم جشنواره جوان خوارزمی تسهیلاتی برای ورود به دانشگاه بعد از شرکت در آزمون سراسری در نظر گرفته است.
تاریخ خبر 1402/03/02

. . . . . . . . . . . . .

مهلت ثبت‌نام در «جشنواره جوان خوارزمی» تا آخر خردادبه گزارش تیزلند، الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان شیوه‌نامه اجرایی جشنواره جوان خوارزمی (بخش دانش‌آموزی) را ابلاغ کرد.

به موجب این شیوه‌نامه، شناسایی، معرفی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزی کشور در زمینه‌های مختلف علمی و فناوری، آشنایی دانش‌آموزان با پژوهش و شیوه‌های خلاق در حل مسئله، ایجاد زمینه‌های لازم پرورش، رشد و شکوفایی استعدادها، توسعه و تعمیق روحیه پژوهش و نوآوری در بین آنان، ترویج فرهنگ نوآوری و کاربردی کردن نتایج تحقیقات و کارآفرینی دانش‌بنیان در میان دانش‌آموزان به عنوان اهداف برگزاری این جشنواره ذکر شده است.

همه دانش‌آموزان و هنرجویان دوره دوم متوسطه نظری، فنی و حرفه‌ای، کاردانش و استثنایی می‌توانند در جشنواره جوان خوارزمی بخش (دانش‌آموزی) شرکت کنند.

امتیازات ورود به دانشگاه

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای رتبه‌های اول تا سوم جشنواره جوان خوارزمی تسهیلاتی برای ورود به دانشگاه بعد از شرکت در آزمون سراسری در نظر گرفته است.

بر اساس «آیین‌نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی بالاتر» و همچنین «آیین‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان در دوره‌های کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد» و سایر مصوبات مربوطه، رتبه‌های اول تا سوم جشنواره جوان خوارزمی در دوره‌های دانش‌آموزی یا کاردانی به شرط مشارکت حداقل ۵۰ درصد در دستاورد حائز رتبه، برای ورود به دوره تحصیلیِ بلافاصله بعدی (کارشناسی پیوسته و ناپیوسته)، در صورت شرکت در آزمون سراسری و کسب حدنصاب ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده گزینش آزاد در هر کدرشته محل، به تعداد ۱۰ درصد مازاد بر ظرفیت توسط سازمان سنجش آموزش کشور، به یکی از دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند.

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

پس از معرفی برگزیدگان از سوی دبیرخانه دائمی جشنواره جوان خوارزمی، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به منظور بهره‌مندی از تسهیلات بنیاد نخبگان ضروری است با مراجعه به سامانه اطلاعاتی به نشانی www.sina.bmn.ir مشخصات و اطلاعات مربوط را ثبت کنند تا امکان بررسی درخواست آنان مطابق تسهیل مورد نظر فراهم شود.

براساس شیوه‌نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان جشنواره‌های خوارزمی، حداقل سهم در طرح برای استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان ۲۰ درصد است.

شرایط و ضوابط ثبت‌نام

- شرکت‌کنندگان در جشنواره باید تا پایان خرداد ( سال تحصیلی) دانش‌آموز یا هنرجوی واحدهای آموزشی دولتی یا غیر دولتی روزانه یا بزرگسال وزارت آموزش و پرورش باشند. داوطلبان آزاد مجاز به شرکت در این جشنواره نیستند.

- ستاد جشنواره هر ساله در صورت هر گونه تغییری در شرایط ثبت نام و شرکت در جشنواره در زمان مناسب اطلاع رسانی می‌کند.

- ضروری است کلیه علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در جشنواره جوان خوارزمی از تاریخ اول دی ماه سال تحصیلی لغایت سی و یکم خردادماه سال تحصیلی از طریق درگاه سامانه ثبت نام جشنواره جوان خوارزمی در نشانی kharazmi.sampad.gov.ir نسبت به ثبت‌نام طرح خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است دانش‌آموزان می‌توانند ابتدا اقدام به ثبت مشخصات خود و پرداخت هزینه ثبت‌نام (ثبت‌نام اولیه) کنند و مستندات طرح خود را در فرصت دیگری (تا سی و یکم خردادماه سال تحصیلی) در سامانه جشنواره بارگذاری کنند.

- ثبت‌نام و ارائه مدارک تماماً از طریق سامانه مذکور انجام می‌شود و طرح‌هایی که به صورت فیزیکی یا از سایر طرق ارسال شوند مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

شرایط بارگذاری ویدئوهای آثار ارسالی را می‌توانید از طریق کلیک بر روی این لینک مشاهده کنید.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1177 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات





آکادمی هوپا
شب امتحان
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
سرای دانش