سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

10 درصد داوطلبان آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند کد مطلب : 12636 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

10 درصد داوطلبان آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با شاره به آمار300 هزار نفری دانش آموزان شرکت کننده در آزمون ورودی مدارس سمپاد گفت: از مجموع 300هزار شرکت کننده در پایه هفتم و دهم، 10 درصد داوطلبین پذیرفته خواهند شد.
تاریخ خبر 1401/03/28

. . . . . . . . . . . . .

10 درصد داوطلبان آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوندبه گزارش تیزلند، الهام یاوری در خصوص آمار داوطلبان آزمون ورودی مدارس سمپاد که طی دو روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: در آزمون پایه هفتم، ۱۹۰ هزار داوطلب و در آزمون پایه دهم نیز بیش از ۱۱۰هزار داوطلب شرکت کرده‌اند، بنابراین در مجموع ۳۰۰هزار شرکت کننده داریم که حدود ۱۰ درصد از این افراد در مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور پذیرفته می‌شوند.

وی با تشریح ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد در سطح کشور افزود: ظرفیت مدارس به تعداد دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در آن پایه در شهرستان یا ناحیه وابسته است که عرف جهانی پذیرش دانش‌آموزان تیزهوش، حدود ۲ درصد است و ما تقریبا همین تعداد دانش‌آموز را پذیرش می‌کنیم.

یاوری ادامه داد: ۴۸۰۰نفر در رشته ریاضی فیزیک، ۴۷۰۰ نفر علوم تجربی، ۳۳۰۰ نفر علوم انسانی و۴۰۰نفر در سمپاد مهارتی در کل کشور پذیرش می‌شوند. در مجموع نیز حدود ۷۰۰مدرسه در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان داریم که در نواحی مختلف کشور حضور دارند و آماده پذیرش دانش‌آموزان برای سال تحصیلی آینده هستند.

وی خاطر نشان کرد: سیاست ثابت سازمان، تنوع در تجربیات یادگیری دانش آموزان است که براساس آن تجربیات بتوانند انتخاب رشته‌شان را با دقت بیشتری انجام دهند؛ بنابراین بستر و فراهم آوری فرصتی برای انتخاب رشته‌های متنوع‌تر برای توجه به جذابیت و پی‌بردن به چالش‌های موجود در رشته‌های مختلف، منجر به توازن رشته‌ای شده است.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: درصد دانش‌آموزان سمپادی که به رشته‌های علوم انسانی و علوم ریاضی علاقه‌مند می‌شوند از متوسط کشوری به مراتب بیشتر بوده و درصد آن رو به رشد است.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در خصوص آزمون سمپاد مهارتی تصریح کرد: در حوزه سمپاد مهارتی نیز رشته‌های متفاوتی داریم، البته نوع دانش‌آموزان ما، دانش‌آموزانی نیستند که پس از پایان تحصیل در دوره متوسطه آن‌ها را تشویق کنیم تا وارد بازار کار شوند. این دانش‌آموزان اغلب نیازمند به تخصص‌های پیچیده‌تر برای اثرگذاری حداکثری هستند که برای این تخصص‌ها نیاز به تحصیلات عالیه هم دارند.


منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1215 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
آکادمی هوپا
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران