سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جزئیات برگزاری همایش استعدادیابی و هدایت تحصیلی کد مطلب : 12482 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جزئیات برگزاری همایش استعدادیابی و هدایت تحصیلی

نخستین همایش استعدادیابی و هدایت تحصیلی درشهر تهران به همت موسس هنرستان نیم رخ در22 اردیبهشت برگزار می‌شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، فاطمه ریاضی، موسس هنرستان نیم رخ با اعلام این خبر درباره اهمیت هدایت تحصیلی در نوجوانان 13 تا 15 ساله گفت: هدایت تحصیلی نوجوانان بازار ساز است. چنانچه روند تحصیل دانش‌آموز در جهت تقویت رشد و مهارت ورزی و آشنا شدن خانواده و دانش‌آموز با نیاز جامعه د رجهت رویارویی با بازار باشد، فرد درهر شرایطی توانایی تولید محصول متناسب با سلایق و نیازمخاطب را خواهد داشت.

ریاضی با بیان اینکه آموزش نوین امروزه به سرعت در حال تغییر از علوم نظری به علوم عملی و مهارتی است، به موضوع اهمیت هدایت تحصیلی نوجوانان اشاره کرد و گفت: سن نوجوانی سرشار از کنجکاوی و هیجان است و تعیین رشته تحصیلی و هدایت نوجوان در سن 13 تا 15 سال بهترین زمان است لذا رسالت آموزش و پرورش دادن آگاهی دقیق با دورنمایی روشن و متناسب با استعداد دانش آموز باید باشد تا آینده ای در خشان را در زندگی نوجوان رقم بزند.

به گفته این معلم پیشکسوت، دسترسی کافی نداشتن دانش‌آموزان و خانواده ها به فضای هنرستانی برای کشف و تقویت، مهارت‌های بالقوه در عرصه‌های هنر همچنین هجوم دانش‌آموزان برای تغییر رشته از شاخه نظری به هنرستان، موجب شد که هنرستان نیم رخ گام بزرگ در زمینه استعداد یابی و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را با آگاهی بخشی بردارد.

ریاضی گفت: قرار است این هنرستان استعدادهای جدید هنری را در دانش‌آموزان شهر تهران کشف و آنها را برای ورود به بازار کار تربیت کند و دراین رویداد بی نظیر دانش‌آموزان ضمن آشنایی با رشته مورد علاقه از نزدیک، با حل چالش های به وجود آمده توسط اساتید و داوران ارزیابی می شوند.

وی درباره موضوع مسئولیت اجتماعی مراکز آموزشی نیز گفت: برگزاری رویداد مهمی مثل استعداد یابی برای اولین بار در تهران گام بلندی در حوزه مسئولیت اجتماعی نیم رخ است. محوریت پژوهش درهنرستان نیم رخ و متناسب‌سازی نیروهای کارآمد، با شرکت‌های دانش بنیان از اهداف اصلی این واحد آموزشی است.

وی در پاسخ به اینکه هنر چه جایگاهی در آینده نوجوانان دارد گفت: هنر یعنی قدرت تفکر، ‌چنانچه تفکر نیاز به تصور و تخیل دارد و هنرمند خالق دستاوردهای تصورات و تخیلات خود است، شناخت انسان از خود و مدیریت احساس بخش مهمی از زندگی است که باعث لذت و آرامش فرد می‌شود.

به گفته موسس هنرستان نیم رخ در همایش رایگان استعدادیابی هنری دانش‌آموزان شهر تهران که قرار است در تاریخ 22 اردیبهشت برگزار شود تعدادی از دانش آموزان کم برخوردار و با استعداد شناسایی و به طور رایگان در این هنرستان ادمه تحصیل خواهند داد.


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1447 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم