سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آشنایی با کلاس های آمادگی تیزهوشان کد مطلب : 14775 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آشنایی با کلاس های آمادگی تیزهوشان

موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت در پاسداران از معدود موسساتی است که به طور تخصصی با بهره‌مندی از اساتید کاربلد و متخصص در مبحث آزمون ورودی مدارس تیزهوشان فعالیت دارد.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 133 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

آزمون تیزهوشان، دروازه‌ای به سوی مدارس سمپاد و فرصتی برای شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان ممتاز است. این آزمون هر ساله در دو مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می‌شود و دانش‌آموزان با کسب رتبه خوب، می‌توانند به جمع نخبگان علمی کشور در مدارس سمپاد بپیوندند. یکی از راه‌های پیشنهادی برای قبولی در آزمون تیزهوشان، شرکت در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان است؛ امروز در این مطلب قصد داریم به سراغ بررسی بررسی مدارس تیزهوشان و اهمیت قبولی در این مدارس برویم و راهکارهای قبولی در آزمون را به شما آموزش دهیم و نکاتی که احتمالا نمی‌دانید را با شما در میان خواهیم گذاشت؛ تا پایان همراه ما باشید.

 

 

 


 

چرا تحصیل در مدارس با کیفیت و معتبر مهم است؟!

تصویری از چرا تحصیل در مدارس با کیفیت و معتبر مهم است؟!

مدارس معتبر و با کیفیت، مزایای زیادی برای دانش‌آموزان ارائه می‌دهند که می‌تواند به آنها در رسیدن به اهدافشان کمک کند. این موضوع باعث شده است تا دانش‌آموزان و اولیا زیادی هر ساله برای ورود به مدارس ممتاز در سطح کشور تلاش کنند. در ادامه مهم‌ترین مزایا و اهمیت تحصیل در این مدارس به ویژه تیزهوشان را با شما در میان گذاشته‌ایم:

1. آموزش باکیفیت:

این مدارس، از معلمان باتجربه و متخصصی بهره می‌برند که از جدیدترین روش‌های آموزشی برای تدریس استفاده می‌کنند. این معلمان به دانش‌آموزان در یادگیری عمیق مفاهیم کمک می‌کنند و آنها را برای چالش‌های پیش رو آماده می‌کنند.

2. امکانات و تجهیزات:

امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته‌ در مدارس ممتاز به دانش‌آموزان در یادگیری بهتر کمک می‌کنند. این امکانات شامل آزمایشگاه‌های مجهز، کتابخانه‌ها و کلاس‌های درس هوشمند است.

3. محیط آموزشی:

این مدارس، محیط آموزشی امن و پویایی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کنند. در این محیط، دانش‌آموزان تشویق به یادگیری و پیشرفت می‌شوند و از هم کلاسی‌های خود انگیزه می‌گیرند و رقابتی سالم را تجربه خواهند نمود.

4. فرصت‌های پیشرفت:

فرصت‌های متعددی برای پیشرفت دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف علمی، ورزشی، و هنری در مدارس با کیفیت و ممتاز فراهم است. این فرصت‌ها شامل شرکت در المپیادها، مسابقات و برنامه‌های فوق برنامه می‌شود.

5. آمادگی برای کنکور:

این مدارس، دانش‌آموزان را برای کسب رتبه خوب در کنکور و ورود به دانشگاه‌های معتبر آماده می‌کنند. آنها در این مدارس مهارت‌های لازم برای موفقیت در دانشگاه، مانند مهارت تست زنی، حل مسئله و مدیریت زمان را یاد می‌گیرند.

6. تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان:

دانش آموزانی که در مدارس معتبر به ویژه تیزهوشان تحصیل می‌کنند، این فرصت را دارند تا با نشان دادن استعدادهای خود از دانشگاه‌های معتبر جهان پذیرش بگیرند و به اصطلاح اپلای کنند.


راهکارهای قبولی در آزمون ورودی از زبان پذیرفته شدگان!

 تصویری راهکارهای قبولی در آزمون ورودی از زبان پذیرفته شدگان

اگر قصد شرکت در آزمون ورودی مدارس خوب به ویژه تیزهوشان را دارید، در این بخش تجربیات پذیرفته شدگان در آزمون ورودی را با شما در میان گذاشته ایم. در نظر گرفتن این تجربیات و استفاده از آن‌ها می‌تواند مسیر رسیدن به موفقیت را برای شما ساده‌تر کند.

1. برنامه‌ریزی دقیق:

اولین قدم برای قبولی در آزمون ورودی، برنامه‌ریزی دقیق است. شما باید با توجه به زمان باقی‌مانده تا آزمون، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و برنامه‌ای متناسب با نیازهای خود تدوین کنید. برای برنامه ریزی مناسب می‌توانید از یک مشاور نیز استفاده نمایید.

2. آگاهی از سرفصل‌ها و مباحث آزمون:

آزمون‌های ورودی در مدارس مختلف ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشند که برای اطلاع دقیق از این موارد باید در پایگاه‌های اطلاع رسانی مدارس، جستجو کنید. برای مثال در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم تنها از بخش هوش و استعداد تحلیلی سوال مطرح می‌شود که دفترچه اول شامل 60 سوال است و شما می‌بایست در 75 دقیقه به این سوالات پاسخ دهید. دفترچه دوم نیز که به سرعت و دقت شهرت دارد، شامل 60 سوال است و شما تنها در 25 دقیقه می‌بایست به سوالات پاسخ دهید.

در مقابل آزمون تیزهوشان نهم به دهم علاوه بر سوالات استعداد تحلیلی، شامل سوالات استعداد تحصیلی نیز می‌باشد. دفترچه اول شامل 50 سوال هوش و استعداد تحلیلی است که برای پاسخگویی به سوالات 50 دقیقه زمان دارید. دفترچه دوم نیز شامل 50 سوال استعداد تحصیلی است که 75 دقیقه زمان برای حل این بخش به شما داده می‌شود. استعداد تحصیلی شامل دروس قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات است که سهم هر کدام 10 سوال است و از پایه هشتم و نهم مطرح می‌شود.

3. مطالعه‌ی منابع مناسب:

انتخاب منابع مناسب، از عوامل کلیدی موفقیت در آزمون است. شما باید با توجه به نوع آزمون و سطح دانش خود، منابع مناسب را انتخاب کنید. کتاب‌های مختلفی در بازار هستند که با توجه به نیازتان می‌توانید از آن‌ها استفاده نمایید.

4. تست‌زنی:

تست‌زنی، یکی از بهترین روش‌ها برای آمادگی در آزمون است. شما با تست‌زنی می‌توانید با انواع سوالات آشنا شده و مهارت‌های تست‌زنی خود را تقویت کنید. تقریبا اکثر امتحانات در مدارس به شکل تشریحی برگزار می‌شود و حتی دانش آموزان ممتاز در تست زنی و مدیریت زمان مشکل دارند. بنابراین هر چه مهارت تست زنی خود را افزایش دهید، شانس بیشتری برای قبولی خواهید داشت.

5. مدیریت زمان:

مدیریت زمان، در روز آزمون بسیار مهم است. شما باید با برنامه‌ریزی دقیق، زمان خود را به بهترین نحو مدیریت کنید تا به تمام سوالات تا جایی که امکان دارد، پاسخ دهید. همانطور که گفته شد دانش آموزان ششم به هفتم، بخشی با نام سرعت و دقت دارند که باید در 25 دقیقه به 75 سوال پاسخ دهند که بدون مدیریت زمان این کار امکان پذیر نیست. دانش آموزان نهم به دهم نیز به طور میانگین یک دقیقه فرصت برای پاسخگویی به هر سوال دارند که با توجه به سطح سختی سوالات، کار چندان ساده‌ای نیست و حتما نیازمند مدیریت زمان است.

6. شرکت در آزمون‌های آزمایشی

آزمون‌های شبیه‌ساز و آزمایشی به شما کمک می‌کند تا با سطح آزمون اصلی و سوالات آشنا شوید و خود را به طور جدی برای آزمون محک بزنید. همچنین استرس و اضطراب شما را برای شرکت در آزمون اصلی کاهش می‌دهد. در صورتی که پس از برگزاری آزمون، سوالات را تحلیل و بررسی کنید، می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و برای رفع آن اقدام نمایید. البته همه این‌ها زمانی میسر است که آزمون دارای سطح استانداردی باشد.

7. شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون:

طبق گفته اکثر پذیرفته شدگان در آزمون ورودی تیزهوشان، شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون باعث شد تا آن‌ها با مباحث مورد نیاز آشنا شوند و با حل تست و تمرین و شرکت در آزمون‌های آزمایشی، هر روز مهارت و آمادگی خود را بالا ببرند و در روز آزمون بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

8. حفظ آرامش در روز آزمون:

در نهایت حفظ آرامش در روز آزمون، می‌تواند شما را به موفقیت برساند. شما باید با استرس خود مقابله کنید و با تمرکز کامل به سوالات پاسخ دهید. داشتن کمی استرس و اضطراب امری طبیعی خواهد بود اما اگر این استرس از حد طبیعی عبور کند منجر می‌شود تا شما نتوانید با تمرکز و دقت به حل سوالات بپردازید و روی نتیجه کار شما تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین به خودتون بگویید که شما تمام توانایی خود را به کار گرفته اید و هر آنچه که پیش آید به صلاح شما خواهد بود.


اهمیت آمادگی برای آزمون تیزهوشان!

 تصویری ازاهمیت آمادگی برای آزمون تیزهوشان

رقابت در آزمون تیزهوشان بسیار بالا و فشرده است و دانش آموزان برای موفقیت در این آزمون، نیازمند آمادگی و برنامه ریزی دقیق هستند. تحلیل و آنالیز آزمون تیزهوشان در سال‌های گذشته نشان داده است که سطح سوالات هر ساله در هر افزایش است و سوالات در حال مفهومی شدن هستند و تنها دانش آموزانی در آزمون پذیرفته می‌شوند که عمق مطالب را درک کرده باشند.

علاوه بر این موضوع سرعت بالا در حل تست‌ها و مدیریت زمان، موضوع مهم دیگری است که دانش آموزان باید به آن توجه داشت باشند. شرکت در کلاس های آمادگی تیزهوشان، با ارائه ی آموزش های تخصصی و برنامه ریزی منسجم، نقشی کلیدی در موفقیت دانش آموزان ایفا می کنند. در این کلاس‌ها در صورتی که توسط یک مجموعه معتبر برگزار شود، هر آن چیزی را که برای قبولی در آزمون مدارس برتر و تیزهوشان نیاز دارید، یاد می‌گیرید.

مزایای شرکت در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان چیست؟

 • آموزش مفاهیم و نکات کلیدی آزمون: در این کلاس‌ها، مفاهیم و نکات کلیدی آزمون تیزهوشان به طور کامل و تخصصی آموزش داده می‌شود.
 • تقویت مهارت‌های تست زنی: دانش‌آموزان در این کلاس‌ها با انواع تست‌های هوش و استعداد تحصیلی آشنا شده و مهارت‌های تست‌زنی خود را تقویت می‌کنند.
 • برنامه‌ریزی و مدیریت زمان: برنامه‌ریزی درسی و مدیریت زمان، از عوامل کلیدی موفقیت در آزمون تیزهوشان است. در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان، به دانش‌آموزان در زمینه‌ی برنامه‌ریزی و مدیریت زمان آموزش داده می‌شود.
 • افزایش اعتمادبه‌نفس: شرکت در کلاس‌های آمادگی تیزهوشان و کسب آمادگی لازم، اعتمادبه‌نفس دانش آموزان را برای شرکت در آزمون افزایش می‌دهد.
 • ارائه‌ی آزمون‌های شبیه ساز: در این کلاس‌ها، آزمون‌های شبیه ساز برگزار می‌شود تا دانش‌آموزان با فضای آزمون واقعی آشنا شده و آمادگی خود را محک بزنند.
 • مشاوره و پشتیبانی تحصیلی: دانش‌آموزان در این کلاس‌ها از مشاوره و پشتیبانی تحصیلی اساتید مجرب بهره‌مند می‌شوند.
 • و ...

انتخاب کلاس آمادگی تیزهوشان!

 تصویری از انتخاب کلاس آمادگی تیزهوشان

انتخاب کلاس آمادگی تیزهوشان مناسب، از گام‌های مهم در مسیر موفقیت است. با توجه به اینکه کلاس‌های متعددی در سطح کشور توسط موسسات مختلفی برگزار می‌شود، انتخاب از بین این موسسات احتمالا کار دشواری خواهد بود و شما را دچار سردرگمی کند. به همین دلیل در این بخش به معیار و ملاک‌هایی که هنگام انتخاب و صبت نام کلاس آمادگی تیزهوشان باید به توجه کنید، پرداخته‌ایم:

 • سابقه و اعتبار موسسه: سابقه و اعتبار موسسه ی برگزار کننده‌ی کلاس، نشان دهنده‌ی کیفیت آموزش‌ها و خدمات ارائه شده است.
 • آمار قبولیآمار قبولی موسسه نشان می‌دهد که کیفیت کار آن آموزشگاه و بازدهی اش به چه شکلی بوده است.
 • اساتید مجرب: اساتید مجرب و متخصص، نقشی کلیدی در کیفیت آموزش‌ها دارند.
 • برنامه‌ریزی آموزشی: برنامه‌ریزی آموزشی باید جامع و متناسب با نیازهای دانش آموزان باشد.
 • امکانات و تجهیزات: کلاس‌های آمادگی تیزهوشان باید از امکانات و تجهیزات آموزشی مناسب برخوردار باشند.
 • نظرات و تجربیات سایر دانش‌آموزان: نظرات و تجربیات سایر دانش‌آموزان می تواند در انتخاب کلاس مناسب به شما کمک کند.
 • و ...

موسسه موفقیت، آموزشگاه تخصصی تیزهوشان!

 تصویری از موسسه موفقیت، آموزشگاه تخصصی تیزهوشان

موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت در پاسداران از معدود موسساتی است که به طور تخصصی در مبحث آزمون ورودی مدارس ممتاز به ویژه تیزهوشان فعالیت دارد. این موسسه با بهره‌مندی از اساتید کاربلد و متخصص در زمینه آزمون ورودی، هر آنچه که برای ورود به مدارس تیزهوشان لازم دارید، به شما می‌آموزند. آمار قبولی بالای موسسه موفقیت نشان می‌دهد که این آموزشگاه را می‌توان جز اولویت‌های بالا برای انتخاب کلاس آمادگی تیزهوشان قرار داد.

شما با ثبت‌نام در کلاس‌های موسسه موفقیت علاوه بر کلاس آموزش از خدمات دیگری همچون آزمون شبیه ساز به همراه تحلیل، کلاس رفع اشکال، پشتیبان و مشاور تحصیلی، جزوه جامع تیزهوشان، جلسات مشاور خانواده و ... بهره مند خواهید شد. شما با انتخاب مجموعه‌های برند و پر قبولی همچون موسسه موفقیت شانس خود را برای قبولی در تیزهوشان در مقایسه با سایر دانش‌آموزان افزایش خواهید داد.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از جزئیات کلاس‌ها و دوره‌های موسسه موفقیت با شماره تلفن  22891840-021 تماس بگیرید و یا به وب سایت موسسه موفقیت به نشانی WWW.AMOOZESHCENTER.COM  مراجعه نمایید.


کلام پایانی

آزمون تیزهوشان، فرصتی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان ممتاز است. کلاس های آمادگی تیزهوشان با ارائه‌ی آموزش‌های تخصصی و برنامه‌ریزی دقیق، نقشی کلیدی در موفقیت دانش‌آموزان در این آزمون ایفا می‌کنند. برای انتخاب کلاس مناسب، به سابقه و اعتبار موسسه، اساتید مجرب، برنامه‌ریزی آموزشی، امکانات و تجهیزات و نظرات سایر دانش‌آموزان توجه کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که مجموعه‌های برند و پر قبولی مثل آموزشگاه موفقیت رو انتخاب کنید که در این سال شما رو همراهی کنند.امیدواریم این مطلب مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد. لطفا تجربیات، دیدگاه‌ها، سوالات و ابهامات خود را با ما در بخش نظر شما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ بدهیم.

 

 


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1919 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

عیدسعید قربان مبارک!
ششم به هفتم
مجموعه مدارس سرای دانش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم