سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

واکنش رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد کد مطلب : 6845 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

واکنش رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد

مهاجرانی در پیامی اینستاگرامی به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد متوسطه دوم واکنش نشان داد.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 121 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  آزمون ورودی مدارس سمپاد برای مقاطع متوسطه اول و دوم دو روز پایانی خردادماه برگزار شد و بنا بر اعلام مسئولان سمپاد قرار بر این بود تا نیمه مردادماه اعلام نتایج این مدارس انجام شود.

دو سالی است که آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی در مقطع متوسطه دوم به طور هماهنگ برگزار می‌شود و دلیل تاخیر در اعلام نتایج این آزمون هم به همین سبب است؛ به دنبال اعتراض داوطلبان ورود به این مدارس فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در پیامی اینستاگرامی نوشت:

«تبعات و مشکلات این تصمیم از ابتدا مشخص بود، ولی علیرغم ارائه دلایل تغییر در تصمیم وزارتخانه میسر نشد. گسست سیستمی و عدم انسجام بخش‌های مختلف اعم از فناوری اطلاعات، مرکز سنجش، دانشگاه، معاونت متوسطه و مرکز سمپاد سبب می‌شود که علیرغم وجود جدول زمان بندی برای اعلام نتایج در دهه اول مرداد، هنوز نتایج اعلام نشده باشد.

پیچیدگی دو آزمون سمپاد و نمونه و نیاز داشتن به معدل برای اعلام‌نتیجه نمونه یکی دیگر از مشکلات است. بدیهی است که چنانچه نتایج آماده بود اعلام می‌شد، متاسفانه این تاخیر سبب نارضایتی مردم و افت سرمایه اجتماعی جامعه خواهد شد.

به عنوان یک فرد از تاخیر حاصل شده عذرخواهی می‌کنم و متاسفم که علیرغم آنکه تلاش کردیم بدقول نشویم، ولی باز مثل سال گذشته این اتفاق بد افتاد. چنانچه مساله تا فردا حل نشود نتایج سمپاد از نمونه جدا و اعلام خواهد شد.»


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1974 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تکالیف پایه چهارم  class=
مدرسه سرای زندگی  class=
فرصت های موفقیت در زندگی را کشف کنید  class=
مدرسه رقیه  class=
مدرسه ندا  class=

واکنش رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد

مهاجرانی در پیامی اینستاگرامی به تاخیر در اعلام نتایج مدارس سمپاد متوسطه دوم واکنش نشان داد.