سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آغاز اجرای طرح «کانون مدرسه» از این ماه کد مطلب : 13456 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آغاز اجرای طرح «کانون مدرسه» از این ماه

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جزئیات طرح «کانون مدرسه» را اعلام کرد و گفت: در فاز اول حدود هشت میلیون دانش آموز تحت پوشش قرار می‌گیرند؛ طرح از اوایل بهمن شروع می‌شود و تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

آغاز اجرای طرح «کانون مدرسه» از این ماهبه گزارش تیزلند، حامد علامتی در این‌باره اظهار کرد: طرح کانون مدرسه از جمله طرح‌های ارزشمندی است که می‌تواند هم کانون و هم مدارس را فعال کند.

وی افزود: ۱۰۰۰ مرکز فرهنگی و هنری در سطح کشور داریم که پیرامون آنها هر تعداد مدرسه ابتدایی است به این مراکز ما که حدود ۶۰ نوع فعالیت فرهنگی، ادبی و هنری دارند، مرتبط شده و این امکانات را در اختیار مدارس قرار خواهند داد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه این فعالیت‌ها متناسب با سرفصل درسی بچه‌ها انتخاب شده گفت: دانش‌آموزان در قالب سفرهای تربیتی یک روزه به مراکز کانون می‌آیند و از کتاب‌های کانون و خدمات فرهنگی، ادبی و هنری استفاده می‌کنند.

علامتی افزود: تفاهم‌نامه مذکور به امضای چهار معاون وزیر آموزش و پرورش رسیده و بلافاصله پس از پایان نیمسال اول تحصیلی به اجرا درخواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه از ۱۰۰۰ مرکز کانون، تعدادی مراکز سیار عشایری و روستایی هستند گفت: اینها به مدارس خواهند رفت و ارائه خدمت خواهند کرد. در واقع یک کار مشترک بین معاونت پرورشی، معاونت آموزش ابتدایی، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام خواهد شد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: اصلی‌ترین خدمات ما در این طرح، کتاب و کتابخوانی است، اما در حاشیه آن ۶۰ نوع فعالیت پیرامونی قابل ارائه است از قصه‌گویی گرفته تا طراحی، خطاطی، نقاشی، ایده پردازی و نمایشنامه خوانی؛ این‌ها همگی فعالیت‌هایی هستند که در قالب توانمندسازی و پرورش فکر و ذوق دانش آموز، می‌تواند علاوه بر کمک به شکوفایی استعدادهای آنها، در عین حال در تقویت پایه‌های علمی و پرورشی دانش آموزان موثر باشد.

علامتی ادامه داد: طرح کانون در ساعت غیر درسی طراحی شده است، اما اجرای آن با رضایت اولیاء و هماهنگی مدرسه در ساعت آموزشی هم امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای فعالیت های عمومی کار صد در صد رایگان است و هزینه توسط کانون و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش تامین شده اظهار کرد: فعالیت‌های تخصصی در مراحل بعدی در صورت تمایل قابل استفاده است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: در فاز اول، طرح مدارس ابتدایی و در مراحل بعدی دبیرستان‌ها را دربرمی‌گیرد. در فاز اول حدود هشت میلیون دانش‌آموز تحت پوشش قرار می‌گیرند که از اوایل بهمن شروع می‌شود و تا پایان خرداد ادامه خواهد داشت و ادامه‌ آن در تابستان اجرا خواهد شد و اگر مرحله اول را به خوبی انجام دهیم از سال تحصیلی آینده متوسطه اول را هم اضافه خواهیم کرد.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1746 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجموعه مدارس هدف
مجموعه مدارس سرای دانش
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم