سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

کسب 5 مدال توسط دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد آسیایی فیزیک کد مطلب : 16156 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

کسب 5 مدال توسط دانش‌آموزان ایرانی در المپیاد آسیایی فیزیک

تیم دانش‌آموزی اعزامی ایران در مسابقات المپیاد آسیایی فیزیک 2024 مالزی، 1 مدال نقره و 4 مدال برنز کسب کردند.
تاریخ خبر 1403/03/21

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان از کسب 1 مدال نقره و 4 مدال برنز توسط تیم دانش‌آموزی اعزامی ایران در مسابقات المپیاد آسیایی فیزیک 2024 مالزی خبر داد.

با توجه به میزبانی ایران در المپیاد جهانی ۲۰۲۴ فیزیک، تیم ایران جهت تقویت روحیه علمی و آمادگی تیم، برای اولین بار با سرپرستی ‌علی‌اصغر شکری، ‌عضو کمیته علمی فیزیک در مسابقات المپیاد آسیایی فیزیک 2024 مالزی شرکت کرد‌.

 

این مسابقات‌ از 14 تا 21 تیر در کشور مالزی در کوالالامپور برگزار شد.

 

‌دانش‌آموزان؛ ‌پویا استرکی، فرزین قلی‌وندان، محمدامین حق‌جو، ابوالفضل شیری، سیدمحمدحسینی، کسری شیخی، بهراد محمدیان، سارا موسائی، علیرضا نوروزشاد اعضای تیم 10 نفره اعزامی به مسابقات ‌بودند.‌

 

رئیس ‌باشگاه دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با پانا درباره نتایج تیم اعزامی کشورمان به این مسابقات ‌گفت: «‌مسابقات المپیاد آسیایی فیزیک 2024 برای بیست‌و‌چهارمین دوره امسال در مالزی برگزار شد. ایران برای اولین بار در این مسابقات شرکت کرده و تیم 10 نفره به این مسابقات اعزام کرد. این مسابقات از 14 تیر آغاز و تا امروز ادامه داشت.»

سید‌رضا حسینی در ادامه با تعداد کشور‌های حاضر در این دوره مسابقات اشاره کرد و گفت: «این مسابقات ویژه کشور‌های آسیایی بوده اما برخی کشور‌های قارهای دیگر نیز در این مسابقات شرکت می‌کنند. در مجموع امسال 30 کشور در مسابقات ‌المپیاد آسیایی فیزیک 2024 مالزی شرکت کردند.»

وی ‌از کسب 5 مدال توسط تیم ایران در این مسابقات خبر داد و گفت: «امروز اختتامیه بیست‌و‌چهارمین المپیاد آسیایی فیزیک ۲۰۲۴مالزی اتفاق افتاد و تیم المپیاد فیزیک که برای اولین بار در این مسابقات شرکت کرده بود توانست 1 مدال نقره و 4 مدل برنز در این مسابقات کسب کند. هنوز نتیجه رده‌بندی مسابقات تیمی اعلام نشده است. طبق پیش‌بینی‌ها ایران جزو 10 کشو اول در رده‌بندی تیمی خواهد بود.»

 

حسینی این مسابقات را جهت آمادگی اعضای تیم المپیاد و تنها یکی از مسابقات انتخابی تیم ملی المپیاد فیزیک ایران بر‌شمرد و افزود: «تیمی که ما برای مسابقات آسیایی اعزام کردیم تیم قطعی برای مسابقات جهانی نیست و ممکن است تغییراتی در آن به وجود آید. این مسابقات برای دانش‌آموزان ما یک ‌آمادگی برای مسابقات جهانی است که در انتخاب تیم المپیاد جهانی اثر‌گذار است. بچه‌های تیم ایران با آمادگی 100 درصدی سر جلسه نرفتند و این مسابقات تنها یکی از آزمون‌های انتخابی برای آنان بوده است.»

رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان ‌اضافه کرد: «بخشی از نمره تیم نهایی ‌در مسابقات جهانی را این مسابقات آسیایی تشکیل می‌دهد. این روند آموزش‌ها برای تیم ایران ادامه دارد و بسیار امیدواریم که امسال در المپیاد فیزیک جهانی بهترین نتیجه چند سال اخیر ایران را کسب کنیم.»

 


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1126 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجموعه مدارس سرای دانش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم