سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برنامه ریزی و پیگیری آموزشی-تربیتی در فضاهای مجازی کد مطلب : 8587 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برنامه ریزی و پیگیری آموزشی-تربیتی در فضاهای مجازی

استفاده از فضای مجازی برای پیگیری فعالیت های آموزشی و پرورشی در دبیرستان روشنگران. بیشتر مطالعه کنید.
تاریخ خبر 1399/09/02

ارتباط موثر والدین با فرزندن
پیشنهاد ویژه: بسیاری از مشکلاتی که با فرزندانمان داریم در واقع به دلیل عدم آگاهی ما پدرها و مادرها از اصول و قوانین ارتباط موثر با فرزندانمان ایجاد شده‌اند. تیزلند دیدن بستۀ آموزشی ارتباط با فرزندان را به شما والدین عزیز توصیه می‌کند.

. . . . . . . . . . . . .

پس از اتمام سال تحصیلی(98-99) ، جلسه‌ای متشکل از مدیریت دبیرستان و همه‌ی کادر و مسئولین مدرسه، با توجه به تداوم تعطیلات در جهت آسیب‌شناسی و تدوین یک برنامه‌ی اصولی و بسیار جدی، مبتنی بر ارتباط هر چه بیشتر و بهتر دانش‌آموزان با مدّرس و خانواده‌ها با مدرسه به شکل دو طرفه و به صورتی که نیاز زیادی به حضور فیزیکی دانش‌آموزان احساس نشود، تشکیل و پس از ارتباط با افراد متخصص و گروههای مسلط به ارتقاء سطح کیفی و تجهیز سایت و شبکه‌ی آموزش مصوب گردید که این شبکه به LMS از طریق سایت مدرسه و با سرور قویتر مجهز گردد، پیشنهاد شد که پس از بررسی‌های لازم مورد تایید مدیریت و مدرسین و .... قرار گرفت.

در این سیستم ارتباط دو طرفه و امکانات خوبی مانند انتقال تصویر و صدا، دفتر برنامه‌ریزی و جزوات و دفاتر دبیران و حتی نظرسنجی و باز خورد فعالیتها و همچنین امکان تصحیح آنلاین تکالیف، آزمون و نحوه‌ی نمره دهی آنلاین وجود دارد و این مورد که جلسات برگزار شده‌ی آموزشی در نرم افزار حفظ، و دانش‌آموزان امکان استفاده‌ی مجدد را از کلاس خواهند داشت.

همچنین مزایای دیگری مانند؛ برگزاری جلسات الکترونیکی، کنفرانس، کلاس‌های مجازی، سمینار آنلاین و همچنین کارگاه آموزشی، که دبیرستان روشنگران هم اکنون از همه ی المان‌های موجود استفاده می‌نماید.

ضمناً ذکر این نکات نیز ضروری به نظر می‌رسد که هم اکنون دبیرستان :

 • برنامه‌ریزی به صورت کاملاً دقیق و مبتنی بر اصول و استانداردهای سیستم صحیح آموزشی و هموار نمودن مسیر یادگیری عمیق توسط مشاوران آموزشی انجام می‌گیرد و همه هفته در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. ورزش صبحگاه قبل از شروع کلاس‌ها جهت افزایش شادابی و آمادگی شرکت در کلاس‌ها
 • تمامی دروس به شکل دو طرفه و تصویری با تدریس، تمرین، تکرار و پرسش و پاسخ توسط دبیران محترم انجام می گیرد.
 • تکالیف دانش‌آموزان در زمان مقرر برای دبیران ارسال و در این زمینه مشاوران گرامی پی‌گیری و رسیدگی می‌نمایند.
 • پس از هر بازه‌ی زمانی تحلیل و بررسی نفربه نفر دانش‌آموزان در شورای آموزشی دبیرستان انجام و بعد با توجه به اولویت نیاز دانش‌آموزان جلسات آموزشی در حضور خانواده به صورت آنلاین برگزار می‌گردد.
 • گزارش دانش‌آموزان از سیستم مطالعاتی خود با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی و تقویم اجرائی و ثبت در سیستم کامپیوتری بررسی کامل و ارائه نظرات توسط مشاوران گرامی در راستای نظم اجرای برنامه‌ها همه روزه و بدون وقفه انجام می‌گیرد.
 • کلاس‌های المپیاد و مهارتی با استفاده از اساتید مجرب المپیاد همزمان تشکیل و با استفاده از امکانات و شرایط موجود تحول بزرگی در تفکر و خلاقیت ذهنی دانش‌آموزان و نیز مهارتهای لازم برای دانش‌آموزان غیرالمپیادی ایجاد می‌گردد.
 • برگزاری آزمونهای تستی جامع به شکل دوره‌ای وآموزش مهارتهای تست‌زنی با حضوردرکلاس‌های تست واستفاده از دبیر متخصص با تدریس اینگونه مهارتها : مدیریت زمان، اولویت‌بندی واستفاده از تکنیک‌های حرفه‌ای تست‌زنی جهت آمادگی برای کنکور درهرسه پایه تحصیلی
 • حضور دانش‌آموزان روشنگران در کلاس‌ها و جلسات با حفظ کلیه‌ی موارد انضباطی و... تاکید بر اصول اخلاق و ارتباط صحیح با دبیران و همکلاسی‌ها و قانونمندی که همیشه سرلوحۀ الگویی رفتار دانش‌آموزان روشنگران است.
 • ایجاد ارتباط و ارسال پیام‌های انرژی بخش و امیدوارانه توسط معاونت آموزشی به صورت همه روزه و ترغیب دانش‌آموزان به ورزش و فعالیتهایی که موجب ایجاد انگیزه در آنها می‌گردد و همچنین برگزاری برنامه‌های شاد صبحگاهی توسط کادراجرائی دبیرستان تا شادی و نشاط روزانه‌ی فرزندان عزیز روشنگرانی و استفاده از فضای شعر و موسیقی و مسابقه و داستان و حتی نرمش صبحگاهی
 • حضور دائمی و برنامه‌ریزی شده‌ی مشاور روانشناس دبیرستان در کلاس‌ها با هدف : بالا بردن حس اعتماد به نفس، خودباوری و کنترل اضطراب، تاب آوری اجتماعی، خواب و تغذیه سالم، احساس رضایتمندی از فعالیتها و از همه مهمتر مثبت اندیشی و کسب مهارتهای زندگی و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها.

« ما از فرصت‌های طلائی که کرونا در اختیارمان قرار داده جهت رشد و ارتقاء تفکر و خلاقیت و علم آموزی و پژوهش و مطالعه و ... استفاده می‌کنیم.» « استراتژی ما دانش‌آموزان روشنگران، هدفمندی و برنامه‌ریزی و نظم اجرای برنامه‌ها تا رسیدن به موفقیت است و هیچگاه آن را از یاد نمی‌بریم که حتی در همین زمان و حتی به شکل مجازی قوی‌تر ظاهر می‌شویم تا همچنان که مقام خود را به عنوان قهرمان کشور در کسب رتبه اول امتحانات‌نهائی و نتایج درخشان در کنکور و توانمندسازی اخلاقی و شخصیتی دانش آموزان همه ساله ارتقاء دهیم.»

 

فعالیت های آموزشی و تربیتی دبیرستان روشنگران

راه‌های ارتباطی:

تلفن:

88208362 - 88209823

آدرس:

میرداماد غربی، نرسیده به خیابان نلسون ماندلا(جردن)، زیر پل، پلاک416

برای ورود به اینستاگرام روشنگران کلیک کنید.

فعالیت های آموزشی و تربیتی دبیرستان روشنگران

 نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1181 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

 class=
جشنواره زنگ کرونا class=
علامه طباطبایی class=

برنامه ریزی و پیگیری آموزشی-تربیتی در فضاهای مجازی

استفاده از فضای مجازی برای پیگیری فعالیت های آموزشی و پرورشی در دبیرستان روشنگران. بیشتر مطالعه کنید.