سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

کارسوق‌ها، برنامه‌های صرفا آموزشی کتاب‌محور را به پژوهشی، تحقیقاتی‌ و نوآور تغییر داده است کد مطلب : 14479 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کارسوق‌ها، برنامه‌های صرفا آموزشی کتاب‌محور را به پژوهشی، تحقیقاتی‌ و نوآور تغییر داده است

نقش مهم کارسوق‌ها، تغییر مفهوم فوق‌برنامه‌ها از کلاس‌های صرفا آموزشی کتاب‌محور به برنامه‌های پژوهشی، تحقیقاتی‌، خلاقیت و نوآوری‌ است.
تاریخ خبر 1402/08/17

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نقش کارسوق‌ها در تغییر مفهوم فوق‌برنامه‌ها از کلاس‌های صرفا آموزشی کتاب‌محور به برنامه‌های پژوهشی، تحقیقاتی‌، خلاقیت و نوآوری محور را بسیار مهم دانست.

‌به گزارش روابط عمومی ‌سازمان ملی پرروش استعدادهای درخشان، ‌الهام یاوری در آیین اختتامیه ششمین کارسوق ملی مهندسی ژنتیک ویژه دانش‌آموزان متوسطه دوره اول سمپاد کشور که در زنجان برگزار شد با بیان این‌که خداوند به صورت ویژه به کسانی که با استعداد‌، باهوش‌، دارای اراده و پشت‌کار قوی بوده و خیرخواه همه هستند توجه دارد و یک مسیر ویژه را به آن‌ها نشان می‌دهد، گفت: خداوند این انسان‌ها را دوست دارد و ثواب دنیا و آخرت را نصیب آنان می‌کند.

‌یاوری با اشاره به آیه‌ای از قرآن‌ کریم، اظهار کرد: دو نوع زندگی وجود دارد، نخست، آن شکل از زندگی که در طلب پاداش‌های دنیوی بوده و دوم زندگی که در طلب پاداش‌های اخروی است.

وی در تشریح نوع اول زندگی، آن را سرشار از موفقیت‌های دنیوی، مدارج بالای دانشگاهی، امکانات و اختراعات دانست که در راستای رفاه، حقوق و درآمد بیشتر در دنیا است که پیچیده و بزرگ نیست و افراد بسیاری به آن دست پیدا می‌کنند.

یاوری تصریح کرد: زمانی که از سطحی پایین‌تر، نگاه کنیم ممکن است احساس شود زرق و برق مادیات دنیوی، زندگی ما را زیباتر و ماندگارتر خواهد ساخت ولی در حقیقت، این اتفاقات گذرا و موقتی بوده و برای انسان منفعت پایداری ندارد.

‌رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با اشاره به نوع دیگری از زندگی که شبیه زندگی دنیوی است گفت: افرادی که این سبک از زندگی را انتخاب می‌کنند نیز برای به‌دست آوردن مادیات تلاش می‌کنند و دنبال موفقیت هستند اما هدف آن‌ها چیز دیگری بوده و اراده‌ آنان ثواب آخرت است بنابر‌این از داشته‌های خود، در مسیر صحیح استفاده کرده‌، شأن خود را پاس داشته و به مقام قرب الهی می‌رسند.

یاوری در ادامه‌ نقش کارسوق‌ها در تغییر مفهوم فوق‌برنامه‌ها از کلاس‌های صرفا آموزشی کتاب‌محور به برنامه‌های پژوهشی، تحقیقاتی‌، خلاقیت و نوآوری‌محور را بسیار مهم دانست که در نهایت انتخاب صحیح‌تر مسیر زندگی تحصیلی را در پی دارد و فرصتی برای تقویت و بازپروری مهارت‌های اجتماعی‌، فرهنگی‌، هنری و ... را دربردارد.

وی با بیان این‌که کارسوق ملی مهندسی ژنتیک‌، پرمخاطب‌ترین کارسوق سمپاد است حضور تیم‌های برگزیده از شهرهای تربت حیدریه‌، ایذه، دزفول، بهبهان‌، خوی، بابل، زاهدان و اصفهان را نشانه‌‌هایی از ارتقای سطح دانش‌های مرتبط با علوم زیست‌فناوری در تمامی مدارس استعدادهای درخشان توصیف کرد که توجه به رشد ساحت‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین را نشان می‌دهد‌.
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1951 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم